Jak efektivně uklidit?

Jak efektivně uklidit?

Jak efektivně uklidit?

Babí léto už pomalu končí a venku nás ráno vítá podzim. Děti jsou sice častěji doma, ale uklízet se jim v pokojíčku zrovna dvakrát nechce. O odložených skleničkách, upatlaných oknech a poházených ponožkách ani nemluvíme. Jak efektivně uklízet? Poradíme vám!

Ačkoli se říká, že nejdůležitější je jarní generální úklid, my jsme zastánci i toho podzimního! Úklid si naplánujete třeba na neděli, kdy má celý den pršet a udělejte si doma hezky! My pro vás máme pár tipů, jak si uklízení zpříjemnit. Vážně! A když zapojíte i své ratolesti, bude to hotové raz dva.

Důležitý je systém

Musíte si určit, co uklidíte jako první. Kde začnete? V kuchyni? Na chodbě? V obýváku? Někdo rád začíná těmi „jednoduchými věcmi“ jako je sbírání prádla po celém bytě. A někdo si troufne třeba na mytí oken. Ale víte, že i mytí oken může být jednoduchá a snadná věc? Můžete totiž vyzkoušet vysavače na okna. Znáte je? Vyčistí okna třikrát rychleji a nezůstanou po nich šmouhy ani kapky.

Vezměte to od podlahy

Když chcete vytírat podlahu mopem, musíte předtím vzít do ruky vysavač a vysát malé drobečky. Uklízelo by se vám s radostí, kdybyste měli praktického pomocníka? Naším dalším tipem jsou zcela určitě podlahové myčky do domácnosti. V nabídce najdete například i podlahové myčky na baterii, takže se vám nemusí motat kabel mezi nohy. A pro vytírání máme ještě malý tip! Pokud máte doma domácí mazlíčky, dejte si pozor, ať jim nezůstanou nečistoty na tlapkách. Pak totiž můžete vytírat znovu.

Co nepoužíváte, vyhoďte

Známe to asi všichni. Občas je nám líto něco vyhodit, a tak věci shromažďujeme. A další věci. A taky oblečení. Buďte na sebe přísní a buďte i efektivní. Věci, které jste nepoužili, jednoduše vyhoďte. Nebo darujte! Týká se to nejčastěji oblečení a bot, ale občas i v koupelně najdeme „poklady“. Proč máte na poličce dárkovou kazetu s kosmetikou z Vánoc 2015? Darujte ji, použijte ji nebo ji vyhoďte. Uklízejte e-f-e-k-t-i-v-n-ě!

Ukliďte každý kout

A mluvíme hlavně o koupelně. Rychlost v uklízení není vždy žádoucí. Proč? V koupelně chcete mít hezky čisto! Ve vlhkých místnostech se občas objeví plíseň či bakterie a dělají pak velkou neplechu. Takže si na úklid koupelny udělejte čas. A pokud nechcete používat chemické přípravky, využijte sílu páry. Parní čističe dnes nabízejí všestranné využití pro celou domácnost. Jsou na podlahy, do kuchyně nebo právě do koupelny! Pára ničí 99,99 % běžných obalených virů a bakterií a zajistí vám čistý povrch.

Pomocníci v péči o domácnost

PARNÍ ČISTIČ SC 1

PARNÍ ČISTIČ SC 1

Parní čistič Kärcher si poradí i s KORONAVIRY* a BAKTERIEMI**. Je vhodný pro rychlý, průběžný a účinný úklid na všech běžných tvrdých plochách v domácnosti. Čistí bez chemie.
PARNÍ ČISTIČ SC 1 PREMIUM

PARNÍ ČISTIČ SC 1 PREMIUM

Parní čistič Kärcher si poradí i s KORONAVIRY* a BAKTERIEMI**. Je kompaktní, nabízí vysokou flexibilitu. Verze Premium disponuje širším příslušenstvím (prodlužovací ohebná hadice).
Prášek pro odstranění vodního kamene

Prášek pro odstranění vodního kamene

Zbavuje účinně parní čističe a jiné teplovodní přístroje jako například rychlovarné konvice nebo kávovary vápenných usazenin – pro dlouhou životnost a nízkou spotřebu energie.
Parní tlaková žehlička I 6006 pro SV

Parní tlaková žehlička I 6006 pro SV

S parním čističem řady SV můžete nyní i žehlit. Chytré funkce doplňkové tlakové žehličky šetří váš čas a poradí si i s náročným uhlazením těžkých látek.
VYSAVAČ NA OKNA WV 6 PLUS

VYSAVAČ NA OKNA WV 6 PLUS

Mytí oken snadno a beze šmouh. Inovativní technologie okenní stěrky, dlouhý výkon a maximální flexibilita dělají z okenního vysavače WV 6 Plus nepostradatelného pomocníka v domácnosti.
Vysavac na okna WV 5 Premium Non-Stop Cleaning Kit

Vysavac na okna WV 5 Premium Non-Stop Cleaning Kit

WV 5 Premium Non-Stop Cleaning Kit: Bateriový čistič oken, láhev s rozprašovačem a rozmývákem s potahem, čisticí prostředek, úzká odsávací hubice, nabíjecí stanice a náhradní baterie.
PARNÍ ČISTIČ SC 1 EasyFix PREMIUM

PARNÍ ČISTIČ SC 1 EasyFix PREMIUM

Parní čistič Kärcher si poradí i s KORONAVIRY* a BAKTERIEMI** a je velmi kompaktní. EasyFix obsahuje sadu pro čištění podlah. Verze Premium nabízí širší příslušenství (prodlužovací hadice).
PARNÍ ČISTIČ SC 2 DELUXE EasyFix PREMIUM

PARNÍ ČISTIČ SC 2 DELUXE EasyFix PREMIUM

Parní čistič Kärcher si poradí i s KORONAVIRY* a BAKTERIEMI**. Informativní LED kroužek, EasyFix sada na podlahy a Premium příslušenství (velký kulatý kartáč, náhradní utěrka, Power tryska).
PARNÍ ČISTIČ SC 1 EasyFix

PARNÍ ČISTIČ SC 1 EasyFix

Parní čistič Kärcher si poradí i s KORONAVIRY* a BAKTERIEMI**. EasyFix obsahuje navíc sadu pro čištění podlah. Důkladně a bez chemie hygienicky vyčistí všechny běžné tvrdé povrchy v domácnosti.
PARNÍ ČISTIČ SC 2 EasyFix PREMIUM

PARNÍ ČISTIČ SC 2 EasyFix PREMIUM

Parní čistič Kärcher si poradí i s KORONAVIRY* a BAKTERIEMI**. 2 stupně regulace páry, EasyFix sada na podlahy a Premium příslušenství (náhradní utěrka, velký kulatý kartáč a Power tryska).

Děkujeme, že jste součástí světa čištění Kärcher

Ať už jste vášniví zahradníci, úklidoví mistři, bojovníci za hygienickou čistotu, nebo myslíte zeleně, budeme rádi, pokud se staneme s výrobky Kärcher součástí Vašich příběhů.

Vase pribehy