Letošní zima? Kärcher ji miluje!

Úklid domovaZahrada2.Leden 2018Autor: Jana Potužníková

Děti by nejspíš – jako tradičně – chtěly zase víc sněhu, někteří dospěláci pro změnu žádný, aby se vždycky dostali všude včas a nemuseli uklízet sníh. Ale pro Kärcher je letošní zima úplně ideální!

Něco vám řeknu. Když jsme 19. prosince postávali všichni venku před školkou a sypaly se na nás z nebe nadýchané sněhové chumáčky, zpívaly se koledy a vedle nás praskal oheň (protože v lesní školce se i předvánoční setkání odehrávají venku)… mělo to přesně tu atmosféru, kterou jsem si vždycky jako dítě přála. Mít celou zimu třeskutý mráz s tunami sněhu, ve kterém se dá válet, stavět iglú, sněhuláci, prožívat koulovačky, bobovat, sáňkovat, lyžovat. Mám zimu ráda dodnes. V lednu jsem se narodila, a jak můžu, jdu ven. Nechávám si hezky křupat sníh pod nohama a doma si pak, prokřehlá, uvařím svařák, hledám si čas na knížky,… Jenže, jako máma a „paní domu“ už někdy té romantiky vídám na zimě o něco méně. Logicky. Ranní oblékání do školky trvá trojnásobek. Těch vrstev!!! Koupelna je pořád plná promáčeného oblečení i bot, auto je s odpuštěním „zaprasené“ uvnitř i venku. Nánosy štěrku, posypových solí se kupí i u vchodových dveří v domě, udržet kolem sebe pořádek je nějak… náročnější. A právě proto tvrdím, že ať je právě dneska, když si tento blog čtete, venku sníh, nebo bláto… v zimě to prostě chce mít doma Kärcher. Proč?

Zvenku všechno jako nové
Začnu autem. S tím osobně bojuju asi nejvíc. Zvenčí je nabalené spoustou černého sněhu plného posypových solí i drobného štěrku. Což o to, že to nevypadá dobře. Ale autu to ani neprospívá (chudák podvozek a lak!). Takže pokud je to venku nasolené, posypané a vaše auto pomalu nemá vidět původní barvu, vezměte tlakový čistič Kärcher. Ušetříte cestu do myčky, peníze a hotovo budete mít raz dva. Ideální je například Vysokotlaký čistič K2 Premium Full Control. Je vybavený cílenou regulací tlaku vody (nabízí možnost nastavit si hned 3 stupně tlaku při čištění) a poradí si nejen se zasoleným podvozkem vašeho auta, ale dejme tomu třeba i s příjezdovou cestou, na kterou vám z podvozku auta odpadalo kde co. Ideálně počkejte ovšem na teploty lehce nad nulou, ať si pak před domem místo obyčejné čisté cesty a čistého auta nepořídíte také soukromé kluziště! Pokud máte dům u silnice a jeho fasáda v zimě dostává zabrat stejně jako vaše auto, je samozřejmě na místě popřemýšlet i o tom, kdy si – brzy zjara – uděláte čas a fasádu „osprchujete“. I pro tu je vysokotlaký čistič Kärcher jako stvořený. A až to všechno také odtaje a na příjezdové cestě a všude kolem domu zbude zase jen ten nepořádek po zimě, nezapomeňte, že má Kärcher ještě skvělého zametacího pomocníka. Je to zametací stroj, s nímž bezvadně a až pětkrát rychleji než s obyčejným koštětem uklidíte všechny cesty, cestičky nebo dvorky.

Interiérové souboje
Teď se pojďme podívat na vnitřní úklid. Třeba právě v tom autě. Přiznávám, že jednou za rok – ale až se jaro přikloní víc ke sluníčku – si neodpustím profesionální interiérové čistění. Protože prostě nejsem člověk s velkou dávkou trpělivosti. Nicméně v provozuschopném stavu, bez nánosů špíny, štěrku, blátíčka odroleného z dětských sněhulí, chci být celou zimu. A to pak beru do ruky prostě vysavač. Ale ne ledajaký. Je to multifunkční vysavač WD5 od Kärcheru, který se hodí na velké luxování v dílně, garáži, ale právě třeba také v autě. Dokoupit k němu můžete totiž speciální autohubici, která je uzpůsobená tak, aby vám pomohla snadno vyčistit velké prostory v kufru auta, stejně jako záludná zákoutí sedaček, pod sedačkami i mezi nimi. Pro mě k nezaplacení. Má velký výkon, času s tím moc nestrávíte a jen tak mezi námi, tato autohubice je kompatibilní vlastně se všemi vysavači, takže – máte-li doma jakýkoliv vysavač od Kärcheru, ale autohubici nikoliv, je zima fakt ideální období na její pořízení. Využijete ji víc než bohatě. Celoročně ji můžete použít dokonce i na čištění čalouněného nábytku!

Zpátky k romantice
Ono se to nezdá, ale když vám odpadne ten pocit „zase budu celou zimu uklízet ten šílený nepořádek z ulic“, vrátí se k ní znovu ten dětinsky nadšený pocit z každé sněhové vločky, z prokřehlých rukou i nohou bolavých z celodenního bruslení. Je skvělé mít pomocníky. Je skvělé mít zimu podle svých představ. Je skvělé mít doma Kärcher.

Vaše Jana Potužníková

 


Další zajímavé články

Déšť – dobrý sluha, zlý pán

Česko je země extrémů, obzvláště co se vody týká. Buď jí máme málo, nebo moc. V jednu chvíli kvůli suchu nemůžeme zalévat z.... více

Podivné žluté zvířátko

„Vypadá sice jako kříženec tučňáka a kladivouna, ale okna se s tím umývají parádně,“ zhodnotil naši akustěrku WV 5 Premium pan.... více

Žluto-černá popelka

Ne každý má v sobě chalupáře, a tak má mnoho lidí příjemné posezení u krbu spojené se starostmi se dřevem a následným úklidem.více