Úklidová spása pro upracované matky

O čištěníÚklid domova7.Září 2017Autor: Jana Potužníková

Pokud vám po bytě běhá alespoň jeden pár malilinkatých nožiček, víte to: uklízet po dětech je nekonečná Odysssea. Sotva doluxujete, dovytíráte, někde se něco rozlije, rozbije a vy začínáte znovu. Jak na ten kolotoč vyzrát, abyste konečně netrávila denně x hodin úklidem?

Na rovinu: jsem matka. A jsem líná matka. Jsem ta matka, která neváhala a svou dceru už v jejích třech letech naučila, že pokud v okamžiku, kdy se zvedne od stolu a má pod sebou „nastláno“, je třeba vzít smetáček a lopatku a uklidit si po sobě. Rozhodla jsem se k tomu ve chvíli, kdy mi tvrdila, že je přece jasné, že ona po sobě uklízet nebude, protože mě po ní uklízet baví! Ano, my matky trávíme úklidem tolik času, že jsou naši malí pomalu přesvědčení, že nepořádek udělají pro naši úklidovou radost. No to ani omylem, že? Krom výjimek posedlých sterilní čistotou, neznám ženu, kterou by úklid bavil. Zvlášť ne ten každodenní, u něhož vás chytá pocit marnosti stupňující se úměrně s počtem dětí. A tak já to své, zatím jediné, učím, aby si po sob v rámci svých možností uklízelo. Špinavé prádlo patří do prádelny, špinavé nádobí do myčky a drobky na lopatku a do koše.

Drobečkové záhady

Zvlášť na tom posledním opravdu lpím. Ráda doma totiž chodím bosa. Máme krásnou lesklou dlažbu s podlahovým topením, takže bosé chození je potěšením celoročně. Ale choďte si po zástupu drobků?! Nabalují se na chodidla, překážejí a vizuálně také nic moc. A přitom zrovna na to drobení jako kdyby měli naši malí speciální školení. Každé dítě je v tomto oboru expert. Že se rozdrobí rohlík, to ještě pochopíte. Ale kde a z čeho se berou pod dceřinou židličkou drobky, když k svačině měla třeba jen ovoce? A odkdy se drobí omáčky z obědového talíře? Jsou věci, které nikdy nepochopím. A je bordel, se kterým se nikdy nesmířím. Proto dceru učím, aby pomáhala. Proto jsem sobě udělala pro jistotu radost od Kärcheru. Ukázalo se totiž, že jejich žlutočerné bateriové koště Kärcher KB 5 je něco jako boží vynález. Pro všechny pracující, upracované matky, které touží po bezdrobkové podlaze, rozhodně ano!

Jednoduše výkonné

Bateriové koště Kärcher KB 5 je totiž všechno jen ne obyčejné koště. U toho vás vždycky naštve, že se drobky a prachové chuchvalce nalepí na „štětiny“ a musíte pak uklízet ještě samotné koště. Také nikdy nezametete všechno. Spousta z nalepených nečistot se při kmitavém pohybu během zametání trousí zpět na podlahu. A částečky prachu stejně klasické koště nepojme. Bateriové koště Kärcher KB 5 ano. Nic se na něj nelepí, velké nečistoty lapá se stejnou zdatností jako drobné a nechává po sobě čistou krásnou podlahu všech druhů: od našich lesklých dlaždic přes plovoucí, linolea, marmolea nebo klasické dřevěné. A pokud máte doma koberce, uklidí i ty – rotující štětiny totiž vymetají nečistoty z hloubi vláken a koberec pak vypadá často úplně jako nový.

Skladné a lehounké

Skvělé je podle mě i to, že se s ním nenadřete. Klouže po povrchu, běhá po koberci. Vy se nemusíte nijak snažit. Zkuste ho dát do ruky předškolákovi! Také to snadno zvládne!!! Samo o sobě koště moc neváží, přenést ho z místnosti do místnosti je hračka a pro mě je úplně neuvěřitelné, do jak těžko dostupných míst se dokáže dostat. Bateriové koště Kärcher KB 5 je totiž poměrně nízké a pohodlně se vejde pod gauč, konferenční stolek nebo pod postel v dětském pokoji. Nemusíte tedy pořád jako blázen všechno přesouvat, abyste se dostala i k zapadlému nepořádku. A bydlíte-li v patrovém domě jako my, ubude vám tahání luxu po schodech. Protože i na těch vám bateriové koště Kärcher KB 5 znatelně uleví s úklidem.

Stop chlupům

Kromě domácností s dětmi a velkými dospělými bordeláři má toto bateriové neboli akukoště své místo určitě i v rodinách se zvířátky. I když jsme například měli yorkšíra, který podle všech moudrých knih nelíná, chlupů bylo pořád dost a dost. A s klasickou srstí je to pochopitelně ještě o to horší. Kočky, psi i další chundelatí miláčci prostě línají a vy luxujete a vytíráte. No anebo používáte to žlutočerné bateriové koště Kärcher KB 5, to je přece jasné! Adaptive Cleaning System bateriového koštěte firmy Kärcher se totiž postará o mimořádně spolehlivé výsledky čištění. Díky pohyblivé hraně zametání, optimálnímu vedení nečistot a speciálnímu kartáči se nečistoty dopraví bezpečně, beze zbytku a bez zvíření prachu do nádoby na nečistoty. Kvalitní baterie vám pak zaručí až 30minutový nepřetržitý úklid na tvrdých podlahách a o něco kratší „luxování“ na kobercích. A to stihnete opravdu ledasco: úklid nečekaného nepořádku i ten klasický, víkendový velký úklid, na který se nikdy nikdo netěší. No, tohle akukoště od Kärcheru asi nezmění. Ale usnadnit vám ten velký úklid může. Velmi.


Další zajímavé články

Řekněte skvrnám sbohem

Každý, kdo má doma malé děti, vám může říct, že v přítomnosti těchto malých nezbedů se skvrnám a flekům nevyhnete. Nestačíte se.... více
Parní čistič - čištění parou

Pod parou aneb Důkladné čištění bez chemie

Kdybyste se zeptali žen, po čem doopravdy touží, s velkou pravděpodobností by se nezasnily nad novým modelem luxusní kabelky, ale povzdechly.... více

Kärcher: nejlepší přítel naší domácnosti

Neumím mít průběžně uklizeno. Jsou totiž dny, které trávím takřka bezvýhradně psaním, a na nějaký nepořádek pak nemám ani.... více