Světový den zdraví oslavte zdravým úklidem

Světový den zdraví oslavte zdravým úklidem

Na 7. dubna připadl Světový den zdraví. Vyhlašuje se pravidelně už od roku 1948, a to na počest vzniku Světové organizace zdraví – WHO (World Health Organization). Tento den je pro nás připomínkou, že bychom měli neustále budovat a zlepšovat kvalitu svého života. Hlavní úlohou organizace WHO je likvidace infekčních nemocí a snižování nemocnosti a úmrtí po celém světě. I Česká republika je členem této organizace, a proto Světový den zdraví slavíme i u nás.

Zdravé parní čištění

Jak už jsem se zmínila výše, Světová organizace zdraví likviduje bacily po celém světě. A tak jsem se v tento den rozhodla na její počest kráčet v jejích šlépějích a zatočit s bacily taky! Tedy bohužel ne po celém světě, ale alespoň u nás doma. A jak? Prostě a jednoduše s novým parním čističem Kärcher SC 2 Deluxe Easyfix. A proč? No, hlavně proto, že parní čističe dokáží zahubit 99,999 % všech bakterií a obalených virů vyskytujících se na tvrdých površích v domácnosti (mezi ně patří i koronaviry). A tak nějak se mi líbí i to, že právě pára je jedním z nejúčinnějších, ale i ekologicky nejšetrnějších způsobů – není potřeba žádných chemikálií. No není to fajn?

Kärcher SC 2 Deluxe mě při úklidu velice příjemně překvapil. Nejen svým designem, ale i jednoduchým použitím a účinností. Přístroj disponuje inovativním LED kroužkem, který zobrazuje provozní režim. Při červené se přístroj ještě ohřívá, při zelené je už připravený k provozu. K parnímu čističi obdržíte veškeré potřebné příslušenství: podlahovou hubici EasyFix s pružným kloubem a prodlužovací trubkou, ruční hubici, trysku s bodovým paprskem, kulatý kartáček, potah pro ruční hubici… No, prostě vše, abyste mohli začít točit s bacily i vy.

Tentokráte jsem se rozhodla vycídit podlahu v kuchyni. Máme světle modrou dlažbu s bílými spárami. Co si budeme povídat, při běžném provozu kuchyně a skutečnosti, že se naše velká rodina nejvíce schází právě tam, se barva spár časem z bílé změní na šedou. „SC dvojka“ mi pomohla naší podlaze navrátit nový vzhled. Díky bodovému paprsku jsem se mohla cíleně soustředit na znečištěné spáry. Pára dostala ze spár veškeré nečistoty a ty vyplavila. Po vyčištění spár jsem celou kuchyň ještě „vypářila“ (vytřela) a bylo hotovo. Podlaha byla jako nová, bakterie fuč, a já nad míru spokojená.

Na parním čističi Kärcher SC 2 EasyFix Deluxe se mi líbí jeho jednoduchost. Stačí zapojit do zásuvky, počkat až se rozsvítí zelená, zvolit vhodný nástavec a začít s úklidem. Jen je lepší si ho naplánovat po částech. Do nádoby na vodu (kotle) se vejde přibližně 800 mililitrů vody. A když se na čištění trochu zaseknete, voda vám dojde a musíte počkat, až parní čistič vychladne, aby vám dovolil vodu dolít. Má totiž pojistku, abyste se neopařili. Přiložený kabel je také dostatečně dlouhý, takže nejste nuceni neustále přebíhat mezi zásuvkami. Mašinka je to lehoučká, takže se s ní dobře manipuluje a díky své velikosti je i šikovně skladná. Je dobré ho občas odvápnit a vodu používat běžnou z kohoutku nebo ředit s destilovanou, ale zase ne moc, abyste zachovali vodivost.  Co víc dodat? Prostě není nad to si jednou za čas pořádně a kvalitně zapařit!

Petra

 

Pomocníci pro zdravější domov

Parní čistič SC 2 Deluxe EasyFix

Parní čistič SC 2 Deluxe EasyFix

Parní čistič Kärcher si poradí i s KORONAVIRY a BAKTERIEMI. LED kroužek zobrazující provozní režim a EasyFix flexibilní sada na podlahy. Účinný na všechny tvrdé povrchy v domácnosti.
Ruční zametací stroj S 6 Twin

Ruční zametací stroj S 6 Twin

Celoročně ideální pro větší a širší plochy a důkladnou čistotu až ke kraji: zametací stroj S 6 Twin se 2 postranními kartáči, nádobou na zametené nečistoty 38 l a šířkou zametání 860 mm.
Parní čistič SC 1 EasyFix

Parní čistič SC 1 EasyFix

Parní čistič Kärcher si poradí i s KORONAVIRY a BAKTERIEMI. EasyFix obsahuje navíc sadu pro čištění podlah. Důkladně a bez chemie hygienicky vyčistí všechny běžné tvrdé povrchy v domácnosti.
Tepovač SE 6.100

Tepovač SE 6.100

Tepovač SE 6.100, tj. důkladná čistota do hloubky vláken (extrakce s nástřikem). Navíc s hubicí pro čištění polstrování a komfortním systémem 2v1 s integrovanou sací hadicí k nástřiku.
SC 3 Upright EasyFix

SC 3 Upright EasyFix

Parní mop Kärcher si poradí i s KORONAVIRY a BAKTERIEMI. Je lehký, snadno se ovládá, čistí bez chemie a postará se hygienu všech běžných tvrdých ploch v domácnosti.
Vysavač s vodním filtrem DS 6

Vysavač s vodním filtrem DS 6

Bezsáčkový vysavač s vodním filtrem DS 6 je tím pravým přístrojem pro váš zdravý domov. Kromě čištění podlah se stará i o čistý vzduch (až o 99,5 % od veškerých nečistot).
Tepovač SE 5.100

Tepovač SE 5.100

Tepovač SE 5.100 je vhodný na čištění kobercových a tvrdých podlahových krytin. Použitelný zároveň i jako vysavač na mokré a suché vysávání.

Staňte se součástí světa čištení Kärcher

Ať už jste vášniví zahradníci, úklidoví mistři nebo myslíte zeleně, předejte vaše užitečné nápady a zkušenosti dál.

Vase pribehy

Vyprávějte své historky z úklidu

Poslat příběh
Obrázky k článku (max. velikost 2MB)
souhlasím se zpracováním osobních údajů pro účel blogu
* označuje povinné položky

Děkujeme za Váš příběh!

Úspěšně jsme ho přijali a budeme Vás informovat o jeho zvěřejnění.