Malý…Díky Bohu!

KärchrovinyRecenzeÚklid domova12.Listopad 2018Autor: MatKa Tka

Tak schválně..Kolik si myslíte, že se do jednoho malého panelákového bytu vejde lidí..? No dobře..Je to hodně subjektivní otázka a když se chce,všechno jde, že jo. Ale nás je v tom bytě 5. A teda musím Vám říct, že jsme rozměřování nábytku a vměstnávání věcí do prostorů menších, než jsou rozměry daného předmětu, dovedli k dokonalosti. Vždycky se u toho hodně modlíme, vzýváme duchy zemřelých předků a indických božstev, ale prozatím to vychází. Je to už skoro takový sport “vyjde to / nevyjde to”

Na druhou stranu mi kamarádi, kteří vlastní větší nemovitosti závidí, že nemám moc práce s úklidem. Oni mají tři patra bez výtahu, 6 místností a dvě děti. Například. No, jenže ono to není úplně tak pravda teda. Představte si, že máte ten malý byt. Jako my, například. Snažíte se využít každý milimetr čtvereční a zastavěná plocha bytu 86m2 je 95m2. Máte to? Tak..A teď si představte, že to musíte uklidit. V úvahu přichází kartáček na zuby. Anebo….Kompaktní vysavač! Našli jsme! Takový, který má výkon, vejde se za nehet (rozuměj všude) a povysává s ním i můj dvoumetrový muž. Díky teleskopické tyči a dodávanému nástavci, jsem konečně dost lehce vysála i prach na žaluziích (jo, už to fakt chtělo), nicméně je to plnohodnotný zástupce normálního vysavače, i když je fakt malý! Takový Agent WC 40, teda přesněji ruční vysavač Kärcher VC 5.

Jo, další věc, která je fajn, hlavně pro rodinu, kde se vyskytujou alergici je, že se dá vysypat po každém vysávání. Proto jsme úplně odbourali sáčkové vysavače – prachy, pyly, roztoči. Žijou tam, je jim tam dobře a docela rychle se množí, potvůrky podivné…!

No, je to pěkný vynález, který mi nedá spát a Karcher mi příliš neusnadňuje rozhodování, který z vysavačů pořídit natrvalo. Jdu si koupit věšteckou kouli!

 

P. S. Info pro rodiče! Když ho půjčíte dětem, máte čas na vypití kávy i s dezertem, uvaření 2/3 oběda, nebo 30 minutovou siestu! A to se sakra počítá :)!

 

 


Další zajímavé články

Je tu máj, lásky K SOBĚ čas

Koho máte nejraději na celém světě? Děti, svého muže? Rodiče? A kde jste vy? Jak už to my holky míváme, pro sebe si „šetříme“.... více

KDYŽ ŘEŠÍME STUDNU…

Je tomu už pár dní, co jsme doma řešili záležitost „studna“. Moje babička mívala chatičku u břehů Sázavy, kam se až do pozdního.... více

3 tipy na dárky pro 3 typy hospodyň

Obchodní domy nám od začátku září tvrdí, že Vánoce jsou za dveřmi. Až nyní ale začínají mít pravdu. Pokud nepatříte mezi experty,.... více