Světový den zdraví oslavte zdravým úklidem

Světový den zdraví oslavte zdravým úklidem

Na 7. dubna připadl Světový den zdraví. Vyhlašuje se pravidelně už od roku 1948, a to na počest vzniku Světové organizace zdraví – WHO (World Health Organization). Tento den je pro nás připomínkou, že bychom měli neustále budovat a zlepšovat kvalitu svého života. Hlavní úlohou organizace WHO je likvidace infekčních nemocí a snižování nemocnosti a úmrtí po celém světě. I Česká republika je členem této organizace, a proto Světový den zdraví slavíme i u nás.

Zdravé parní čištění

Jak už jsem se zmínila výše, Světová organizace zdraví likviduje bacily po celém světě. A tak jsem se v tento den rozhodla na její počest kráčet v jejích šlépějích a zatočit s bacily taky! Tedy bohužel ne po celém světě, ale alespoň u nás doma. A jak? Prostě a jednoduše s novým parním čističem Kärcher SC 2 Deluxe Easyfix. A proč? No, hlavně proto, že parní čističe dokáží zahubit 99,999 % všech bakterií a obalených virů vyskytujících se na tvrdých površích v domácnosti (mezi ně patří i koronaviry). A tak nějak se mi líbí i to, že právě pára je jedním z nejúčinnějších, ale i ekologicky nejšetrnějších způsobů – není potřeba žádných chemikálií. No není to fajn?

Kärcher SC 2 Deluxe mě při úklidu velice příjemně překvapil. Nejen svým designem, ale i jednoduchým použitím a účinností. Přístroj disponuje inovativním LED kroužkem, který zobrazuje provozní režim. Při červené se přístroj ještě ohřívá, při zelené je už připravený k provozu. K parnímu čističi obdržíte veškeré potřebné příslušenství: podlahovou hubici EasyFix s pružným kloubem a prodlužovací trubkou, ruční hubici, trysku s bodovým paprskem, kulatý kartáček, potah pro ruční hubici… No, prostě vše, abyste mohli začít točit s bacily i vy.

Tentokráte jsem se rozhodla vycídit podlahu v kuchyni. Máme světle modrou dlažbu s bílými spárami. Co si budeme povídat, při běžném provozu kuchyně a skutečnosti, že se naše velká rodina nejvíce schází právě tam, se barva spár časem z bílé změní na šedou. „SC dvojka“ mi pomohla naší podlaze navrátit nový vzhled. Díky bodovému paprsku jsem se mohla cíleně soustředit na znečištěné spáry. Pára dostala ze spár veškeré nečistoty a ty vyplavila. Po vyčištění spár jsem celou kuchyň ještě „vypářila“ (vytřela) a bylo hotovo. Podlaha byla jako nová, bakterie fuč, a já nad míru spokojená.

Na parním čističi Kärcher SC 2 EasyFix Deluxe se mi líbí jeho jednoduchost. Stačí zapojit do zásuvky, počkat až se rozsvítí zelená, zvolit vhodný nástavec a začít s úklidem. Jen je lepší si ho naplánovat po částech. Do nádoby na vodu (kotle) se vejde přibližně 800 mililitrů vody. A když se na čištění trochu zaseknete, voda vám dojde a musíte počkat, až parní čistič vychladne, aby vám dovolil vodu dolít. Má totiž pojistku, abyste se neopařili. Přiložený kabel je také dostatečně dlouhý, takže nejste nuceni neustále přebíhat mezi zásuvkami. Mašinka je to lehoučká, takže se s ní dobře manipuluje a díky své velikosti je i šikovně skladná. Je dobré ho občas odvápnit a vodu používat běžnou z kohoutku nebo ředit s destilovanou, ale zase ne moc, abyste zachovali vodivost.  Co víc dodat? Prostě není nad to si jednou za čas pořádně a kvalitně zapařit!

Petra

 

Pomocníci pro zdravější domov

PARNÍ ČISTIČ SC 2 DELUXE EasyFix

PARNÍ ČISTIČ SC 2 DELUXE EasyFix

Výroční produkt s dlouhodobě sníženou cenou a prodlouženou zárukou o 30 měsíců.
Ruční zametač S 6 Twin

Ruční zametač S 6 Twin

Robustní zametač S 6 Twin zajistí perfektní úklid kolem celého domu. Díky pracovní šířce 860 mm a dvěma postranním kartáčům si poradí i s úklidem velkých ploch. Navíc pojme až 38 l odpadu.
PARNÍ ČISTIČ SC 1 EasyFix

PARNÍ ČISTIČ SC 1 EasyFix

Parní čistič Kärcher si poradí i s KORONAVIRY* a BAKTERIEMI**. EasyFix obsahuje navíc sadu pro čištění podlah. Důkladně a bez chemie hygienicky vyčistí všechny běžné tvrdé povrchy v domácnosti.
Tepovač SE 6.100

Tepovač SE 6.100

Skutečně čisté koberce i domácí textil. Inovativní technologie, jednoduchá manipulace a pestré příslušenství pro ještě komfortnější úklid koberců i tvrdých ploch.
Parní mop SC 3 UPRIGHT EasyFix

Parní mop SC 3 UPRIGHT EasyFix

Bestseller s dlouhodobě sníženou cenou.
VYSAVAČ S VODNÍM FILTREM DS 6

VYSAVAČ S VODNÍM FILTREM DS 6

Bestseller s dlouhodobě sníženou cenou.
Tepovač SE 5.100

Tepovač SE 5.100

Koberce znovu jako nové. SE 5.100 vysává vlhké i suché nečistoty, hloubkově čistí kobercové podlahy a plně nahrazuje klasický vysavač. Ideální pro domácnosti s dětmi či domácími mazlíčky.

Děkujeme, že jste součástí světa čištění Kärcher

Ať už jste vášniví zahradníci, úklidoví mistři, bojovníci za hygienickou čistotu, nebo myslíte zeleně, budeme rádi, pokud se staneme s výrobky Kärcher součástí Vašich příběhů.

Vase pribehy