Jak vytepovat sedačku bez zvýšení tepu

tepovač SE 6100 Kärcher

Vždycky, když moje malé dítě něco vylije na pohovku, krve by se ve mně nedořezal. Zatají se mi dech a sepnu ruce. Modlím se, aby ty skvrny šly vyčistit. Kolikrát už jsem se koukala po nové sedačce. Ale vždycky si vybavím, kolik srandy a filmových večerů s námi zažila. A přece není tak stará, aby si zasloužila “vyhazov”.

Jak udržovat čalounění i koberce čisté průběžně?

Jsou tři varianty.

  1. Objednáte si firmu, která se zabývá profesionálním čištěním. Jenže ti nemají čas zrovna, když vaše dítě vylije na jídelní židli rybízový džus a nebo když večer zvrhnete sklenici červeného na gauč.
  2. Zajedete do půjčovny, složíte zálohu, kde vám profi tepovač půjčí, dají čisticí prostředky, naložíte ho do auta, obvoláte rodinu (protože když už jste si ho půjčili, tak přece vyčistíte gauče v celé rodině) a pak ho pojedete vrátit.
  3. Promyslíte pořádně, zda by se tepovač neuplatnil jako stálý pohotovostní člen vaší rodiny.

Proč je lepší koberce tepovat

Když je venku ošklivo, o to více času trávíme doma. Ven chodíme pravidelně a samozřejmě za každého počasí, ale délka procházek se počasí právě přizpůsobuje. Jsou to pak nekonečná dopoledne strávená hrátkami s auty, traktory, plastelínou a tvořením.

Naše bitvy s barvami se většinou odehrávají tam, kde je nám nejlépe — v dětském pokoji. Už když jsme pokojíček zařizovali, věděli jsme, že tam chceme koberec. Pěkně měkký, aby se na něm pohodlně povalovalo, a světlý, aby nezmenšoval prostor a pokoj pěkně rozjasnil. Vybrali jsme krémový, který náramně ladí s modro-béžovým dekorem. Věc je to úžasná, ale co se týče údržby, poměrně náročná. Hlavně když přijde na tvoření, malování, plastelínu a sliz. Ano, sliz. Ten u nás totiž frčí ze všeho úplně nejvíc. Namáčíme do něj auta, natahujeme ho, přeléváme z kelímku do kyblíčku, nebo si s ním jen tak hravě pohazujeme. Nad kobercem.

Dovedete si tedy představit, jak to někdy dopadá. Když si házíte slizem s tříletým capartem. Naše hrátky často končívaly nemile, s houbičkou a nejmenovaným čisticím prostředkem na koberce. Čištění trvalo dlouho. Já v potu tváře a s bolavými zády nikdy ty skvrnky z koberce stejně nedokázala úplně odstranit a ještě tam zůstával i onen čisticí prostředek. Napadlo mě, že bych konečně mohla zkusit tepovač.

V čem spočívají výhody tepování?

Je to vlastně čištění mokrou formou. Čisticí roztok se pod tlakem dostane hluboko do vlákna materiálu (tedy u nás koberce nebo čalounění), nečistoty se tím rozpustí a tepovač je zase vysaje – do nádobky na špinavou vodu. “Ha! Přesně to by se mi hodilo!“, říkala jsem si.

Co jsem netušila, nejen že zvládne vyčistit koberce a čalounění, ale i naše tvrdé podlahy. Díky dodatečnému příslušenství jej doma můžete použít jako vysavač pro vysávání suchých a mokrých nečistot a s pomocí nástřikové/odsávací hubice na čalounění je prima parťákem na čištění nejen pohovky, jídelních židlí, ale třeba i dětských sedaček a autosedaček.

A jak že tedy funguje? Na rozdíl od čištění houbičkou s kyblíkem se tak znečištěná voda nedostává do kontaktu s čistou vodou. Špinavá voda se sbírá do jedné nádoby a čistou vodu si stroj bere z té druhé. Mně osobně se moc líbí pozorovat průhlednou hubici při čištění. Díky tomu, že je transparentní, totiž přesně vidíte, jak moc špinavá voda se vrací zpátky do přístroje.

Stárnutí koberců nezabráníte ani každodenní péčí. Pokud je tedy často nevyměňujete, vypadají rok od rohu špinavěji a omšeleji. Mně osobně vadí i taková ta vyšlapaná místa, která vznikají tam, kde se nejvíce chodí, přičemž tyto „vyšlapaniny“ jen tak obyčejným vysavačem neodstraníte. Pryč už je doba, kdy jste museli koberce čistit ručně a pracně. Na trhu je stále více přístrojů, které vám s vaším kobercovým trápením rychle, bezbolestně a aniž by se vám příliš zvedl tep, pomůžou. A pokud vám tento přístroj vytrhne trn z paty i v rámci běžného úklidu, pak už si myslím není vůbec co řešit.

Petra

 

Více tipů na téma tepování na Kärcher radí

Pomocníci v péči o domácnost

PARNÍ ČISTIČ SC 1

PARNÍ ČISTIČ SC 1

Parní čistič Kärcher si poradí i s KORONAVIRY* a BAKTERIEMI**. Je vhodný pro rychlý, průběžný a účinný úklid na všech běžných tvrdých plochách v domácnosti. Čistí bez chemie.
PARNÍ ČISTIČ SC 1 PREMIUM

PARNÍ ČISTIČ SC 1 PREMIUM

Parní čistič Kärcher si poradí i s KORONAVIRY* a BAKTERIEMI**. Je kompaktní, nabízí vysokou flexibilitu. Verze Premium disponuje širším příslušenstvím (prodlužovací ohebná hadice).
Prášek pro odstranění vodního kamene

Prášek pro odstranění vodního kamene

Zbavuje účinně parní čističe a jiné teplovodní přístroje jako například rychlovarné konvice nebo kávovary vápenných usazenin – pro dlouhou životnost a nízkou spotřebu energie.
Parní tlaková žehlička I 6006 pro SV

Parní tlaková žehlička I 6006 pro SV

S parním čističem řady SV můžete nyní i žehlit. Chytré funkce doplňkové tlakové žehličky šetří váš čas a poradí si i s náročným uhlazením těžkých látek.
VYSAVAČ NA OKNA WV 6 PLUS

VYSAVAČ NA OKNA WV 6 PLUS

Mytí oken snadno a beze šmouh. Inovativní technologie okenní stěrky, dlouhý výkon a maximální flexibilita dělají z okenního vysavače WV 6 Plus nepostradatelného pomocníka v domácnosti.
Vysavac na okna WV 5 Premium Non-Stop Cleaning Kit

Vysavac na okna WV 5 Premium Non-Stop Cleaning Kit

WV 5 Premium Non-Stop Cleaning Kit: Bateriový čistič oken, láhev s rozprašovačem a rozmývákem s potahem, čisticí prostředek, úzká odsávací hubice, nabíjecí stanice a náhradní baterie.
PARNÍ ČISTIČ SC 1 EasyFix PREMIUM

PARNÍ ČISTIČ SC 1 EasyFix PREMIUM

Parní čistič Kärcher si poradí i s KORONAVIRY* a BAKTERIEMI** a je velmi kompaktní. EasyFix obsahuje sadu pro čištění podlah. Verze Premium nabízí širší příslušenství (prodlužovací hadice).
PARNÍ ČISTIČ SC 2 DELUXE EasyFix PREMIUM

PARNÍ ČISTIČ SC 2 DELUXE EasyFix PREMIUM

Parní čistič Kärcher si poradí i s KORONAVIRY* a BAKTERIEMI**. Informativní LED kroužek, EasyFix sada na podlahy a Premium příslušenství (velký kulatý kartáč, náhradní utěrka, Power tryska).
PARNÍ ČISTIČ SC 1 EasyFix

PARNÍ ČISTIČ SC 1 EasyFix

Parní čistič Kärcher si poradí i s KORONAVIRY* a BAKTERIEMI**. EasyFix obsahuje navíc sadu pro čištění podlah. Důkladně a bez chemie hygienicky vyčistí všechny běžné tvrdé povrchy v domácnosti.
PARNÍ ČISTIČ SC 2 EasyFix PREMIUM

PARNÍ ČISTIČ SC 2 EasyFix PREMIUM

Parní čistič Kärcher si poradí i s KORONAVIRY* a BAKTERIEMI**. 2 stupně regulace páry, EasyFix sada na podlahy a Premium příslušenství (náhradní utěrka, velký kulatý kartáč a Power tryska).

Děkujeme, že jste součástí světa čištění Kärcher

Ať už jste vášniví zahradníci, úklidoví mistři, bojovníci za hygienickou čistotu, nebo myslíte zeleně, budeme rádi, pokud se staneme s výrobky Kärcher součástí Vašich příběhů.

Vase pribehy