Zimní “radosti“…..

NezařazenéÚklid domova10.Leden 2019Autor: MatKa Tka

Je tu! Zima je tu!! Jako děti jsme byli vždycky strašně nadšení, když napadl ten první sníh. Vždycky jsme mohli vylítnout ven a chytat ho na jazyk i když jsme byli ráno/večer v pyžamech:) Byli jsme pak mokří – funkční oblečení je vynález tisíciletí, studení, ale šťastní. A pak nastalo období bruslení, sáňkování, bobování, sněhuláci, andělíčci, lyže, koulování, stavění iglů, jedení sněhu a cucání rampouchů…Občas proložené školou a jinýma nudnýma povinnostma. Zima je prostě Božiii!!! Hlavně v Praze, že…..?

……A taky jenom do té doby, než máte dvě a více dětí…To máte: Oblíknout podvlíkačky, trika, svetry, kombinézy/oteplováky, šály, bundy, čepice a rukavice. U některých taky ještě plínky. Pak vyrazíte a venku si děti uvědomí, že se jim chce čůrat! No jasně! Vzpomínám na maminku, kdy nás nutila na záchod i když jsme byli vysušení jako švestky. Takže první bojovka začíná a většinou i úspěšně končí! Je vám jenom těch dětí občas (kdykoli se to pohybuje od nuly dolů) líto. Ono je vůbec strašně zajímavé, jak moc se liší to užívání si zimy v průběhu cca 30 let 🙂 Pamatuju si, když jsem ve svých deseti letech bruslila na rybníku a ke konci jsem se jednou nohou propadla. Mokrá, ale bylo mi to fuk. Máma mě tehdy honila domů a byla teda i dost říčná, což mi přišlo hodně přehnané, že jo… Dneska bych já všechny bez debat hodila do auta, a jelo by se napařovat!

No a teď tu koukám na ty moje klony, jak nezlomně tahají saně/lyže/sebe do kopců a bezhlavě a šťastně se pouští dolů a já se tak nějak automaticky spouštím taky. Pamatujete na první sáňkování v roli rodiče? Vždyť to bylo snad ještě lepší, než to úplně první, v roli dítěte! Když je vidím takhle v rauši a šťastné, je mi jedno, že neměli svačinu, že mají omrzlé nosy a já v oteplovákách z lyžáku z “devadesátéhodruhého” vypadám jak…z “devadesátéhodruhého” 🙂  Do doby, než příjdeme domů……

Víte o čem mluvím..? U prvního dítěte jsme vytírali chodbu po každém návratu zvenku.  On ten sníh je dost naprd, je to mokré a ve městě i dost špinavé.. Takže hadr do ruky, na kolena a jedem.. A se zvyšujícím se počtem dětí v domácnosti se exponenciálně zvyšuje i míra bordelu, který se z venku přitáhne..Takže u druhého jsme si pořídili mop a u třetího zátěžový koberec! Doporučuju tmavý a žíhaný.. A taky kvalitní a výkonný vysavač. Posyp je totiž taky pěkný prevít, a takový zaražený kousek pod dveřma, dokáže vyluzovat neuvěřitelné zvuky na hranici šílenství.

Takže zimě zdar a špíně zmar! Užijte si ji 🙂


Další zajímavé články

JARO VONÍ ŽIVOTEM

Každý rok na jaře se polovina národa (většinou ta ženská ☺) zblázní a začne s jarním úklidovým běsněním. Nevím, jestli jste si.... více

Jarní úklid

Jojo, je to tady, manžel začíná slzet a bez kapesníků nemůžeme ani s košem. Jaro se blíží!více

Mezinárodní den Ž…?

Přestože karafiáty už dnes dojmou málokterou, Mezinárodní den žen má v kalendáři stále své místo. více