Objevil jsem multifunkční vysavač do mojí dílny

KärchrovinyNezařazené15.Duben 2019Autor: Matyáš Čistotný

Vlastním malou truhlářskou firmu. Vyrábíme nábytek na míru, kulisy do divadla a dřevěné hračky. Je nás pár, takže „všichni děláme všechno“. Občas tak musím zastat práci řidiče, obchoďáka, natěrače a někdy dokonce i uklízečky.

 

Nedávno jsem byl poslední, kdo ten den odcházel z dílny, takže jsem podle nepsaných pravidel musel poklidit. Protože jsem ale líná hospodyně, tak jsem místo smetáku vzal na dřevěný prach, piliny, odřezky a šroubky vysavač z kanceláře. Vysával jsem, práce rychle ubývala, když v tom se ozvala rána, já se ocitl ve tmě a z vysavače se začal linout smrad právě zničeného elektrospotřebiče.

 

Kousek od naší firmy má prodejnu Kärcher, tak jsem se tam zastavil, jestli nemají nějaký vysavač, který by zvládl nepořádek v truhlářské dílně. Do firmy jsem se vrátil s multifunkčním vysavačem WD 5 Premium. Po chvíli uklízení jsem si začal nadávat. Ne, že jsem vysavač koupil, ale že jsem ho nekoupil už dávno. Když jsem si uvědomil, kolik času jsem strávil opatrným zametáním, při kterém stejně skončilo víc prachu v mých plicích než na lopatce, jsem na sebe měl regulérní zlost.

 

WD 5 Premium vysál bez problému všechno, co bylo na podlaze. S úzkým nástavcem jsem pak ještě vysál stoly, police a šuplíky. Když jsem měl pocit, že sání ztrácí tah, zmáčkl jsem tlačítko na horním panelu. Několik vzduchových pulzů vyčistilo filtr, a výkon znovu stoupl na 100 %.

 

Velkou výhodou tohoto multifunkčního vysavače je absence otravných sáčků. Všechen nepořádek padá do velké nerezové nádoby. Když jsem se začetl do návodu, objevil jsem i funkci fukaru, elektrostatickou ochranu odnímatelné rukojeti a úložný prostor na praktické příslušenství.

 

Pak jsem ale udělal další chybu. Vysavač jsem sbalil a odvezl domů, abych si poklidil auto, garáž a dílnu. Když ho viděla manželka, oznámila mi, že takový vysavač prostě nutně musíme mít doma, protože zametání terasy, sklepa a zahradního domku už má plné zuby. Přestože si na to nikdy nestěžovala, vzal jsem ji do Kärcheru, aby si ho vybrala sama.

 

Při výběru vysavače se manželka pěkně potrápila. Ne, že by jí v Kärcher Center nedovedli poradit (právě naopak), ale nedokázala se rozhodnout, jestli mě neprodat do otroctví, aby si je mohla koupit všechny. Zjistila (a já s ní), že vyrábí vysavače, které dokážou vysávat popel, mokrou špínu a dokonce i tepovat koberce a čalounění. Nakonec si odvezla WD 3 Premium a příslib, že si o nějakého dalšího žlutočerného pomocníka může napsat Ježíškovi.

 

 

 

 


Další zajímavé články

Bez sáčků, bez chemie

Jak vysavač s vodním filtrem Kärcher DS 6 tak kterýkoliv z parních čističů téže značky doporučuju.více

Děti – zkáza pro auto

Na začátek jedna důležitá věc: Mám své děti rád, miluju je. Ale velmi pozitivní vztah mám i ke svému autu.více

Kamna (i kotelna) jako ze škatulky

Udržet v relativní čistotě prostor plný uhlí, dříví nebo pelet není žádná legrace. O kamnech a kotlích ani nemluvě. Když k tomu ale.... více