ZAMEŤTE S LISTÍM SE ZAMETACÍM STROJEM

Zahrada20.Listopad 2017Autor: Petra Procházková

Mnoho lidí si myslí, že úplně nejlepším obdobím na procházky a toulky přírodou je právě podzim. Já jsem toho názoru, že každé roční období je nějakým svým způsobem krásné, výjimečné a tak trochu i kouzelné. Je ale pravda, že pokud se rozhodnete procházet ruku v ruce s „Es šest set padesátkou“, podzim je na to úplně ideální.

Řeč je samozřejmě o ručním zametacím stroji Kärcher S 650. A proč že zrovna na podzim? Protože právě podzim je pro Kärcher S 650 tou pravou výzvou, a kdy jindy než teď by vám tenhle žluťásek na vaší zahradě, zahrádce, předzahrádce, terase a příjezdové cestě měl předvést, jak moc dobrým a spolehlivým parťákem ve skutečnosti je? Máte už dost věčného zametání příjezdové cesty, chodníčků, verandy a vůbec? Já jo. Úplně nejhorší situace, která mě vždy dokáže rozčílit doběla je, když pracně zametu venkovní terasu a pak ještě než všechen ten „bordýlek“ stačím namést na lopatku, dvakrát foukne a všechno je zase tam, kde předtím a já můžu začít nanovo! Věřte, že zrovna v takovou chvíli byste mě neradi potkali.☺ Díky Kärcheru S 650 je ale svět zametání zase o něco růžovější. Tento šikovný zametací stroj vám ušetří čas, práci a jistým způsobem i nervy. Moje děti jej pojmenovaly „krabík“. Zpočátku mi vůbec nedocházelo proč. Pak jsem je ale viděla, jak venku se zametacím strojem dovádí a na „krabíka“ jsem se podívala trochu víc z dálky. A najednou se mi rozsvítilo. Je tomu jen pár dní, co jsme při večeři sledovali jeden přírodopisný dokument o mořských živočiších. No, a jednou ze zmiňovaných potvůrek byl právě „Yellow crab“, neboli krab žlutý. Měl prakticky stejnou barvu, hodně podobný tvar a jeho klepítka u „Es šest set padesátky“ v podstatě nahrazují černé postranní kartáče. Stejně jako onen krab, i „Es šest set padesátka“ pomocí postranních kartáčů sbírá, na co přijde a vše směřuje doprostřed do zametacího válce a pak dál do nádrže na zametené nečistoty. U zametacího stroje lze nádobku jednoduše vyjmout a nečistoty vysypat (přiznám se, to jsme u žádného kraba nezkoušeli… ☺). Takže tolik k našemu možná tak trochu „originálnímu“ domácímu pojmenování.

Testování Kärcher S 650 bylo jedním slovem „prima“. Kolem domu nám vede chodníček ze zámkové dlažby, který spojuje hlavní vchod se dvěma parkovacími plochami. Venku fičelo a hučelo a na chodníček přistávaly stále nové a nové lístečky různých barev. Krásné, ale únavné. ☺ K listí se přidalo i jehličí. Já vím, jehličnany přeci na podzim jehličí nepouští… My však máme na zahradě modřín. Není to žádný „stydlín“, jehličí nám shazuje každý podzim a my tak máme o zábavu postaráno! Na chodníčcích se hromadí i psí chlupy. Neptejte se mě proč, ale naše psí dámy línají zásadně na podzim. To asi, aby měly na zimu nový, krásně bílý kožich. ☺ Takže uznejte sami, materiálu na zametání se u nás najde opravdu dost. Nejdříve jsem chodníčky se zametacím strojem projížděla já, pak děti. Musím říct, že bylo fajn, jak si postranní kartáče poradily i se špatně dostupnými okraji a rohy. Výhodou je i jednoduše nastavitelné madlo, které lze „naštelovat“ pro dospěláka, ale stejně tak i pro dítě. Úplně nejlepší mi ale přijde fakt, že Kärcher S 650 nečistoty sbírá. Není totiž nic jednoduššího, než vyjmout zásobník, udělat pár kroků k popelnici, vysypat a zásobník opět vrátit na své původní místo. Žádná lopatka, žádné rozfoukané listí, žádný prach v obličeji… Prostě paráda!

Pokud máte u vašeho domku chodník, chodníček, cestu, vjezd, dvůr, parkovací místo, nebo cokoliv podobného, doporučuji Kärcher S 650 vyzkoušet. O to víc, pokud máte tyto plochy všechny! ☺ Vzhledem k tomu, že je to mašinka skladná a velice nenáročná na prostor (prostě stroj postavíte na výšku, klidně někam ke zdi…), nemusíte se bát, že by vám v garáži, či kůlně nějak zacláněla. A tak se letos neprocházejte sami, ale pro změnu s Kärcher S 650. Vždyť psy umí venčit každý, ale „kraba“? Toho doma jen tak někdo nemá!

Vaše Petra


Další zajímavé články

Berte úklid jako relax

Jsou tací, pro něž je úklid relax. A pro vás může být také: když se na to podíváte ze správného úhlu.více

Bez sáčků, bez chemie

Jak vysavač s vodním filtrem Kärcher DS 6 tak kterýkoliv z parních čističů téže značky doporučuju.více

Jak na ekologičtější domácnost

Také se občas při pohledu na všechnu tu chemii ve Vaší komoře či úklidové skříni zamyslíte, zda by to nešlo jinak? Přemýšlíte, zda.... více