Na našem blogu najdete vše o čištění domácnosti a úklidu

WD3, UKLIZENO V DÍLNĚ I NA ZAHRADĚ

Úklid domovaZahrada24.Leden 2019Autor: Petra Procházková

Zimní šedivé a leckdy i velice mrazivé dny nás zahnaly do našich obydlí a my tak oproti ostatním ročním obdobím trávíme většinu svého času uvnitř. Povalování u kamen, hraní deskových her, koukání na televizi a neustálé vyjídání ledničky je sice „prima“ J, ale svědomí nám brzy nedá spát a my se tak pouštíme do úklidu. Někdy kuchyně, jindy se vrhneme na koberce a občas nás naše potřeba mít hnízdo naklizené zavede i do míst, kde se tak úplně běžně neuklízí- do garáže, skládku, nebo třeba dílny.

No, popravdě řečeno… Já tedy v dílně moc neuklízím. Kdykoliv jsem se o něco podobného pokusila, očekávané pochvaly jsem se tedy opravdu nedočkala. Ba naopak! Všude sice bylo čisto a naklizeno podle „mých“ představ, ale chlapi už pak údajně nikdy nic nenašli a čí že to byla vina? No přeci moje! J Od té doby, co máme doma multifunkční vysavač Kärcher WD3 už ale dílna není moje starost. Přesněji řečeno máme doma model Kärcher WD3 Premium. Pokud jste o téhle šikovné mašince ještě neslyšeli, ráda vám ji alespoň trochu přiblížím.

Jedná se o multifunkční, přičemž energeticky úsporný vysavač se super sací silou, který je vybaven nárazuvzdornou nádrží z ušlechtilé oceli o objemu 17 l. Podstatnou součástí vysavače je patronový filtr, díky kterému vysajete jemné i hrubé suché nečistoty (piliny, drobné kamínky, jemný prach…) a pozor, i mokré nečistoty, aniž byste filtr museli měnit. Myslím, že zrovna tahle dovednost vysavače je v dnešní době k nezaplacení. Nevím, jak vy, ale my si do garáže zvenčí kolikrát nataháme pěkný „bordýlek“. Hlavně teď, když se deštivé počasí střídá se sněžením a mrazem. Nasněží a mrzne, takže silničáři pilně jako včeličky vyrazí do ulic a sypou a sypou… Pak ale teploty stoupnou, všechen sníh i led roztaje a na silnici zůstane jen „břečka“, která se drží naprosto všeho, stejně jako sůl a kamínky. Takže i když vám teplo vaší garáže zajistí pohyb „suchou nožkou ven, suchou nožkou dovnitř“, má to i své nevýhody, a to je právě ten nevyhnutelný úklid. Jak jsem již zmínila, Kärcher WD3 Premium vysajete jak zbytek posypu, který odpadal z kol, tak i loužičky po roztátém sněhu. Žlutou mašinku si chlapi zaparkovali přímo v garáži, kde ji mají hned po ruce. Příslušenství mají uložené přímo na přístroji- nikde se tak nezatoulá a je vždy po ruce. Balíček příslušenství tohoto víceúčelového vysavače doplňují ještě funkce fukaru, „Pull & Push“ uzavírací systém, a ergonomicky tvarovaná rukojeť. Vysavač však nevyužijete pouze na vysávání podlahy v garáži! Bože ne, to by byla věčná škoda! J Hodí se například i na úklid vašeho čtyřkolého miláčku, tedy automobilu. Díky široké nabídce dostupných nástavců s ním vysajete nejen sedačky a koberečky, ale třeba i přístrojovou desku a okolí řadicí páky, kde se často usazuje prach a drobné nečistoty. Kärcher WD3 Premium si poradí i s úklidem kolem domu- chodníčky, parapety… Je to prostě takový parťák do nepohody, který ocení i ti, kteří se vlastními silami pustili do budování, nebo do rekonstrukce bytu, či domu.

Zima zatím stále nabírá na síle a Vánoce jsou prostě fuč. Jen stěží teď dokážeme myslet na přípravu na letní měsíce, které jsou pro nás zatím v nedohlednu. Možná bychom ale měli. Společnost Kärcher na svých webových stránkách totiž do konce měsíce ledna pořádá parádní slevy. Za zvýhodněnou cenu tam zakoupíte například i výše zmiňovaný vysavač Kärcher WD3 Premium. A proč, že bychom měli myslet na letní sezonu? Protože „WD trojka“ není kamarád jen do zimní nepohody, ale i na letní pohodu. Tak myslete dopředu a pořiďte si svého žluťáska včas a výhodně. J

Vaše Petra

 

 

Číst článek

WD3, UKLIZENO V DÍLNĚ I NA ZAHRADĚ

Úklid domovaZahrada 24.Leden 2019 Autor: Petra Procházková

Od té doby, co máme doma multifunkční vysavač Kärcher WD3 už ale dílna není moje starost. Přesněji řečeno máme doma model Kärcher WD3 Premium. Pokud jste o téhle šikovné mašince ještě neslyšeli, ráda vám ji alespoň trochu přiblížím.

AKUSTĚRKA, MOJE ZÁCHRANA NEJEN PŘI MYTÍ OKEN

O čištěníÚklid domovaZahrada 18.Říjen 2018 Autor: Petra Procházková

Tak nic. Počasí se nám opět umoudřilo a já tak odkládám teplé ponožky, knihu, kuchařku receptů pro chladné dny i vysavač na popel Kärcher AD4. Sluníčko se na svá stará podzimní kolena pekelně rozjelo a svítí a svítí. „Šajnuje“ mi přímo do oken a zákeřně tak odhaluje pravdu. Holý fakt, že jsem od jara na […]

Sbohem, léto

Zahrada 4.Říjen 2018 Autor: Matyáš Čistotný

Je to tady. Přišel podzim. Než začnete řešit, kdo vám přezuje auto a kam jste proboha schovali svou oblíbenou péřovku, měli byste se postarat o zahradní nábytek, na kterém jste si během léta užívali slunečné chvilky. A že jich letos bylo!

ŠVESTKOVÁ POVIDLA- ÓDA NA RADOST

Úklid domovaZahrada 7.Září 2018 Autor: Petra Procházková

Dříve jsem slýchala, že vaření povidel je šílená věda. Povidla se prý musí stále míchat a i tak mají tendenci se připalovat, což většinou končí vyhozením hrnce do popelnice. Z vlastní zkušenosti vám můžu říct, že to prostě není pravda!

Září plné nostalgie…

Zahrada 30.Srpen 2018 Autor: Jana Potužníková

Když se tak dívám po prázdninách z okna, padá na mě vždycky spousta smíšených pocitů a v hlavě se jedna za druhou střídají vzpomínky na horké měsíce (které letos byly hned čtyři!). Léto se pomalu loučí, ve vzduchu visí příslib toho babího… a nostalgie si u mě obvykle podává dveře se spokojeným pocitem z přibývající sklizně. Jak […]

JAHODY, TŘEŠNĚ, LEVANDULE… CO JE VÍC?

Zahrada 10.Srpen 2018 Autor: Petra Procházková

Léto nás vybízí nejen ke slunění a koupání, ale i k poznávání nových krajů, přátel a také ochutnávání nových jídel. Ti z nás, co alespoň část léta tráví v cizině, mají, co se „gurmánského experimentování“, tak trochu výhodu. Během dovolené navštěvují kavárny, bistra a restaurace, kde jim s pýchou a nadšením servírují tradiční krajové speciality. Nám ostatním, co jsme si svou dovolenou vyčerpali už na jaře, tak nezbývá nic jiného, než nažhavit plotýnky v našich kuchyních a kuchyňkách a začít s experimentováním na domácí půdě.

KDO UKLIDÍ PO GRILOVÁNÍ? PŘECI AD 4!

KärchrovinyZahrada 2.Srpen 2018 Autor: Petra Procházková

Léto je v plném proudu a stejně jako ke grilování patří nakládané maso, klobásky a grilovaný sýr, zase k popelu patří vysavač na popel Kärcher AD4 Premium. A tak zahoďte ohořelé smetáčky a košťátka a uklízejte po vašich večírcích ve stylu.

KDYŽ ŘEŠÍME STUDNU…

KärchrovinyZahrada 30.Červenec 2018 Autor: Petra Procházková

Je tomu už pár dní, co jsme doma řešili záležitost „studna“. Moje babička mívala chatičku u břehů Sázavy, kam se až do pozdního věku ráda jezdívala schovat před ruchem velkoměsta. My, jako děti, jsme tam také rády jezdily. Z jedné strany les, vybízející k hledání nových dobrodružství a z druhé strany řeka, jejíž něžné vlnky nám za parných dní chlácholily sluníčkem ožehlá těla a za letních nocí zase pomáhaly usnout. Ještě teď, a to už jsem dávno dospěla, si ten uklidňující šum dokážu přesně vybavit.

Dokonalá dovolená… ve stínu kapradin

Zahrada 27.Červenec 2018 Autor: Jana Potužníková

Začátek prázdnin pro mě má kouzlo každoroční minidovolené. První týden až dva totiž vždycky trávím na Šumavě. Na chalupě u babičky, pod košatými stromy, na zahradě, kde si klidně – jako ve známé písničce – můžete v chladném koutu hovět i ve stínu kapradin. Nebo se pro jejich krásu vydáte do lesů, které jsou všude kolem a které vám v parném horku dopřejí vítaný úkryt i bohatou úrodu.