Úklidová bitva o čas!

KärchrovinyO čištěníÚklid domova7.Prosinec 2017Autor: Jana Potužníková

„Není čas ztrácet čas“ platí před Vánocemi víc než kdykoliv jindy. Je toho tolik, co chceme stihnout! Třeba mít kolem sebe doma čisto a uklizeno, aniž bychom museli ponocovat s hadrem v ruce. A víte co? Jde to. Bez stresu i kruhů pod očima. Jak?

Je to už pár let, co před Vánocemi unikám davovému šílenství. Odmítám se prodírat narvanými obchody, cítit, jak mi pot stéká po zádech v zápalu boje o poslední telefon ve výhodné předvánoční nabídce. A nikdy jsem nefandila ani postávání ve frontách u pokladen, kde se unavené prodavačky sice snaží, seč mohou, ale nikoho to nezajímá. U nás Ježíšek zařizuje všechno online, a úleva je to obrovská. Zbylo mnohem víc času na pečení s dcerou, která miluje ochutnávání těsta i vykrajováí, na vystřihování sněhových hvězd z papíru, zpívání koled, obrážení zasněžených polí… A taky na ten pověstný předvánoční úklid, který jsem sice vždycky šidila, ale už ani to nemusím. Protože vím, že s Kärcherem a jeho úklidovými pomocníky můžu vyhrát úklidové bitva o vzácný volný čas velmi snadno. Ono se to sice nezdá, ale přístrojoví pomocníci vám mohou ušetřit celé hodiny práce. A to jako když před svátky najdete. Nevěříte? Tak pojďte srovnávat se mnou! Lidská síla vs. výdrž žlutočerné úklidové armády… To bude pořádný souboj (s jasným vítězem, podotýkám!!!).

Zametání

Začneme tím úplně nejjednodušším. Jak dlouho vám trvá, než zametete? Vím, je to hračka, sotva pár minut – zametete kuchyni, chodbu, koupelnu. Všude jinde jsou koberce. A za deset minut je hotovo? Potíž je, že když zametáte klasickým koštětem, prach z části jen zvíříte a sotva zmizíte z dosahu, už se snáší k zemi, aby vás nutil nejpozději o den déle znovu zametat. A zase tomu dát deset minut.

Jak to dělá Kärcher? Kärcher vymyslel bateriové koště s technologií Adaptive Cleaning Systém, které vymete i ty nejzastrčenější rohy a nenechá po sobě ani smítko prachu. Je to takové koště s výkonem vysavače, takže nemusíte zametat denně, ale třeba jednou za tři dny. A to už máme 20 minut k dobru pro Kärcher. A vzít ho můžete i na ty koberce, takže ušetříte dalších dejme tomu 20 minut nutných jednou za tři čtyři dny k luxování.

Luxování

Když už jsme vytáhli ten vysavač, zůstaneme u něj. Ten klasický je těžký, neforemný, ucpává se u něj filtr nebo pořád řešíte sáčky. Vadit vám bude nejspíš i nízký výkon, fakt, že po zvířecích miláčcích musíte spoustu věcí dořešit na kolenou… A jedno takové luxování na 50 metrech čtverečních vám najednou zabere i půl hodiny. A je to pořádná dřina.

Jak to dělá Kärcher? Kärcher vám na luxování může nabídnout výkonné kousky s vodním filtrem skvělé pro alergiky i pořádné pašáky s filtračními sáčky, ale hlavně má ruční vysavač VC 5, který doma zabere opravdu málo místa, váží sotva jako miminko, jenže výkonem je to rváč. Uklidí vám raz dva, ušetří záda, čas i energii na přenášení těžkého stroje a stáhne čas na luxování minimálně o třetinu. To máme dalších 10 minut k dobru pro Kärcher!

Mytí oken, leštění zrcadel, úklid koupelny a kuchyně

Tohle je možná rozhodující část úklidové bitvy o čas. Mytí oken, dejme tomu v bytě 3 + 1? To máme určitě na dvě hodiny. Generální vánoční úklid koupelny? Minimálně další dvě (než vydrhnete sprchový kout, obklady kolem celé koupelny…). A k tomu zrcadla v předsíni, skleněné desky stolů v kuchyni a obýváku, varná sklokeramická deska, obklady v kuchyni… kolik času to pobere? Možná to flákám, ale sama bych tomu dala určitě celý den, ne-li víc. Spousta mastné práce, ruce rozmáčené, popraskané, záda zralá na masáž a dobrý pocit z čistoty zkalený odkládanou touhou po spánku.

Jak to dělá Kärcher? První skvělá věc je, že Kärcher má na to všechno vlastně jeden dva pomocníky, zatímco když se musíte obejít bez nich, vytaháte pár kýblů, spoustu hadrů, kartáčů, kartáčků, úklidové chemie, rukavic, starých tepláků… S Kärcherem vám na okna stačí jeden hadr na omytí rámů a trocha (octové) vody na samotné mytí skel, skel u sprchového koutu, zrcadel, skleněných desek stolů v kuchyni a obýváku… a samozřejmě jeho akustěrka nebo chcete-li vysavač na mytí oken. Je fantasticky výkonný, jen u oken stáhne dobu mytí skel na polovinu, ne-li méně, protože vám ušetří všechnu tu námahu s opakovaným mytím a leštěním. Když k tomu připočtete i ten úklid sprchového koutu a dalších zmíněných ploch, mluvíme o nějakých 2-3 hodinách ve prospěch Kärcheru!!! To je podle mě fantazie. A kdybyste si na všechno nevystačili s akustěrkou, je tu ještě druhý bezvadný a příruční pomocník: parní čistič, s nímž opět za zlomek běžného času zvládnete ten zbytek – obklady v koupelně i kuchyni, digestoř, zamaštěný sporák… a tak by se dalo pokračovat a Kärcheru připsat další 1-2 hodinky k dobru.

SEČTENO A PODTRŽENO: Máte-li v plánu Ježíška překvapit opravdu parádně vygruntovaným bytem a nechcete za to platit spoustu peněz úklidové firmě ani se u toho trápit po nocích. Pak s Kärcherem máte jednoznačně lepší vyhlídky. O celé hodiny lepší! A o tom už se vyplatí uvažovat, co myslíte?


Další zajímavé články

KÄRCHER SC 2- PŘÍSTROJ, CO MÁ PÁRU

S příchodem pošmourného počasí se pomalu ale jistě začínáme stěhovat z naší zahrady zpátky domů. S naším přesunem souvisí i.... více

Léto na chatě

A tak, ať už jezdíte na chatu, nebo na chalupu, hýčkejte si svůj malý „pohádkový svět“. Sekejte a lakujte a malujte a sázejte. Vámi.... více

FC 5 CORDLESS, „SUPERSESTRA“ FC PĚTKY

Vezmeme to pěkně popořádku a začneme jedním z mých oblíbenců - čističem tvrdých podlah Kärcher FC5. Ale pozor, tentokráte novinkou-.... více