Jak rychle a bez námahy odstranit staré tapety

odstraňování tapet parním čističem Kärcher

Nové tapety do dětského pokojíku jsem koupila již více než před měsícem. Povalovaly se v naší ložnici v krabici a čekaly na svůj den. Jenomže každá další chlapská práce měla přednost. Ze sundávání starých tapet měl totiž můj muž František noční můry. Práci plánoval na několik dní a začátek byl v nedohlednu.

Četla jsem tipy na odstraňování tapet: horká voda, postupně namáčet, nevětrat…. Uvažovala jsem nad tím, jak sundat tapety, i když manžel o moji pomoc vůbec nestojí. Už ani nevím, jak jsem přišla na to, že by mu mohl pomoct parní stroj. Zapůjčila jsem si Kärcher SC 5. A byli jsme oba překvapeni, jak lehce sundávání tapet šlo.

Pro napařování si František vybral hubici na podlahu. Měla největší plochu a Kärcher musíme pochválit za její upevnění, díky čemuž se hezky dostal do všech míst, rohů i k podlaze.

Postup odstraňování tapet parním čističem

  1. Nejdřív pořádně napařit celou plochu tapety.
  2. Pak odloupnout horní roh tapety a stáhnout až dolů.
  3. Pokud by se tapeta někde zadrhla, je možné přidat ještě trochu páry.

Pomocí parního čističe lze sundat tapety bez zbytků na zdi a dokonce bez poškození tapet. Hezky jsme sundali i fototapetu, která je po vysušení v původní formě. Zatím pro ni nemáme využití, takže jsme ji srolovali a uložili do krabice.

Odstranění tapet z pokoje cca 25 m² zabralo asi 2 hodiny času. Nikde nezůstala žádná voda, zdi byly suché a čisté. Bylo možné větrat a pára se okamžitě dostala z domu ven. Nové tapety začal František lepit ihned po odstranění. Výsledek můžete vidět na fotkách. Z námořnického klučičího pokoje se pomalu stává pokojíček pro holčičku. A my se na jeho dokončení těšíme spolu s ní.

Děkujeme, že jste součástí světa čištění Kärcher

Ať už jste vášniví zahradníci, úklidoví mistři, bojovníci za hygienickou čistotu, nebo myslíte zeleně, budeme rádi, pokud se staneme s výrobky Kärcher součástí Vašich příběhů.

Vase pribehy