Multivysavač pro multiženu (i multimuže)

Úklid domova12.Duben 2018Autor: Jana Potužníková

Znáte ten pocit, kdy nevíte, kam dřív skočit, přejete si naklonovat se, abyste všechno doma stihla? Vlastně už si nic takového přát nemusíte. Multifunkční vysavač Kärcher WD 6 Premium je velmi povedený klon toho nejvíc nadupaného vysavače na světě a spoustu věcí zvládne místo vás!

Vždycky, když se na začátku úklidu podívám na všechnu tu spoušť kolem sebe, musím se zhluboka nadechnout a udělat si nefalšovaný strategický plán. Nejdřív je třeba posbírat zbytečnosti za stolů, stolků. Pak nechat dceru, aby všechny věci z podlahy donesla na správná místa. V tu chvíli já beru prachovku, lehce navlhčenou, abych se coby alergik vyhnula zbytečnému kýchání, moje malá pomocnice dostane svou a očistí lišty kolem dlažby. A pak už se střídáme u vysávání. Jenže to funguje jenom u klasického úklidu. Když mne ovšem čekají takové lahůdky, jako je dílna, garáž, sklep nebo vstupní chodba v domu… Jsem na to sama. Nebo: byla jsem na to dlouho sama. Brala jsem náš starý, jinak už nepoužívaný vysavač, abych si nový úplně nezničila. A pouštěla se do dřiny. 

Starý a nevýkonný? Pryč!
Dřina to byla. Klasické malé vysavače, zvlášť ty staré, žádným speciálním výkonem neoplývají. Navíc, pokud bylo třeba zbavit se i nějakého toho mokrého bahna, vody, když jsme ze sebe sundali třeba pláštěnky… nebo, nedej bože, když jsem potřebovala zasáhnout nedávno po nečekaném vytopení prádelny pračkou, která prostě nevypustila vodu a stejně se nechala otevřít… Byly a jsou běžné vysavače prostě k ničemu. V takových případech musel přijít ke slovu klasický hadr, kýbl a moje fyzička. Teď jsem ale domů přivezla něco fakt parádního. A i když doufám, že už se pračka o žádnou potopu nezaslouží, mám konečně tip na pořádnou úklidovou multifunkční zbraň. Je to Kärcher WD 6 P Premium a věřte, budete ho milovat stejně jako já.

Do sucha i „do vodičky“
U tohoto vysavače je jedno, jestli potřebujete uklízet právě jen suché, nebo také nějaké mokré nečistoty. Je uzpůsobený tak, aby zvládl oboje. Takže když vstoupíte do dílny se spoustou pilin a jemného prachu… poradí si stejně, jako když potom ve sklepě budete potřebovat vysát navlhlou špínu nebo když podlahu v garáži vezmete pěkně postaru „rejžákem“, necháte ji „plavat“, a pak všechno to strašlivé, mokré a mastné na pár jednoduchých tahů sací hubicí vysajete. Na všechnu špínu má 30 l velkou nádrž z ušlechtilé oceli, která vydrží asi všechno a pojme opravdu štědré množství špíny. Navíc má opravdu velký výkon, který ovšem předpokládá malou spotřebu. Protože je připravený i na velkou špínu, kamínky nebo velké množství jemných částic, dostal do vínku také super filtr. Ten nemusíte navíc pořád měnit, vyjmete jej, vyklepnete nebo necháte vysavač, aby jej otřesy vyklepal do sběrné nádoby pod filtrem. A můžete jet dál na plný výkon. 

Využitelný opravdu všude
Protože je takhle nadaný, můžete jej vzít i ven: k čištění auta je například skvělý. Má pro něj uzpůsobené výměnné hubice: buď přímo autohubici, nebo ultra úzké a dlouhé štěrbinové hubice, které se zase dobře dostanou třeba mezi sedačky. Kärcher WD 6 P Premium se ale hodí také na terasu, do zahradního domku, koneckonců i na zahradu jako takovou, protože když neplní funkci vysavače, může plnit funkci fukaru. A přestože je na kolečkách dobře pohyblivý a snadno přemístitelný, můžete k němu dokoupit také další sací hadici. Klasická hadice se spojí ještě s jednou delší, můžeme pak dosáhnout do vzdálenosti skoro 6 m od vysavače.

Pro mě i pro mého muže
Samozřejmě, tenhle pořádný kus vysavače si nemůžu nechávat jen pro sebe. A ani nenechávám. Vybrali jsme jej domů mimo jiné proto, že umožňuje připojení elektrických přístrojů: což se hodí při malých opravách, při montování poliček i při velké rekonstrukci, když třeba potřebujete brousit a nechcete, aby se vám nepořádek dostal úplně všude. Můj muž je nadšený. A já vlastně ještě asi o kousek víc než on, protože po jeho pracovním nasazení nemusím šetřit síly na velký úklid. A jsme spokojení všichni. Tím spíš, že lze u tohoto vysavač regulovat také intenzitu sání – u vysávání, i když ho používáte při rekonstrukci s elektronářadím. Což znamená, že si jeho činnost můžete upravit na míru aktuálnímu množství špíny. A to mi přijde skvělé. A protože je promyšlený pro práci, je promyšlený i pro skladování. Všechno malé příslušenství je jednoduše uložitelné a hubice a nástavce mají také pevně dané místo. Takže se vám pak doma nikde nic neválí. Zkuste ho také. Je to ten typ domácího pomocníka, který se nezastaví (a vám v mnohém uleví).


Další zajímavé články

CYKLON V KUCHYNI

S postupem času a ubíhajících let pomalu, ale jistě zjišťuju, že život není jen o uklízení. Přeci kvůli „vysmejčené“ kuchyni.... více

Grilovačka jako z reklamy

Snad každý, kdo si pořizoval zahradní gril, očekával, že jeho grilovačky budou vypadat jako z reklamy. Šťavnaté steaky, voňavá zelenina,.... více

(vy)Čerpáno

Bydlíme na sídlišti. Ale máme štěstí, za barákem máme trávník, který, než jsme se přistěhovali, dostával “péči” Pražských.... více