Sudové čerpadlo je spásou každého zahradníka

Sudové čerpadlo je spásou každého zahradníka

Kdo má zahradu nebo terasu na jaře nadšeně míří pro pořádnou zásobou pestrobarevných květin, aby svoji „oázy klidu“ osázel v barvách duhy. Jak ji ale pohodlně zalévat? Pokud jste na zahradu pořídili sud na zásoby dešťové vody jako já, máte z půlky vyhráno.

Zaléváme ze sudu

Je všeobecně známo, že každá taková zahrada, květinový záhon nebo truhlík potřebuje ke štěstí nejen teplo a blahodárnou sílu slunečních paprsků, ale i dostatečné množství vody. Ale jak takovou pravidelnou vodní lázeň svým květinám zajistit? Někteří z nás mají tu výhodu, že mají vlastní studnu. Ale pozor, ta bohužel během parných letních měsíců nemusí být bezedná… Vodovodní řad? Bezva nápad! Jen by se nám naše “vodní hospodaření“ mohlo tak trochu prodražit… Tak co dál?

Vy, co máte chaty a chalupy, máte pravděpodobně po ruce i nějaký jiný přírodní zdroj vody – rybník, řeku… Co si budeme povídat, pokud máte šikovného pomocníka (a tím teď nemyslím manžela, ani maminku), tedy kvalitní ponorné čerpadlo, můžete zaplesat a máte rázem po starostech. Já se však tentokrát nechci zabývat klasickými ponornými čerpadly, ale jednou podle mě dost šikovnou věcičkou. Ne všichni totiž mají možnost odněkud jen tak neomezeně čerpat. A to je i můj případ. Teď samozřejmě nemluvím o zahradě – tam máme studnu i řad.

Myslím tím naše stáje. I tam jsme sice na studnu napojeni, ale spotřeba vody u koníků je během léta poměrně vysoká, a tak se snažíme naší studničce alespoň trochu ulevit. Na napájení máme samozřejmě vodu studniční, ale na poklízení, zalévání květin a koupání koňů jsme zvolili poněkud starý, ale velice osvědčený způsob schraňování vody. Ano, máme sud na „dešťovku“. Myslím, že takový má na své zahradě snad každý chatař či chalupář, takže asi žádný velký vynález. Musím to vědět, protože i my jsme takový na chatě mívali.

Pamatuju si, jak jsem si vždycky jako malá k sudu přistavila stoličku a koukala do té temné vody. Málokdy jsem dohlédla na dno, a tak jsem vždycky fantazírovala, co všechno v tom sudu žije. Pak ale přišla chvíle zalévání a já tak nějak najednou nemohla do toho sudu ani sáhnout. Hrozně jsem se bála, že mě něco stáhne dovnitř, nebo že na mě něco vyskočí a kousne mě to do ruky. Jo, jo. Bylo to vzrůšo, ale svoje děti už teď můžu tohohle leckdy strašidelného „dobrodružství“ ušetřit. A to je právě to, o co bych se s vámi ráda podělila.

A o čem, že tu hodlám básnit? Tuhle podle mě strašně šikovnou záležitost – sudové čerpadlo Kärcher BP 1 Barrel Set, jsem poměrně nedávno objevila v prodejně Kärcher. Čerpadlo se prodává i v sadě s hadicí a stříkací pistolí, takže je to ideální zavlažovací sada pro začátečníky. Čerpadlo stačí umístit na dno sudu, přičemž spínač/ vypínač přichytíte šikovným klipsem na okraj. Připevníte hadici, zapojíte do zdroje a pak už jen pozorujete, jak voda ze sudu mizí.

Hladinu vody máte možnost kontrolovat plovákem, takže se vám nemůže stát, že byste čerpali „nasucho“. Líbí se mi i to, že je čerpadlo vybavené vestavěným předfiltrem, takže se nemusíte bát, že by se vám „zakuckalo“ případně nasátými nečistotami. A co si budeme povídat, do takového sudu s dešťovou vodou se nám může přimotat cokoliv od hmyzu až po listí, a u nás u stáje třeba i hromada sena a slámy (když zafouká).  Instalace je opravdu jednoduchá a zvládne to prakticky každý, a tedy i já. Bez namočení rukou a bez rizika napadení „vodní příšerou“.

Na jaře máme na zahrádkách hodně práce, ale příjemné práce. Zaséváme nový život do záhonů, okna rozzáříme barvami a smutná, po zimě unavená zahrada se rázem mění v úplně jiný svět. Tak proč si naší práci nezpříjemnit a tak trochu se nepřipravit i na parné letní dny? Takže vyvalte sudy, poručte dešti a větru a chytejte! Chytejte, ať máte v létě „bé péčkem“ co čerpat a hlavně i čím hasit zahradu!

Petra

Vaše Petra

Pomocníci v péči o zahradu

Teleskopické nůžky na živý plot PHG 18-45 Battery

Teleskopické nůžky na živý plot PHG 18-45 Battery

Bateriové teleskopické nůžky na živé ploty PHG 18-45 Battery s prodlužovacím nástavcem umožňují stříhání bez žebříku. Úhlově nastavitelná hlava nůžek umožňuje stříhání různých tvarů. Baterie není součástí dodávky.
Starter kit Battery Power 18/50

Starter kit Battery Power 18/50

Vč. vyměnitelné baterie 18 V / 5,0 Ah Battery Power a 18V rychlonabíječky: Starter Kit Battery Power 18/50 pro použití ve všech zařízeních bateriové platformy Kärcher 18 V.
Strunová sekačka LTR 18-30 Battery Set

Strunová sekačka LTR 18-30 Battery Set

Bateriová strunová sekačka LTR 18-30 Battery Set včetně baterie 18 V a rychlonabíječky.Multitalent pro čisté okraje trávníku, ergonomickou práci a pohodlné sekání v rozích.
Teleskopická řetězová pila PSW 18-20 Battery

Teleskopická řetězová pila PSW 18-20 Battery

Bateriová teleskopická řetězová pila PSW 18-20 Battery, kterou lze jednoduše dosáhnout na všechny větve ve výšce až 4 metry. Pro bezpečnou a komfortní péči o stromy. Baterie není součástí dodávky.
Nůžky na trávu GSH 18-20 Battery

Nůžky na trávu GSH 18-20 Battery

Bateriové nůžky na trávu GSH 18-20 Battery pro dokonalou linii. Pro přesné výsledky stříhání a tvarování keřů. Baterie není součástí dodávky.
Sekačka na trávu LMO 18-36 Battery

Sekačka na trávu LMO 18-36 Battery

Bateriová sekačka LMO 18-36 Battery je extrémně obratná a lehká. Se snadným centrálním čtyřstupňovým nastavením žací výšky. Baterie není součástí dodávky
Tlaková myčka K 5 Full Control Home + rotační kartáč

Tlaková myčka K 5 Full Control Home + rotační kartáč

Tlaková myčka je vhodná pro pravidelné čištění středně silných nečistot v domácnosti. S plošným výkonem 40 m²/h.
Zavlažovací automat WT 5

Zavlažovací automat WT 5

Zavlažovací automat WT 5 zcela sám spouští a zastavuje zavlažování zahrady. Doba zavlažování může být individálně a přesně naprogramována.
Multifunkční postřikovací pistole

Multifunkční postřikovací pistole

Jednoduchá multifunkční postřikovací pistole se 3 obrysy postřiku: sprcha, bodový a kuželový paprsek. S aretovatelným spouštěčem je ideální pro trvalé zavlažování nejrůznějších rostlin.
Zahradní sprcha

Zahradní sprcha

Řešení 2 v 1 pro vaši zahradu: Osvěžující požitek ze sprchování nebo plnohodnotná zalévací tyč k efektivnímu zavlažování rostlin - zahradní sprcha se dá rychle sestavit a je velmi skladná.

Staňte se součástí světa čištení Kärcher

Ať už jste vášniví zahradníci, úklidoví mistři nebo myslíte zeleně, předejte vaše užitečné nápady a zkušenosti dál.

Vase pribehy

Vyprávějte své historky z úklidu

Poslat příběh
Obrázky k článku (max. velikost 2MB)
souhlasím se zpracováním osobních údajů pro účel blogu
* označuje povinné položky

Děkujeme za Váš příběh!

Úspěšně jsme ho přijali a budeme Vás informovat o jeho zvěřejnění.