S prachem konečně doopravdy zatočíte!


Úklid domova2.Listopad 2017Autor: Jana Potužníková

Štvou vás ty nekonečné chuchvalce v rozích, jemný prach, který se snese zpátky k zemi pokaždé, když projdete místností, a stále nevíte, co s tím? Kärcher ví!

Když jsme se stěhovali do domu, byla to vlastně ještě napůl stavba. A úklid se stal mým každodenním „požitkem“. Jen jsem ráno otevřela oči a rozhlédla se kolem sebe, viděla jsem prach snad úplně všude. A nedej bože, když se do oken opřelo slunce! To pak pohnete peřinou, a k zemi se v záři slunečních paprsků nesou k zemi celá oblaka drobného prachu! Projdete se ke skříni, otevřete ji… a stane se totéž. Sice jsem se uklidňovala tím, že to jednou, snad brzy(!), skončí, ale to mě před každodenním taháním těžkého luxu fakt nezachránilo. Jenže ani po dlouhém luxování jsem neměla pocit čistoty kolem sebe. Jako by se prach vrátil na místo pokaždé, sotva jsem s vysavačem poodjela. A nejhorší na tom bylo, že jako alergik jsem se pak ládovala antihistaminiky a trávila ještě hezkých pár minut se studeným obkladem na obličeji, abych po uklízení dopřála napuchlým sliznicím trochu prostoru pro zklidnění. Nic moc, co si budeme povídat. A to vím, že podobně je to nejspíš i u vás doma. Možná nestavíte ani nežijete na stavbě. Ale stačí malé děti, široká rodina v jedné domácnosti, živý pohyb po bytě či domě, chlupatí nebo okřídlení domácí mazlíčci, a budete řešit to samé, co jsem dlouho řešila já: totiž jaký vysavač vás prachu zbaví opravdu beze zbytku a tak, abyste na něj alespoň den dva nemuseli sáhnout!

Cyklónová smršť

Dobrá zpráva je, že existuje. Je jich dokonce víc, vysavačů-gentlemanů, které se pyšní jménem Kärcher a jejichž životopis garantuje ty nejkvalitnější úklidové služby, jaké si jen můžete kromě paní na úklid přát. Za vaši pozornost stojí určitě například vysavač VC 3. Je bezsáčkový, vybavený celou kaskádou výkonných filtrů – systémem tzv. MULTI-CYCLONE. Což je dobrá zpráva hned v několika směrech. Ušetříte za nákup drahých sáčků do vysavače. Budete tím pádem ohleduplnější ke své peněžence, ale i k životnímu prostředí. Veškerý nepořádek se bude hromadit v průhledné, 0,9 l velké nádobě, jejíž vyprázdnění zvládnou po krátké instruktáži i vaše malé děti. A vy ji pak můžete navíc ještě vymýt! Se správným příslušenstvím zvládne vysavač VC 3 nejen koberce, ale také parkety, vyluxovat matrace, dokoupit můžete ještě výkonný turbokartáč, a pokud máte domácí mazlíčky, před chlupy vás doslova zachrání turbo sací hubice na čalounění.

Spása pro alergiky a astmatiky

Díky systému MULTI-CYCLONE je vysavač VC 3 ohleduplný také ke všem alergikům či astmatikům. Vyluxovaný prach se už nevíří znovu ve vzduchu, odpadá dráždivý zápach typický pro suché sáčkové luxování. A protože má tento vysavač k dispozici také nadstandardní výkon – navíc se sníženým příkonem 700 Watt – nezůstane po něm na podlaze, koberci, matraci nebo čalounění ani smítko. Hlučnost nepřesahuje 76 dB, pětimetrový kabel vám dovolí pohodlně luxovat bez neustálého hledání zásuvky, no a vůbec nevadí, že nemáte žádnou sílu. Vysavač VC 3 váží něco málo přes 4 kg, hladce popojíždí a vejde se i do opravdu malých bytů. Je totiž pozoruhodně skladný!

Nový vodní druh

Ať lpíte na čistotě kvůli osobnímu pocitu, nebo z důvodů zmíněných alergií, astmatu nebo třeba bohužel stále rozšířenějším ekzémům, zaujmout by vás mohl ještě jeden krasavec od Kärcheru: vysavač s vodním filtrem DS 6! Má dokonale propracovaný filtrační systém skládající se z inovativního vodního filtru (vyjímatelného!), vymývatelného mezifiltru a HEPA 12 filtru. Podlaha je s ním parádní a okolní vzduch stejně tak, protože vzduch, který vysavačem projde, je z 99,5 % zbavený všech prachových nečistot!!! V mém případě je tohle například právě ten vynález, který šetří následné polehávání se studeným obkladem na obličeji napuchlém reakcí na zvířený prach. Boží!!! Hodí se přitom na tvrdé povrchy, koberce, čalounění… Vleze do každého rohu a až ho zaparkujete, překvapí vás, jak málo prostoru potřebuje.

Poslední výtečníci…

A aby byl přehled základních vysavačů Kärcher kompletní, ještě vám musím představit další „bratříčky“. Jsou tu klasické sáčkové vysavače: od malého vysavače Kärcher VC 2 s integrovaným HEPA filtrem po výkonný Kärcher VC 6 Premium, který – když budete chtít – můžete dokonce ovládat na dálkové ovládání! Navíc má například systém EasySlider, který mu dovoluje elegantně objet nábytek, nenaráží do něj, nepoškrábe jej, vy se nemusíte pořád vracet a řešit překážky. No a už jen jeden kousek, který stojí za vaši pozornost. Pokud potřebujete domácí úklidovou četu obohatit jen o malý ruční vysavač na rychlé úklidy (když třeba při děti po návratu ze hřiště nechají u dveří hotové pískoviště), klikněte pro změnu na Kärcher VC 5. Tenhle ruční vysavač je po složení objemný jen jako dvě obyčejné krabice na boty, a přitom uklidí jako velký profesionál. Tak co, už víte, který pomocník u vás doma konečně zatočí se suchou špínou a prachem?


Další zajímavé články

Více je někdy více

Víte, já jsem vlastně proti takovým těm genderovým poučkám a stereotypům. Takže se u nás snažíme o rovnoměrné rozložení rolí.více

Kapkama (rosy) se proplétám…

Znáte lepší pocit, než moc vyzout nohy z bot a projít se po hebounké trávě? Nechat rosu chladit kotníky, nechat stébla šimrat vás po.... více

VÝHODY PARNÍHO ČIŠTĚNÍ

Každý rok si na jaře říkám, že bych měla udělat jeden pořádný mega gruntuňk. Víte jaký myslím… Takový ten, jak uklidíte celý.... více