Dovolená v karavanu? Zabalte si ty správné pomocníky

dovolená v karavanu

Patříte mezi aktivní rodiče, rádi sportujete nebo často vyrážíte do přírody? Pak jste možná zauvažovali nad tím, že byste dovolenou strávili v karavanu nebo obytném voze. Tak hurá do toho! Tato forma ubytování nabízí větší pohodlí než stan, ale zároveň zachovává možnost kempování v divočině. Co byste si do karavanu neměli zapomenout zabalit?

Zásoby jídla a pitné vody

 Pokud máte rádi dobrodružství a chcete být na cestách soběstační, nezapomeňte si zabalit dostatek jídla a alespoň pětilitrový kanystr na pitnou vodu. Hodit se vám pochopitelně bude i vařič nebo gril, na kterém si jídlo připravíte. Zálesácké vaření na ohništi je sice romantické, ale také časově náročné.

Základem jsou potraviny, které lze navzájem kombinovat tak, abyste z nich i v polních podmínkách vyčarovali dobrý pokrm. Suroviny, které podléhají rychlé zkáze, můžete pořizovat po cestě. A vodu na pití a vaření si zase můžete obstarat v kempech. Riskovat na dovolené popíjení vody, jejíž původ nemáte ověřený, se příliš nevyplácí.

Nářadí na případné opravy

Pro případ, že by se na karavanu něco porouchalo, si nezapomeňte zabalit základní sadu nářadí, díky které vyřešíte menší opravy. Hodit se vám budou také plastové řemínky, drát a pevná lepicí páska. V obytném voze se neztratí ani hadice na doplnění užitkové vody, která není ve všech kempech k dispozici.

V rámci bezpečnosti nezapomeňte ani na malý hasicí přístroj a vyrovnávací nájezdové klíny, kterými v případě parkování na nerovném terénu zajistíte kola obytného vozidla. Díky tomu se vám nestane, že se ráno probudíte u někoho na dvorku nebo v potoce.

Chemie do WC a potřeby na mytí nádobí

Pokud je součástí obytného vozu také WC, nezapomeňte na dostatečné zásoby chemie, kterou v případě nouze neseženete zdaleka všude, a speciálního toaletního papíru. I když nejde o nejatraktivnější položku na cestovatelském seznamu, je nutné ji zmínit, protože nikdo nechce, aby mu cestování znepříjemňoval záchod.

Potřebovat budete také nádobu nebo lavor na mytí nádobí, kuchyňskou houbičku, utěrku a saponát. Vzhledem k tomu, že se chytáte do přírody, je na místě, aby šlo o ekologický čisticí prostředek s šetrným složením. Takový už dnes bez potíží pořídíte v každé větší drogerii.

Pomocník pro boj s nečistotami

Fajnšmekři, kteří se nechtějí zdržovat ručním odstraňováním bláta, písku a dalších nečistot ze všech možných povrchů, nedají na cestách dopustit na outdoorovou nízkotlakou myčku OC 3. Ta je nezávislá na elektřině a přívodu vody a při svých kompaktních rozměrech nabízí spolehlivý výkon. Proto se hodí jak pro aktivní jedince, kteří jezdí na kole nebo fandí terénním sportům, tak i pro rodiny s dětmi nebo domácími zvířaty.

S myčkou hravě zpacifikujete špinavé nádobí po grilovačce, z nějž před mytím opláchnete nečistoty, které by mezitím zaschly. A když přijdete z treku, snadno a během chvilky smyjete z bot i tlapek vašeho psa veškeré nečistoty, abyste si špínu nenosili dovnitř. To samozřejmě platí i pro zablácené kolo, kolečkové brusle nebo exteriér karavanu.

Výbava proti nudě

Zkuste na dovolené vyměnit chytré telefony a tablety za klasiku v podobě deskových her. Ty v posledních letech zažívají obrovský boom, a tak v obchodech nejdete celou řadu variant pro různě velké skupiny hráčů. Otestovat můžete své znalosti, šikovnost, herecké vlohy při pantomimě nebo strategické uvažování.

Zabalit si samozřejmě můžete také vybavení pro oblíbené venkovní aktivity – třeba sadu na pétanque, rakety na badminton, slackline popruhy nebo míč na beach volejbal. Když už máte volno a rozhodli jste se vyrazit do přírody, byla by škoda dovolenou trávit hypnotizováním displeje mobilu, nemyslíte?

Pomocníci v péči o vozidlo

Tlaková myčka K 2 Universal

Tlaková myčka K 2 Universal

Kompaktní tlaková myčka K 2 Universal usnadní příležitostný úklid terasy i čištění zahradního nábytku. Navíc je lehká a snadno se přenáší.
Ruční tlaková myčka KHB 6 Battery Set

Ruční tlaková myčka KHB 6 Battery Set

Ruční tlaková myčka KHB 6 aku set šetrně vyčistí zahradní nábytek i jízdní kolo. Navíc je lehká a snadno se ovládá. Dodáváme včetně baterie a nabíječky.
AKU Vysavač na mokré a suché nečistoty WD 1 Compact Battery Set

AKU Vysavač na mokré a suché nečistoty WD 1 Compact Battery Set

Všestranný aku vysavač WD 1 Compact Battery Set zvládne mokré i suché vysávání. Díky speciálnímu příslušenství si poradí i s úklidem vozu. Dodáváme včetně 18V baterie a nabíječky.
Víceúčelový vysavač WD 4 Car

Víceúčelový vysavač WD 4 Car

Víceúčelový vysavač WD 4 Car s vysokým sacím výkonem je přizpůsoben pro čištění interiérů aut. Tento vysavač do auta nabízí praktické násady a nádrž o objemu 20 l i na mokré nečistoty.
Tlaková myčka K 3 Full Control Car

Tlaková myčka K 3 Full Control Car

Bohužel, požadovaný produkt již není součástí vašeho aktuálního sortimentu. Příslušenství, čisticí prostředky a návod k obsluze jsou stále k dispozici.
Tlaková myčka K 5 Full Control Car and Home

Tlaková myčka K 5 Full Control Car and Home

Bohužel, požadovaný produkt již není součástí vašeho aktuálního sortimentu. Příslušenství, čisticí prostředky a návod k obsluze jsou stále k dispozici.
FJ 6, pěnovací tryska

FJ 6, pěnovací tryska

Pěnovací tryska FJ 6 k čištění účinnou pěnou (např. ultrapěnový čistič). Pro auta, motocykly a podobné stroje i k nanášení prostředků údržby na kamenné a dřevěné plochy i fasády.
Pěnovací tryska FJ 10 C + autošampon (1 l)

Pěnovací tryska FJ 10 C + autošampon (1 l)

Autošampon + rychlovýměnný systém FJ 10 C pěnovací trysky Connect 'n' Clean pro nanášení čisticího prostředku. Přechod z jednoho čisticího prostředku na druhý pouze jedním cvaknutím.
Utěrka z mikrovláken

Utěrka z mikrovláken

Kvalitní utěrkou z mikrovláken snadno osušíte čištěné předměty.
Tlaková myčka K 4 Premium Full Control Home

Tlaková myčka K 4 Premium Full Control Home

Tlaková myčka s ukazatelem tlaku na pistoli - pro vhodný tlak na každém povrchu. Včetně bubnu na navíjení hadice a Home Kitu. Ideální pro čištění středně silných nečistot. Plošný výkon 30 m²/h.

Děkujeme, že jste součástí světa čištění Kärcher

Ať už jste vášniví zahradníci, úklidoví mistři, bojovníci za hygienickou čistotu, nebo myslíte zeleně, budeme rádi, pokud se staneme s výrobky Kärcher součástí Vašich příběhů.

Vase pribehy