Podivné žluté zvířátko

O čištěníÚklid domova24.Březen 2017Autor: Svět Čištění

„Vypadá sice jako kříženec tučňáka a kladivouna, ale okna se s tím umývají parádně,“ zhodnotil naši akustěrku WV 5 Premium pan Roman K. Vzhled trefil dokonale. To jen my ji pořád propagujeme jako křížence ručního vysavače a stěrky na okna. Až si pan Roman přečte tento článek, zjistí, že své „podivné žluté zvířátko“ může použít nejen na okna, ale v podstatě na každý hladký povrch, který doma najde.

Například k zrcadlům se můžete chovat stejně jako k oknu. Rozprašovačem nanesete čisticí roztok, rozetřete jej utěrkou z mikrovlákna a pak několika tahy špinavou vodu ze zrcadla jednoduše odsajete. Hravější jedinci mohou akustěrkou vyřešit zamlžené zrcadlo po sprchování. Ti praktičtější s ní po sprchování obejdou sprchový kout, aby se na stěnách netvořily mapy od vodního kamene. Akustěrku můžete použít i k čištění vitrín, skříněk, obkladů, dveří a dalších hladkých povrchů, a to i mimo koupelnu.

Přesuňme se do garáže. Nejpoužívanějším stojem pro péči o čtyřtaktního miláčka je samozřejmě tlaková myčka, nicméně i pro akustěrku najdeme využití. Odsátím přebytečné vody z povrchu vašeho vozu jednak snížíte vlhkost v garáži, ale hlavně se bude auto stále lesknout, jako kdyby právě vyjelo z myčky.

Když už se bavíme o autech, existuje ještě jeden stroj, který byste s sebou do garáže nejspíš nevzali, ale je skvělým pomocníkem v péči o interiér. Je to parní čistič. Párou rychle a dokonale vyčistíte a dezinfikujete čalounění, čímž mimo jiné zbavíte interiér různých nepříjemných pachů. Parfémy do auta nejsou dobrá volba. Dobrá volba jsou čisté sedačky.

Pokud si nejste jistí, co které stroje umí, podívejte se na stránky www.karcher.cz, kde najdete podrobné informace k veškerému zboží. Pokud byste se rádi poradili s odborníkem, navštivte některé z Kärcher Center. Ručíme za to, že lidé, kteří čisticí techniku Kärcher prodávají, čištění rozumí.


Další zajímavé články

Parní čistič - čištění parou

Pod parou aneb Důkladné čištění bez chemie

Kdybyste se zeptali žen, po čem doopravdy touží, s velkou pravděpodobností by se nezasnily nad novým modelem luxusní kabelky, ale povzdechly.... více

Pilná včelka akustěrka Kärcher WV5 premium

Svoje dojmy z testování akustěrky bych zakončila asi takhle: Děti už se těší, jak budou o velikonocích zase malovat na okna, prý krásně.... více

VC 5 Cordless – energie ve vašich rukou

V minulém roce jsme vám představili vysavač VC 5, který na první pohled upoutal svými kompaktními rozměry. Ačkoliv se mezi vysavači jedná.... více