Kärcher: nejlepší přítel naší domácnosti

KärchrovinyÚklid domova20.Srpen 2018Autor: Jana Potužníková

Neumím mít průběžně uklizeno. Jsou totiž dny, které trávím takřka bezvýhradně psaním, a na nějaký nepořádek pak nemám ani myšlenku. Stejně jako dny, které máme s dcerou „holčičí“, a nezajímá nás nic jiného než to, jak si je užijeme. Jenže… co když pak najednou zazvoní nečekaná návštěva a doma je prostě bordel? Dřív jsem šílela, teď mám Kärcher!

Než se narodila Tina, byla největším problémem má tchyně. Bydlely jsme v jedné ulici, a znáte maminky našich mužů?! Mají dokonalý „čuch“ na to přijít v ten nejnevhodnější okamžik. Ne že bych měla problém s ní, ale to její načasování! Buď zazvonila uprostřed článku, který vždycky musím nejdřív dopsat, a až pak pro mě zase začíná existovat okolní svět… Nebo o své návštěvě dala vědět jen pár minut po našem návratu z prodlouženého víkendu, kdy to u nás vypadalo jako po výbuchu bomby. No anebo, typicky: v neděli ráno, po večírku, který skončil hluboko v noci, spíš nad ránem… Budíček, na který dlouho nezapomenete! Jo, to byly časy bezdětného páru😊 Pak se na těhotenském testu objevily dvě čárky, my koupili dům a tchyně – jakkoliv fakt není z těch hrozivých – měla po nečekaných návštěvách. Dělí nás už víc než půl hodina cesty (a za tu dobu už umím zvládnout ledasco, jen čtěte dál!).

Školkové a sousedské „přepadovky“

Jenže… povyrostla Tina, a já ten problém s nečekanými návštěvami řeším znovu. Protože stejně jako i ostatní děti ze školky, i má dcera podlehla „návštěvní mánii“. Řeknu vám, my mámy ze školky jsme díky tomu zažily už mnoho návštěvních přepadovek. To se totiž děti takhle u odpolední svačinky dohodnou, že spolu byly ten den málo, a k někomu se pojede. Dokud jsme jezdily na návštěvu někam, bylo to v pohodě a trochu jsem se divila, proč ostatní mámy tak moc šílí. Nikdo přece nečeká, že budou mít po celém dni v práci nebo po celém dni stráveném s ostatními svými dětmi doma naklizeno?! My měli dlouho alibi, první školkový rok jsme neměli dostavěno. Ale pak to přišlo: „Mami, dneska pojede Klárka k nám, jo?“ A když jsem si v ten osudný okamžik přehrála stav našeho domu, málem mě ranilo. Všude prádlo čekající na praní nebo už sebrání ze sušáků, v kuchyni neumyté nádobí, protože jsem neměla ani čas uklidit ho z myčky a do myčky… A toho prachu?! Kdy jsem se naposledy odhodlala luxovat?

Nejdřív ven, potom dovnitř

Musela jsem rychle vymyslet rafinovanou techniku. „Ukážeš Klárce zahradu a lezecí strom?“ napadlo mě nejdřív nechat malou návštěvu i její maminku porozhlédnout se venku. A já sama prudce zaútočila na interiér. Ve skládání myčky jsem zlomila světový rekord, prádlo bylo sice po mém zásahu dvojnásob zralé na žehlení, ale v prázdné skříni zmizelo jedna radost (a to špinavé zase v koších). Díky bohu, holky se „zasekly“ na tom stromě, v dobrém. Lezení všechny děti milujou, takže jsem bleskově vytáhla svůj nejoblíbenější příruční vysavač od Kärcheru, a už to jelo. Sbohem prachu. Šup přeluxnout i oba gauče… a protože stačilo vzít obývák i hlavní chodbu (proč by mi asi návštěva chodila do pracovny nebo ložnice?!), začínalo se mi brzy lépe dýchat. Než jsem se zadívala na skleněný konferenční stolek opatlaný z předchozího Tinina tvoření. Tu vodovky, tu foukací fixy, tu troška lepidla. Leštit to? Drhnout to? Kdepak, akustěrku na to. Raz dva hotovo. Kdyby bylo potřeba, zvládla by v takovém očekávání nečekané návštěvy i přeleštit zrcadlo nebo třeba kuchyňskou varnou desku. Pak už jsem jen stihla zkontrolovat čistotu koupelny, bleskově vyměnila ručníky, a konečně se mi opravdu ulevilo.

Spása před každou návštěvou

Tak takhle nějak vypadají přepadové školkové návštěvy. Ale jak říkám, naštěstí mám svého osobního uklízecího superhrdinu, toho nejlepšího kámoše na světě. Protože Kärcher vás ani v rychloúklidu nenechá na holičkách. A mimochodem, tchyni jsem už naučila, že volá aspoň ve chvíli, kdy opouští svůj domov. Pak mám totiž nějakých 35 minut na generální úklidový zásah. A co všechno stihnu? Nádobí i prádlo z dohledu dám určitě, to je asi 10 minut dohromady. Sebrat věci ze stolu a stolku zvládne Tina, akustěrka je přeleští do pěti minut. Zkontroluju koupelny, čistotu kuchyňské linky, množství prachu v obýváku a na chodbě, a když tak je tu přece již zmíněný příruční vysavač. Je zkrátka jedno, kdo se k vám právě blíží na neohlášenou návštěvu, Kärcher je dobrý způsob, jak to zvládnout bez ztráty „kytičky“.


Další zajímavé články

Gril jako nový…

Všechno jednou končí. I grilovací sezona. A přestože se vám nejspíš moc nechce, na jejím závěru je třeba gril očistit a pořádně.... více

Tímhle se bude uklízet v roce 2017

Kärcher před několika dny představil čtyři novinky pro domácí čištění. My jsme byli u toho a všechny si vyzkoušeli. Než ale.... více

Malý…Díky Bohu!

Tak schválně..Kolik si myslíte, že se do jednoho malého panelákového bytu vejde lidí..? No dobře..Je to hodně subjektivní otázka a když.... více