Kärcher zahradníkem – vy na dovolené!

Zahrada7.Červenec 2017Autor: Jana Potužníková

Spousta zahrádkářů raději oželí prázdniny, než aby nechali svou zeleninu a šťavnatě zelený trávník napospas horkům a suchu. Kdo by za ně zaléval a staral se o pořádek?! No přece Kärcher!

Znáte to. Od jara se s tím pěstujete, vyndáváte plevel za plevelem, jednotíte mrkvičku, kypříte půdu, zaléváte. Se sousedy odhadujete, co spálil mráz, čeho bude skvělá úroda. Žijete tou svou zahrádkou, máte upřímnou radost z každé maliny, kterou sklidíte rovnou do pusy, těšíte se na zavařování, na to, kolik jablek si budete moct vychutnat v zimě… A pak někdo přijde a řekne: hele, a kdy pojedete na dovolenou? No kdy, no nikdy, protože není, kdo by se postaral o vaši zahrádku, že ano. Pletí by chvíli počkalo, sousedé by asi aspoň jednou otrhali ty okurky ve skleníku, ale copak můžete po někom chtít, aby za vás denně zaléval? Vždyť je to dřina. A lidé mají času málo, i když by vám třeba rádi pomohli. Takže se rozhodnete, že léto strávíte kde? No pro změnu na své zahrádce. Ale ruku na srdce: jakkoliv je vám blízká, nemáte přece jen chuť někam na chvíli vyrazit? Věřte, opravdu můžete. Protože on je tady Kärcher. Pletí sice nezvládne (zatím!), úrodu průběžně nesklidí (zatím!!!), ale tu největší starost vám určitě ubrat může: dokáže za vás během vaší dovolené zalévat! A až se vrátíte, má v rukávu i pár pomocníků, kteří vám pomohou po vaší nepřítomnosti na zahrádce krásně uklidit. Tak co, už jdete listovat katalogy cestovních kanceláří? Listujte. Ale nejdřív si vlastně pojďte vybrat, kteří žlutočerní „rytíři“ za vás budou strážit vaše záhonky!

Voda v dosahu

Pokud jde o zalévání, je to až banálně jednoduché. Po zahradě můžete s Kärcherem rychle a bez práce natahat mobilní zavlažovací systémy – není třeba ani kopnout do země, není třeba vynakládat šílené peníze za terénní úpravy, ani si na poslední chvíli lámat hlavu s tím, kde seženete odborníky na zapojení podzemních zavlažovacích systémů, někoho, kdo vám pak spraví rozrytý trávník… Nemusíte se špinit ani nervovat. Kdepak, tohle s Kärcherem odpadá. Jeho mobilní zavlažovací systémy jsou jednooduše přemístitelné, kromě základní sady si můžete pořídit další sady hadic, speciální kruhové zavlažovače, trysky na mlžení, na zalévání v intenzitě deště… a víte co? Kärcher má navíc i unikátní zavlažovací systém pro truhlíky a květníky, kterým když osadíte například svou rozkvetlou terasu (zvládne až 15 truhlíků a květníků), můžete být už úplně v klidu a můžete se pomalu začít balit. I když… vlastně ještě ne tak docela.

Perfektní načasování

Jistotu, že voda se dostane všude, kde je třeba, už sice máte. Ale teď ještě, kdyby tak existovalo kouzlo, které by zařídilo, aby bylo zalito tak akorát, že? Vidíte, a ono existuje. Kärcher vyvinul několik fantasticky propracovaných časovačů, resp. zavlažovacích hodin! U nejjednoduššího typu – zavlažovacích hodin WT 4 – si pootočením žlutých ovládacích knoflíků navolíte čas spuštění i čas pozastavení zalévání. Hodiny se pak už postarají o to, aby všechno proběhlo, jak má a kdy má. Ale chcete-li úplný TOP mezi časovači, podívejte se podrobněji na to, co umí Senso Timer ST 6 DUO eco!ogic. Ten je totiž neuvěřitelně vychytaný! Před dovolenou dáte do záhonků dvě bezdrátové sondy, které po dobu vaší nepřítomnosti budou posílat data do samotných zavlažovacích hodin. Ty vyhodnotí, kolik vody je potřeba pustit do záhonu mrkve a kolik zase k rajčatům… a přesně množství vody odměří. Načasování je pak opět na vás, jen už bude tentokrát digitální.

Jednoduchý úklid po návratu

No, a protože po dobu vaší nepřítomnosti se jistě nic závažného nestane, pak po dovolené užívejte sklizeň, odpočiňte si ještě na svém stále zeleném trávníčku a až budete mít chuť, můžete za pár minut zmáknout i lehký úklid: vzít si například zametací stroj Kärcher, bleskově zamést chodníčky, terasu, uklidit před garáží… a potom zase hurá užívat léto. Protože to letošní bude skvělé a konečně plné odpočinku, který si zasloužíte a který můžete díky Kärcheru realizovat bez jediné výčitky svědomí či obavy ze zanedbané zahrádky. Takže… možná stihnete i druhou dovolenou?


Další zajímavé články

Úklidová bitva o čas!

„Není čas ztrácet čas“ platí před Vánocemi víc než kdykoliv jindy. Je toho tolik, co chceme stihnout! Třeba mít kolem sebe doma čisto.... více

Objevil jsem multifunkční vysavač do mojí dílny

Vlastním malou truhlářskou firmu. Vyrábíme nábytek na míru, kulisy do divadla a dřevěné hračky. Je nás pár, takže „všichni děláme.... více

Leden – měsíc nových začátků

Leden je prostě unikátní měsíc. Novoroční předsevzetí nás v jeho prvních dnech naženou do posilovny, abychom v jeho závěru s.... více