Na našem blogu najdete vše o čištění domácnosti a úklidu

Bez sáčků, bez chemie

KärchrovinyO čištěníÚklid domova18.Březen 2019Autor: Matyáš Čistotný

Moje manželka je biožena. Když jsme spolu začínali, byla schopná o půlnoci sednout do svého naftového třílitru a jet na druhý konec města do nonstop supermarketu pro tabulku čokolády. Nevím, jestli ji ovlivnily děti nebo magazíny pro ženy, ale její hodnotový žebříček se změnil k nepoznání. Prakticky z týdne na týden jsme začali skoro všude chodit pěšky, nakupovat bio potraviny (nejlépe bez obalu) a recyklovat odpady do poslední jízdenky na autobus.

Před měsícem jsme řešili zapeklitou ekologickou otázku. Náš starý vysavač se s námi začal loučit a my stáli před zásadním rozhodnutím. Necháme ho opravit, nebo ho ekologicky zlikvidujeme a pořídíme si nějaký, do kterého nebudeme muset cpát papírové sáčky? Bylo to napínavé, ale naštěstí vyhrála druhá varianta.

Podle recenzí jsme vybrali vysavač Kärcher DS 6 s vodním filtrem. Funguje to tak, že se nasáté nečistoty zachytí ve vodním víru v nádrži, která je součástí vysavače. Dovnitř se leje obyčejná voda s kapkou odpěňovače, který mi schválila i manželka. Co mě dostalo, je čistota a svěžest vzduchu, který z vysavače fouká ven. Co nezachytí voda, a že je toho minimum, se zastaví v sérii filtrů. S trochou nadsázky se dá o DS 6 říct, že je vysavačem a čističkou vzduchu v jednom.

Nadšení z nového pomocník nás po několika dnech znovu přivedlo do Kärcher Centra. Domů jsme se vraceli s parním čističem, protože ženu nadchl koncept, že nemusí pro pečlivý úklid nakupovat žádné čisticí prostředky. Co si budeme povídat, bio čisticí prostředky si se zažranou špínou moc neporadí. Horká pára nejenže odstraňuje mastnotu a vodní kámen, ale především dezinfikuje podobně účinně jako agresivní chemikálie.

Jak vysavač s vodním filtrem Kärcher DS 6 tak kterýkoliv z parních čističů téže značky doporučuju. Nemusíte mít strach, že by vám do dvou let odešly. A kdybyste přece jen byli natolik šikovní, že byste ho pokazili, Kärcher má velmi dobrou síť servisů, kde vám stroj opraví. Koukněte na www.karcher.cz a přesvědčte se sami!

Za tento ekologický přínos naší rodině se na mě dokonce manželka ošklivě nepodívala, když jsem si dnes v našem autě přestavěném na LPG jel do lokálního pivovaru pro pár biopiv. Samozřejmě ve vratných lahvích! Nechci nám přece zničit manželství. J

 

Číst článek

Tlakové čištění tak akorát pro maminky

KärchrovinyO čištěníÚklid domova 4.Březen 2019 Autor: MatKa Tka

Tuhle věcičku jsem mohla otestovat už v říjnu, ale na vykopnutí recenze prostě přišel ten správný čas teď! Byla jsem totiž běhat s Chariotem a vrátila jsem se ve stavu, kdy jsem prostě nemohla do bytu. Nemyslím já..Ale ten běhací kočár! Znáte to, když vám z koleček odpadává ještě čerstvé bahno a A to byla ta chvíle, kdy se mi v očích zaleskly slzy a přepadl mě stesk po OC 3!!!

Vysavač (nejen) pro alergiky

O čištěníÚklid domova 21.Únor 2019 Autor: Matyáš Čistotný

To, co vysajete, zůstane do posledního alergenu ve vysavači. Pokud máte doma právě alergika, což je i můj případ, vysavač s vodím filtrem Kärcher DS 6 skutečně oceníte.

Všichni na jedné hromadě…

KärchrovinyÚklid domova 11.Únor 2019 Autor: MatKa Tka

Buďte prostě šikovní a přemýšlejte nad možnostma, které vám dnešní technologie nabízí 🙂 Já jsem si k narozeninám napsala o parní čistitč, který i vysává. Prostě ruším dva kýble a vysavač. A věřte mi, že je to v tom bytě sakra znát. Můžu to místo využít na marmelády a kompoty z léta!!! 🙂

TEPOVÁNÍ BEZ ZVÝŠENÍ TEPU

KärchrovinyÚklid domova 28.Leden 2019 Autor: Petra Procházková

Stárnutí koberců nezabráníte ani každodenní péčí. Pokud je tedy často nevyměňujete, vypadají rok od rohu špinavěji a omšeleji. Mně osobně vadí i taková ta vyšlapaná místa, která vznikají tam, kde se nejvíce chodí, přičemž tyto „vyšlapaniny“ jen tak obyčejným vysavačem neodstraníte.

WD3, UKLIZENO V DÍLNĚ I NA ZAHRADĚ

Úklid domovaZahrada 24.Leden 2019 Autor: Petra Procházková

Od té doby, co máme doma multifunkční vysavač Kärcher WD3 už ale dílna není moje starost. Přesněji řečeno máme doma model Kärcher WD3 Premium. Pokud jste o téhle šikovné mašince ještě neslyšeli, ráda vám ji alespoň trochu přiblížím.