UŠETŘENÝ ČAS I PENÍZE PŘI ÚKLIDU VENKOVNÍCH PROSTOR

O čištění24.Květen 2018Autor: Matyáš Čistotný

Nechali jste si postavit vysněnou terasu na ranní čaj, či prostě jen dokonalý relax? Ano, z počátku se to zdá jako skvělý nápad. Ovšem po prvním čištění zjistíme, že údržba takové dřevěné terasy je poněkud náročná. Hodiny strávené na kolenou s kartáčem, saponátem a následné nekonečné omývání zahradní hadicí. Co kdybychom vám prozradili, že čištění terasy může být otázkou několika minut a navíc o dost ekonomičtější, než čištění klasickou hadicí? Navíc se tento skvělý pomocník dá použít i na čištění kol, auta, či chodníku. 

Čištění dřevěné terasy

Ať už se jedná o borovici Douglas, Bangkirai nebo moderní spojení mezi dřevem a polymery, přírodní podlahové krytiny jsou velmi oblíbeným řešením při výstavbě teras. Vysokotlaké čištění představuje optimální řešení pro čištění a údržbu povrchů – především těch dřevěných. 

Použijete-li tlakový čisticí stroj s vhodným čističem ploch, je práce komfortní a účinná. Výsledkem je perfektně čistý povrch. Čištění zajišťují dvě vysokotlaké trysky na velmi rychle se otáčejícím rameni v ochranném krytu. Tímto způsobem lze vyčistit podstatně větší plochu než při použití plochého proudu vody. 

Pokud se nechcete spoléhat výhradně na sílu vody, můžete použít i malé množství čisticího prostředku, který rozpustí nečistoty ještě před samotným vysokotlakým čištěním. Prostředek Kärcher 3-in-1 určený k čištění dřeva nabízí ještě jednu výhodu navíc: povrch je ošetřen ochranou proti UV záření a k jeho opětovnému znečištění nedojde tak rychle.

Čištění kola a auta

Použijete-li k čištění vašeho kola či auta vysokotlaký čistič, ušetříte nejen čas, ale i úsilí. Pro tento účel je nejvhodnější čistič, u kterého lze regulovat tlak vody. V případě čištění totiž snížíte tlak vody asi na třetinu plného výkonu. Při správném postupu nemůžete vysokotlakým čističem poškodit technologii ani lak.

Pro čištění se používá tryska s plochým profilem vodního proudu. Ten je mnohem šetrnější a současně účinnější než koncentrovaný bodový paprsek. Doporučujeme udržovat minimální vzdálenost 30 cm od čištěného objektu. Stejně jako při čištění automobilu nebo motocyklu nesměřujte vodní proud přímo na ložiska, tlumiče nebo – v případě kola s elektrickým pohonem – na elektroinstalaci.

Vysokotlaké čištění šetří vodu

Čištění za pomocí zahradní hadice není ideálním řešením. Důvodem je především malý čisticí účinek a relativně dlouhá doba čištění. Spotřebujete také podstatně více vody. Hadicí proteče za hodinu až 3500 litrů vody, zatímco vysokotlaký čistič spotřebuje za stejnou dobu jen asi 500 litrů. Navíc je úspora mnohem vyšší, jelikož oproti klasické zahradní hadici je čištění s vysokotlakým čističem mnohem rychlejší. Tak co říkáte? My máme jasno a na čištění vysokým tlakem nedáme dopustit. 

Máte doma vysokotlaký čistič značky Kärcher? Buďte tak hodní a ohodnoťte nám tento produkt na stránkách www.karcher.cz. Budoucí majitelé „tlakovek“ jistě ocení vaše rady a tipy. ☺


Další zajímavé články

Jarní úklid

Jojo, je to tady, manžel začíná slzet a bez kapesníků nemůžeme ani s košem. Jaro se blíží!více

VODA NEJVZÁCNĚJŠÍ, VODA MÁ

Ano, voda je opravdu nejdůležitější tekutina na světě, a když se nad tím zamyslíte, má svou čarovnou moc. Díky ní rozkvétají naše.... více

Revoluce v mytí podlah s FC 3 Cordless

V minulém roce Kärcher představil podlahový mycí stroj FC 5, který jednou provždy proměnil vytírání v zábavu. V těchto dnech.... více