Úklidové tipy pro rodiče

O čištěníÚklid domova28.Srpen 2017Autor: Matyáš Čistotný

Jakmile se v rodině objeví dítě, dosavadní způsob života vezme za své. I když žebříček priorit zažije zemětřesení, rodiče chtějí stále žít v pěkném a čistém prostředí. Kde na to ale v každodenní rutině vzít čas, navíc když je člověk rád za každou čtvrthodinu spánku, kterou mu jeho nový středobod vesmíru dopřeje? Kärcher má pár úklidových tipů, které vám pomůžou toto nelehké období zvládnout.

Tip 1 – Šetřete čas

Když je dítě malé, péče se nese v duchu neustálého praní prádla. Vhodit špinavé prádlo do pračky a pak ho pověsit na šňůru není tak časově náročné jako jeho žehlení. Naše doporučení je jednoduché – nežehlit! Nejen časově úspornější, ale i k prádlu šetrnější je nastavit ždímání na méně otáček a pak prádlo nechat vyvěsit. Slunce navíc působí jako bělidlo, takže například na skvrny od dětské kaše nebude třeba použít žádné agresivní čistící prostředky.
Šetřit čas můžete i při každodenním úklidu kuchyně a koupelny, a to díky jednoduchému triku. Úklidový hadřík čtyřikrát přeložte. Tím získáte 8 čistících ploch, které můžete během úklidu vystřídat. Hadřík tedy budete oplachovat mnohokrát méně, než kdybyste jej pouze zmačkali. Jednoduché triky, mnoho uspořeného času.

Tip 2 – Bezpečné batolení

Když se dítě začne batolit, najde zálibu v rozmisťování hraček všude po bytě. Pečliví rodiče mají tendence udržovat podlahu čistou jako na operačním sále. Proti tomu se nedá nic namítat, snad jen proti způsobu, jakým takové čistoty dosahují. Čistící prostředky a dezinfekce nejsou totiž nic, co by mělo v přijít do styku s dětskou pokožkou. Alternativou jsou parní čističe, jako je Kärcher SC 3 Premium, který podlahu dezinfikuje pouze za pomoci vodní páry, kterou si sám vyrobí. Při starosti o čistotu podlahy nezapomeňte také na dětské hračky, se kterými si na ní hraje.

Tip 3 – Návštěva!

Děti jsou jako magnet na návštěvy. Prarodiče, tety, strýcové a kamarádi si zašišlají na vaše dítě a vy alespoň máte kontakt s okolním světem. Ne vždy se taková návštěva hodí, zvlášť pokud není ohlášená s dostatečným předstihem. Pokud během několika minut, kdy dítě usne, chcete vytvořit zdání dokonale uklizeného domova, postupujte takto:

  1. Vyberte jednu místnost, ve které s hosty budete. Na úklid celého bytu vám vaše dítě prostor rozhodně nedá.
  2. Vybranou místnost důkladně vyvětrejte.
  3. Vyneste koše, dětské hračky dejte na jedno místo a setřete otisky z lesklých povrchů.
  4. Zameťte drobky a další nečistoty. Dobrým pomocníkem je například bateriové koště KB 5, které poslouží podobně jako vysavač, který by ale dítě mohl probudit.
  5. Poproste návštěvu, aby se zula přede dveřmi. Nejenže vám do bytu nenanosí další nepořádek, ale hlavně ukážete, jak vám na čistotě doma záleží. 

Péče o dítě a domácnost zároveň je náročná disciplína. Naštěstí existuje pár zlepšováků, díky kterým vám ani nepřijde, že se vám po podlaze plazí automat na nepořádek. Ten nejroztomilejší a nejúžasnější automat na světě.

Matyáš Čistotný


Další zajímavé články

ŠVESTKOVÁ POVIDLA- ÓDA NA RADOST

Dříve jsem slýchala, že vaření povidel je šílená věda. Povidla se prý musí stále míchat a i tak mají tendenci se připalovat, což.... více

Jarní úklid

Jojo, je to tady, manžel začíná slzet a bez kapesníků nemůžeme ani s košem. Jaro se blíží!více

Léto na chatě

A tak, ať už jezdíte na chatu, nebo na chalupu, hýčkejte si svůj malý „pohádkový svět“. Sekejte a lakujte a malujte a sázejte. Vámi.... více