V dílně (nebo garáži) jako v pokojíčku!

O čištěníÚklid domova3.Srpen 2017Autor: Jana Potužníková

O chlapech se říká, že jsou bordeláři. Ale jsou místa, kde i oni milují pořádek. V jejich dílnách a garážích je často tak čisto, že zrak jen přechází. A když ne? Tak je nejvyšší čas na žlutočernou armádu úklidových pomocníků Kärcher, kteří dokážou zatočit s nepořádkem i v nejzanedbanějším koutě (mužského) světa!

Pamatuju si tu úctu, s jakou jsem vždycky vstupovala do dědovy dílny. Byl tak trochu truhlář, tak trochu mechanik. Byl prostě hlavně kutil. Stloukl boudu pro psa stejně jako uměl postavit celou kůlnu. Opravoval babičce násady na nářadí, jezdil do lesa a poražené dříví si sám zpracovával. Nezastavil ho ani rozbitý traktor. A v jeho dílně, tam se muselo opravdu našlapovat – a nikdy se tam nesmělo uklízet. Ani babička nikdy nesměla na nic sáhnout. A tak to mají naši muži ve svých dílnách i garážích nejspíš už celé generace. Je to jejich posvátné území, teritorium, ve kterém si hýčkají tu pradávnou mužskou potřebu tvořit, vytvářet, vynalézat, zlepšovat a hlavně si čistit hlavu. Bez nás, žen.

Ženám vstup zakázán!

Ve svých dílnách tráví celé hodiny i dny. Málokoho tam pouští, a běda, jak tam bez dovolení naběhnete s koštětem, hadrem nebo jim dokonce byť jen jeden šroubek posunete. Je zle. I když tam mají chaos nad chaos, oni vědí, kde co mají. A hluboce se jich dotýká, když ten jejich zvláštní (ne)pořádek narušíte. Pak jsou i tací, kteří mají šroubky v dílně srovnané podle velikosti, všechno úhledně v krabičkách a popsané etiketami. S těmi je to pochopitelně ještě horší: sáhnout jim tam na něco – byť s dobrou ideou úklidu – je jako vystavit se riziku trestu smrti spalujícím pohledem rozlíceného muže. No jo, ale jak tedy s úklidem zařídit, když se jim do toho nechce? Nebo jak jim pomoct, když k tomu nechtějí pustit vás? No jistě že s Kärcherem. Ten má totiž po ruce hned několik řešení, mužům pomohou cítit se v jejich dílnách a garážích doslova jako v pokojíčku!

Metení zdar!

Pokud doma má váš kutil dílnu typu truhlářské a denně se potýká s pilinami, odřezky… hodit by se mu na takové ten bleskový úklid mohl zametací stroj. Jejich výhodami je především jednoduché ovládání, možnost nastavit si výšku rukojeti, fakt, že jimi popojíždíte – nenamáháte se tedy. A unikátní je především rychlost, s jakou díky nim uklidíte. Zamést s nimi je až pětkrát rychlejší než s obyčejným koštětem. A zametací stroje jsou také pochopitelně důkladnější – díky speciálnímu kartáči (nebo kartáčům) s nimi vymetete doslova každý kout. Nebo tedy: vaši muži ve své dílně nebo garáži. A také před ní, ve vjezdu, na chodníku kolem domu. Tam se bude zametací stroj hodit zase vám (když vám ho tedy váš muž půjčí). A i vám se bude snadno obsluhovat. Je lehký, snadno manipulovatelný a až bude plná sběrná nádoba, velmi jednoduše ji vysypete (a před vysypáním ji můžete nechat i o samotě postávat, nepřeklopí se). Když je uklizeno a hotovo, pak zametací stroj složíte, opřete někde v příhodném koutě o zeď, a můžete se těšit zase na další bleskurychlé zametání.

Víc než jen vysavač…

Je-li třeba v dílně nebo garáži po čase pořádně vyluxovat, nabídne vám Kärcher dalšího ze svých žlutočerných pomocníků: v tu chvíli bude nejlepší vybírat z jeho nabídky multifunkčních vysavačů. Vybírat můžete z deseti konkrétních modelů a žádný vás nezklame. Nabízejí vysoký výkon, nízkou spotřebu, snadnou manipulaci, velkou odolnost a obrovské nádrže na vyluxované nečistoty. I k těm nejzákladnějším kouskům můžete dokoupit účinné filtry, promyšlené nástavce, hubice a docílit tak nakonec úklidové výzbroje hodné i kutilů, kteří kolem sebe nesnesou ani smítko prachu. A nejen prachu. Multifunkční vysavače Kärcher si poradí i s hrubými nečistotami – s lehkostí sobě vlastní vyluxují třeba i štěrk, který si nechtěně nataháte do garáže. Zvládnou dokonce i tekuté nečistoty, celé kaluže vody, kdyby vám náhodou do dílny třeba, co já vím, napršelo?! A přitom pak doluxují právě i ten nejjemnější prach. Všechno to dokáže jediný stroj, u kterého když použijete tu správnou hubici, máte záruku, že vyčistíte i auto a jeho zanesený interiér od psích mazlíčků nebo řádících dětí. A až si multifunkční vysavač zařádí v dílně a garáži, může zavítat třeba i do domu. Protože se hodí zkrátka všude.

Klid zbraní

Vidíte? Se správnými pomocníky bude krásno u vás doma už úplně všude. I v té dílně plné prachu a odřezků bůhvíčeho, i v té garáži páchnoucí oleji, naftou a bůhví čím ještě. Pustit domů i do garáže a dílny Kärcher znamená si jednou pro vždy vyřešit veškerou špínu. A také nekonečné hádky o to, kdo, kdy, kde, co a jak uklidí, aby byla celá rodina v klidu. Pusťte si domů Kärcher a vyhlaste klid zbraní. Zasloužíte si to – všichni! (A mimochodem, už jsem zmínila, že Kärcher zvládnou ovládat i děti? Možná byste nakonec vy, dospěláci, mohli mít čas na úúúplně jiné věci!)


Další zajímavé články

Je tu máj, lásky K SOBĚ čas

Koho máte nejraději na celém světě? Děti, svého muže? Rodiče? A kde jste vy? Jak už to my holky míváme, pro sebe si „šetříme“.... více

Berte úklid jako relax

Jsou tací, pro něž je úklid relax. A pro vás může být také: když se na to podíváte ze správného úhlu.více

Krok za krokem k čistotě

Jako první pokropte vozidlo čisticím prostředkem, aby se rozpustili hrubé nečistoty. Dále podle potřeby manuálně nastříkejte čistič.... více