VC5 aneb I s malým „kašpárkem“ se dá uklízet ve velkém!

Úklid domova5.Únor 2018Autor: Jana Potužníková

Všechny to víme. Na luxování je skvělé, jak je po něm dům či byt úplně nabitý čistotou. Ale to tahání těžkých luxů, to bychom si všechny rozhodně rády odpustily!

Musím vám říct, že doma máme skoro všude dlažbu s vysokým leskem, a přesto prakticky nevytírám. Nemám ráda ten okamžik, kdy hadr nebo mop nalepený spoustou prachu musím ponořit do kýble s vodou, pak si společně s hadrem či mopem v té odporné vodě vymáchat i ruce, které odmítám trápit v gumových rukavicích. Zkoušela jsem před tím poctivě zametat a potom vytřít, aby to nebyla tak špinavé. Znamenalo to nicméně dvojí práci, kterou bylo třeba také obden opakovat. Dala jsem šanci robotickému uklízeči se suchým i mokrým úklidem, jenže mě nebavilo čekat desítky minut, až „dohučí“. Měla jsem původně ideu, že on bude uklízet po chodbách a já v pracovně třeba zatím něco napíšu. Jenže neuměl uklízet potichu, a přestože opravdu nestál pár peněz a měl umět kde co, pořád se někde zasekával. Šel z domu. A já nakonec došla k úplně jinému postupu.

Nejjednodušší cesta může být nejúčinnější
Vynalezla jsem „suché vytírání“ místo zametání – obden na klasický mop připnu úplně suchý návlek a z celých bezmála 200 metrů čtverečních setřu prach za nějakých 10 minut. Maximálně. Bez toho, že by se za mopem vířil drobný prach, jako je tomu za koštětem. V mopu se ho zachytí mnohem víc. Ruce jsou v suchu, prach nikde nevidíte. Vlastně bych s tím mohla být relativně spokojená. Jenže naše podlaha je nejen lesklá, ale také světlá. A když se na ni pak na ni podívám v záři poledního slunce, vidím, že o chuchvalce prachu už sice opravdu nezavadím. Ale ty jemné částečky, které se zvíří při každém proběhnutí naší čtyřleté dcery… ty potřebují vždycky po pár dnech pořádný kalibr. A to si pak dávám dostaveníčko s takovým malým, pohledným fešákem. Jmenuje se VC5 a pokud mohu, dámy… ty řeči, že na velikosti nezáleží? Ty se v případě tohoto malého, ale velmi výkonného luxu, rozhodně zakládají na pravdě! Pokud milujete čistotu, musíte milovat i tenhle vysavač od Kärcheru!

Patentovaná výroba, luxusní výkon
Složený, v klidovém stavu, měří na délku jen 62 cm. Je tedy velmi skladný. Složený je také nízký, stačí mu necelých dvacet centimetrů, když ho položíte a zasunete třeba pod postel nebo dáte na dno skříně. Trojitý teleskopický systém fungující na základě snadno ovladatelného tlačítka pak umožní pohodlný úklid vašim dětem, vám i dvoumetrovému manželovi. Teleskopická sací trubka se dá opravdu pohodlně nastavit pro každého člena rodiny. Se 7,5 metru dlouhým kabelem vám také odpadne neustálé otravné přepínání ze zásuvky do zásuvky. Jeho rádius je při jeho rozměrech vlastně ohromující (až 8,5 metru). A výkon stejně tak. Díky přepínatelné hubici pro vysávání suchých nečistot s flexibilním kloubem, která byla vyvinutá právě pro tento kompaktní vysavač, si VC 5 vystačí jen s malým množství elektrické energie, na spotřebu je naprosto boží. Dokonce se chlubí i etiketou ErP = Energy-related Product. A využít ho můžete nejen na tvrdé podlahy, jako to dělám doma já. Je parádní také na schody nebo klasické vysávání koberců. Má k dispozici navíc turbo sací nástavec na tkaniny, tedy klidně s ním zvládnete uklidit gauč v obýváku, hubici na matrace a hubici se štětcem na nábytek. Takže s jediným přístrojem a výměnnými hubicemi v pohodě zbavíte prachu vlastně celý byt.

On udržuje váš byt, vy udržujete jeho
Samozřejmě, za svou práci bude chtít VC 5 svou odměnu. Bude potřebovat vyčistit filtrační systém. Ten se naštěstí obejde bez výměnných sáčků, což vám ušetří peníze a je do značné míry také ekologickým řešením. Filtrační kazetu jen vyndáte, sundáte víčko, obsah vyklepnete a nádobku vypláchnete. Filtr také propláchnete pod vodou a necháte pohodlně vyschnout. Ve filtrační kazetě najdete pak ještě druhý filtr, ten také opatrně propláchněte a nechte pohodlně vyschnout. A VC 5 u Kärcheru vybavili i HEPA filtrem, takže dokáže zadržet i pyl a další ultrajemné částečky vyvolávající alergie, jen tento filtr nezapomeňte alespoň jednou ročně vyměnit za nový. Jako alergik jsem z něj nadšená! A už jsem se zmínila, že váží jen 3,2 kg? Znamená to, že i když ho potřebujete během úklidu přenášet třeba z patra do patra, nenadřete se. Nebolí vás ruce, záda. Nic. A protože běhá „jako kamzík“, je všechno také velmi rychle hotové. Na tomhle drobečkovi nenajdete jedinou vadu na kráse! Vlastně mě napadá, že by vám mohla vadit jen jedna jediná maličkost: fakt, že ho vy sama ještě doma nemáte. Tak šup pro něj. Na www.karcher.cz si najděte nejbližšího prodejce žlutočerných pomocníků a vydejte se VC 5 vyzkoušet. Garantuju vám, že to bude láska na první vyluxování!

Líbí se vám produkt? Nově můžete ohodnotit na našich stránkách.

Jana Potužníková


Další zajímavé články

Gril v plné polní

Čarodejnice, 1. máj i 8. květen – to všechno jsou sváteční příležitosti jako stvořené proto, abyste odstartovali letošní grilovací.... více

KDYŽ SE ZAMILUJE KŮŇ

Ano, dříve se i u koní dodržoval tak zvaný „zimní odpočinek“ a ten se jistým způsobem snažíme dodržovat dodnes, ale když vysvitne.... více

Je tu máj, lásky K SOBĚ čas

Koho máte nejraději na celém světě? Děti, svého muže? Rodiče? A kde jste vy? Jak už to my holky míváme, pro sebe si „šetříme“.... více