Otestoval jsem bateriovou řetězovou pilu

bateriová řetězová pila

Bydlíme na konci světa. Kolem nás pole a louky a jeden malý remízek. Je fajn mít blízko vzrostlé stromy, děti tam mají bunkr, natažený slack-line, kutají tam, lezou na stromy… Prostě ideální místo, jaké dnes již mnoho dětí nemá. V parním létě vrhají stromy na náš pozemek příjemný stín a udržují vlhkost. A navíc, přes remízek se lze dostat tajnou zkratkou do vesnice.

Jenomže každý remízek potřebuje z času na čas údržbu, jinak by z něj byl brzy neprůchozí prales. A tak jsem jeden víkend s radostí využil nabídky vyzkoušet nový model bateriové pily Kärcher CNS 36-35.

Bateriová pila je lehká a tichá

Bateriová pila je lehká, a to i s největší baterií. Pro normální chlapy není problém udržet ji jednou rukou a řezat třeba i ve výšce očí nebo nad hlavou. Po 45 minutách práce jsem vůbec necítil, že bych cokoliv dělal.

Ovládání je také velmi intuitivní, i když manuál jsem radši předem pročetl. Další výhodou bateriové pily je její nízká hlučnost, vlastně spíš tichost. Dovolím si tvrdit, že v případě nutnosti lze řezat pilou i v neděli nebo v poledním klidu, a sousedi si ničeho nevšimnou.

Výkon pily Kärcher mě příjemně překvapil

Co mě ale u pily nejvíc překvapilo, je její výkon a výdrž. Bez problému jsem řezal větve stromů a keřů o průměru 5 – 20 cm. Pila řezala relativně rychle, nezadrhávala se, nebylo nutné jí dávat odpočinek, nebo nepřiměřeně tlačit. Baterka ukazovala čas, co je výborné na plánování práce a dává klid. Vím tak, kolik toho ještě stihnu, a pila mě nepřekvapí uprostřed rozdělané práce vybitou baterií. Výkon baterie mě překvapil, vydržela pracovat více než 2 hodiny. Dost času na jarní pročištění remízku i tajné stezky.

Děkujeme, že jste součástí světa čištění Kärcher

Ať už jste vášniví zahradníci, úklidoví mistři, bojovníci za hygienickou čistotu, nebo myslíte zeleně, budeme rádi, pokud se staneme s výrobky Kärcher součástí Vašich příběhů.

Vase pribehy