Válka, kterou jsem vyhrála

KärchrovinyO čištění14.Leden 2019Autor: Svět Čištění

Vždycky jsem si myslela, že úklid je nekonečná válka, kterou nikdy nemůžu vyhrát. Ať už jsem vytřela včera nebo před hodinou, stačilo po bytě udělat pár kroků a moje ponožky vypadaly, jako kdybych se v nich prošla po lese. Pokaždé když manžel uslyšel, jak napouštím vodu do kbelíku, raději se vytratil. Dobře věděl, že následující půlhodinu by musel nejen přeskakovat kaluže, které můj úžasný mop dělal, ale hlavně poslouchat mé výhružky, že tuhle otravnou práci dělám naposled.

Jednou před mým dramatickým vytíráním prchnul ven a vrátil se s krabicí, na které stálo Kärcher FC 3 Cordless. Můj muž mi přístroj připomínající bezdrátový vysavač prezentoval jako zázračnou věc, která mi srovná karmu. Jelikož mám problém se čtením mezi řádky, musel mi vysvětlit, že se jedná o přístroj na mytí podlah. V obchodě ho naučili, jak s ním zacházet, tak jsem mu dala prostor dělat chytrého.

Do nádobky nalil vodu s trochou přiloženého čisticího prostředku a zmáčknul tlačítko na rukojeti. Dole se roztočily dva válce a on jak mistr světa začal s podlahovou myčkou baletit po bytě. Když jsem namítala, že ve sklepě máme podobných zlepšováků plný regál a že nepotřebuju nástroj, který roztírá špínu rychlostí 500 otáček za minutu, vycvaknul druhou nádobku a ukázal mi použitou vodu. Byla úplně černá! Vysvětlil mi, že rotující válce neustále zvlhčuje čistá voda, zatímco vytřené nečistoty se dostanou do té druhé nádrže. Takže to má stejný efekt, jako bych vyprala mop po každém tahu po podlaze.

Překvapila mě i jeho obratnost (přístroje, ne manželova). Díky otočnému kloubu a štíhlé konstrukci není problém bez speciálního úsilí vytřít v rozích nebo pod nábytkem. Na jedno nabití vydrží pracovat krásných 20 minut. Součástí balení je také malý dok, kam myčku odkládám a kde ji nabíjím.

S přechodem na podlahový mycí stroj jsem se rovněž rozloučila s kalužemi vody, které dělal můj starý mop. Za FC 3 zůstává rovnoměrný tenký mokrý film, který do dvou minut uschne, takže naše parkety už netrpí.

Válku za čistou podlahu jsem tedy vyhrála. Nedá se říct, že by se moje karma nějak zásadně srovnala. Pořád mě ještě vytáčí mytí oken a umývání koupelny, ale i na to prý mají v Kärcheru pomocníky. Doufám, že když budu dostatečně vytrvale lamentovat, že mi můj muž zase něco pořídí.


Další zajímavé články

Pravidla pro partnery aneb Kdo uklízí u vás doma?

I ve 21. století si stále neuvěřitelných 72 % Čechů myslí, že uklízet by doma měly pouze ženy. Jak to vidíte vy? A jak to funguje u vás.... více

VC5 aneb I s malým „kašpárkem“ se dá uklízet ve velkém!

Všechny to víme. Na luxování je skvělé, jak je po něm dům či byt úplně nabitý čistotou. Ale to tahání těžkých luxů, to bychom si.... více

Tipy pro nejzelenější zahradu v okolí!

Zákeřné výkyvy počasí a aprílové sněhy jsou snad už definitivně za námi. A je třeba přemýšlet nad tím, jak zavlažovat zahrádku,.... více