Jak snadno odstraníte hmyz z čelního skla a kapoty

Jak snadno odstraníte hmyz z čelního skla a kapoty

Hmyz často obsahuje kyseliny, které se zažírají do laku. Jakmile zaschnou, bude odstranění hmyzu obtížnější. Sklo či kapotu od proto vyčistěte hmyzu co nejrychleji. Pomůže vám správná kapalina do ostřikovačů, chemické čistící přípravky, olej se spreji a dokonce i Coca-Cola. Přečtete si, jak nesjnáze odstraníte hmyz z auta.

Kapalina do ostřikovačů: první pomoc při střetu s hmyzem

Pokud se vám za jízdy rozprskne moucha na čelním skle, zapněte hned ostřikovače. Když budete dostatečně rychlí, zbavíte hmyzu ještě dřív, než na skle zaschne. 

TIP: Letní směs do ostřikovačů Kärcher účinně odstraňuje zbytky hmyzu, ptačí trus a spolehlivě rozpouští znečištění tukem, olejem a výfukovými plyny.

 

Chemické odstraňovače hmyzu jsou nejrychlejší a nejefektivnější

Čističe autoskel koupíte na benzínce, prodejnách s autopotřebami i našem e-shopu. Přípravek nanesete, necháte chvíli působit a nečistoty potom setřete nebo odstraníte proudem vody. Během pár minut se spolehlivě zbavíte i zaschlého hmyzu.

Jako u každého chemického přípravku ale nezapomeňte dbát na bezpečnostní opatření a dejte si pozor, aby se látka nedostala do kanalizace, půdy nebo ke zdrojům podzemních či povrchových vod.

Chemie sice není příliš ekologická, ke kapotě či čelnímu sklu je ale mnohem šetrnější než mechanické čištění škrabkou.

 

Použijte penetrační olej ve spreji

I když to možná zní zvláštně, tak tento postup opravdu funguje. Penetrační oleje se používají na promazání a uvolnění například zarezlých šroubků. Určitě ho řada z vás bude mít doma. Oblíbený je hlavně sprej s názvem WD40. Jedná se o mazivo, které se dodává ve formě spreje. Stačí ho stříknout na zaschlé mouchy, nechat působit a pak setřít. 

Nezapomeňte, že se jedná o agresivní chemii, takže dbejte na vaši bezpečnost i životní prostředí. Při sprejování si hlavně dejte pozor, aby se vám látka nedostala do očí nebo nekontaminovala vodní zdroje či kanalizaci.

 

Coca-Cola – osvědčený, byť netradiční prostředek

Oblíbená americká limonáda je také dobrý čistič. Využijete ji na silné připáleniny po vaření, odstraňuje rez, vyčistíte s ní záchodovou mísu a dá se použít i na zbytky hmyzu na kapotě nebo čelním skle. Coca-Cola totiž dokáže rozpustit i zaschlá těla brouků.

Spíše než škrabku si na čištění vezměte houbičku, hadřík a správné čistící prostředky.

Naneste Coca-Colu na hadřík nebo houbičku a krouživými pohyby vyčistěte plochu od hmyzu. Nebo kolu nalijte do rozprašovače a aplikujte podobně jako olej nebo chemické čistidlo – nastříkejte na znečištěné místo, nechte působit a setřete.

 

Jaké náčiní si vzít na čištění? Nejlepší jsou speciální utěrky i houbičky

Na odstraňování hmyzu existují například jednorázové utěrky, kterou jsou napuštěné chemickým čističem. Jsou podobné klasickým vlhčeným ubrouskům, snadno se používají a můžete je mít pořád u sebe. Vyjdou vás ale dráž než chemické čistidlo.

Jako alternativu k chemickému čištění můžete použít i klasickou houbu se saponátem. Oproti čistidlům je ale takový postup pracnější a méně efektivní

O něco lepší je houbička se síťkou. Její výhodou je materiál, který hmyz na kapotě doslova podebere. Houbičku navlhčete obyčejnou vodou a jemnými pohyby stírejte znečištěné místo. Pokud je ale hmyz zaschlý, bude se vám čistit hůře.

 

Mechanické čištění spíše nedoporučujeme

Samozřejmě můžete na zaschlé mouchy vzít škrabku nebo to zkusit třeba nehtem. Ani jedno ale nedoporučujeme. U mechanického čištění ale hrozí poškrábání laku nebo čelního skla. Pokud nemáte po ruce žádný čistící prostředek, tak zajeďte raději na čerpací stanici nebo do do automyčky. 

A do budoucna si čistící prostředky nakupte do zásoby z pohodlí domova.

 

Pomocníci v péči o vozidlo

Tlaková myčka K 2 Universal

Tlaková myčka K 2 Universal

Kompaktní tlaková myčka K 2 Universal usnadní příležitostný úklid terasy i čištění zahradního nábytku. Navíc je lehká a snadno se přenáší.
Ruční tlaková myčka KHB 6 Battery Set

Ruční tlaková myčka KHB 6 Battery Set

Ruční tlaková myčka KHB 6 aku set šetrně vyčistí zahradní nábytek i jízdní kolo. Navíc je lehká a snadno se ovládá. Dodáváme včetně baterie a nabíječky.
AKU Vysavač na mokré a suché nečistoty WD 1 Compact Battery Set

AKU Vysavač na mokré a suché nečistoty WD 1 Compact Battery Set

Všestranný aku vysavač WD 1 Compact Battery Set zvládne mokré i suché vysávání. Díky speciálnímu příslušenství si poradí i s úklidem vozu. Dodáváme včetně 18V baterie a nabíječky.
Víceúčelový vysavač WD 4 Car

Víceúčelový vysavač WD 4 Car

Víceúčelový vysavač WD 4 Car s vysokým sacím výkonem je přizpůsoben pro čištění interiérů aut. Tento vysavač do auta nabízí praktické násady a nádrž o objemu 20 l i na mokré nečistoty.
Tlaková myčka K 3 Full Control Car

Tlaková myčka K 3 Full Control Car

Bohužel, požadovaný produkt již není součástí vašeho aktuálního sortimentu. Příslušenství, čisticí prostředky a návod k obsluze jsou stále k dispozici.
Tlaková myčka K 5 Full Control Car and Home

Tlaková myčka K 5 Full Control Car and Home

Bohužel, požadovaný produkt již není součástí vašeho aktuálního sortimentu. Příslušenství, čisticí prostředky a návod k obsluze jsou stále k dispozici.
FJ 6, pěnovací tryska

FJ 6, pěnovací tryska

Pěnovací tryska FJ 6 k čištění účinnou pěnou (např. ultrapěnový čistič). Pro auta, motocykly a podobné stroje i k nanášení prostředků údržby na kamenné a dřevěné plochy i fasády.
Pěnovací tryska FJ 10 C + autošampon (1 l)

Pěnovací tryska FJ 10 C + autošampon (1 l)

Autošampon + rychlovýměnný systém FJ 10 C pěnovací trysky Connect 'n' Clean pro nanášení čisticího prostředku. Přechod z jednoho čisticího prostředku na druhý pouze jedním cvaknutím.
Utěrka z mikrovláken

Utěrka z mikrovláken

Kvalitní utěrkou z mikrovláken snadno osušíte čištěné předměty.
Tlaková myčka K 4 Premium Full Control Home

Tlaková myčka K 4 Premium Full Control Home

Tlaková myčka s ukazatelem tlaku na pistoli - pro vhodný tlak na každém povrchu. Včetně bubnu na navíjení hadice a Home Kitu. Ideální pro čištění středně silných nečistot. Plošný výkon 30 m²/h.

Děkujeme, že jste součástí světa čištění Kärcher

Ať už jste vášniví zahradníci, úklidoví mistři, bojovníci za hygienickou čistotu, nebo myslíte zeleně, budeme rádi, pokud se staneme s výrobky Kärcher součástí Vašich příběhů.

Vase pribehy