Jak nemluvit sprostě na pracovišti

Kärchroviny14.Červenec 2016Autor: Svět Čištění

Pojďme si popovídat o problému, který řeší mnozí zaměstnanci, a to je respektování firemní politiky, etiky a konstruktivního přístupu k problému v kritických situacích.

A je to zase v …

Situace…Pátek, náročný týden, dohadování, jednání, koordinace, finalizace, revitalizace, nefunkční klimatizace… Kafe kolující ve Vašich žilách místo krve… A pak zazvoní telefon… A je úplně jedno, jestli je to:

  1. Nějaký kolega z IT oddělení, velmi bystrý a talentovaný mladík.
  2. Váš dlouholetý externí dodavatel zboží či služeb.
  3. Váš nadřízený, se kterým máte skvělý vztah a je pilířem společnosti.

Pokud volá v pátek, tak je to ten zas*** *** ko***, co do **** určitě zase **** tu **** *****, i když jste týden s tím *** **** **** neřešili nic jiného! A tento názor obvykle po dokončení hovoru rádi prohlásíte i nahlas s pevnou jistotou, že jste v místnosti sami. Tedy až do chvíle, než zjistíte, že ve dveřích někdo stojí…

V lepším případě jen Vaše kolegyně či nadřízená, která, ač jde o něžné pohlaví, se s Vaším názorem ztotožňuje. V horším případě je to daný dotyčný, protože mobilní telefony existují a hustý koberec tlumí každý krok. V případě, že šlo o variantu c), tj. nadřízeného, hustý koberec ani nemusí být, neboť všichni manažeři se ve specializovaných kurzech učí chodit jako kočky a léty praxe vytříbili svůj instinkt stát Vám za zády v tu nejnevhodnější chvíli.

V případě varianty b), tam lze očekávat profesionální přístup. A taky sloní paměť. Každopádně můžete očekávat delší prodlevy v dodávkách, chyby v projektech a reporty dokazující, že vše je jen Vaše chyba.

Aby byl výčet kompletní, pokud jde o a), no, raději si změňte všechna hesla, co nejrychleji vyberte hotovost ze svého účtu, zahoďte SIM karty a zrušte si profily na všech sociálních sítích.

Pokud se vrátíme asi k nejhorší variantě c), tak pak můžete očekávat profesionální těžký bossing, v případě, že je Vaším nadřízeným žena, profesionální něžný bossing.

Situace na ***…

Ale jak jí předejít?

Z pozice matadora takovýchto situací, v nichž jsem obvykle středem a přesto mne ještě odnikud nevyhodili, předkládám tyto životní závěry:

  1. Zavrhněte všechny nesmysly s kasičkami na poplatky za sprostá slova a jiné skautské ****. Nefungují.
  2. Pořiďte si do všech kanceláří bzučák, skutečně Vám může zachránit práci.
  3. Asi nejlepší: rozviňte interní firemní hantýrku a vytvořte slovník vlastních sprostých slov, kterým nikdo, kromě úzkého kruhu zasvěcených, nerozumí.

Není to taková kärchrovina, jak to na první pohled může vypadat…

Váš Kärcher Insider


Další zajímavé články

MATĚJSKÁ POUŤ, ANEB JAK JSEM SI VZPOMNĚLA NA LYŽE

Tak dlouho jsme jaro přivolávali, až snad nakonec doopravdy dorazilo. Ne, že by se nám ukázalo ve svém nejlepším světle… Ale přiznejme.... více

POVANOČNÍ ÚKLID V BARVĚ ŽLUTÉ

A jsou pryč… Říkáte si „co že je to pryč?“ No přeci Vánoce. A víte co? Mně se vlastně ulevilo. Poměrně dlouho jsem přemýšlela.... více

ŠVESTKOVÁ POVIDLA- ÓDA NA RADOST

Dříve jsem slýchala, že vaření povidel je šílená věda. Povidla se prý musí stále míchat a i tak mají tendenci se připalovat, což.... více