Pod parou aneb Důkladné čištění bez chemie

O čištěníÚklid domova31.Leden 2017Autor: Svět Čištění

Kdybyste se zeptali žen, po čem doopravdy touží, s velkou pravděpodobností by se nezasnily nad novým modelem luxusní kabelky, ale povzdechly si, že by nějakým zázrakem potřebovaly usnadnit každodenní úklid. A ono to jde: stačí se do toho totiž pustit pěkně pod parou (ehm – tedy s pomocí parních čističů)!

Parní čističe mají své obrovské kouzlo. Jsou skladné, jednoduše obsluhovatelné, rychlé, výkonné a variabilně použitelné v celé domácnosti i okolo domu nebo chaty. S nimi konečně můžete zapomenout na kýble, hadry, mopy, rozmáčené ruce, polámané nehty a zpocená záda. Navíc myslí na ekologii, protože vám díky síle páry, s jejíž pomocí odstraňují i ty největší nečistoty, umožní vyhodit prakticky všechnu úklidovou chemii. Což je pak i ekonomickým přínosem. Nemluvě o tom, že parní čističe oceníte také v případě, že doma někdo z vašich blízkých bojuje s alergií, citlivou pokožkou, ekzémy a podobně. A zvlášť žlutočerné čističe Kärcher toho „pod parou“ zvládnou opravdu hodně.

Není stroj jako stroj

Proč právě ty žlutočerné od Kärcheru? Protože patří k těm nejkvalitnějším. Nedávné testování parních čističů německou zákaznickou organizací Stiftung Warentest totiž ukázalo, že kvalitou se nemůže chlubit bohužel každý výrobce. Například ne u všech je samozřejmostí odpovídající certifikát, jako je v případě Kärcheru Test Seals, který vydává German Technical Inspection Association, a GS-certifikát. Podle Christofa Holka, vývojového inženýra značky Kärcher, jsou právě takové certifikáty zásadní informací o testování bezpečnosti parních čističů a dobrými ukazateli. Nebo spíš velmi zásadními ukazateli. Protože pára, jež ses při čištění používá, má opravdu velkou sílu, a je důležité, aby to byla síla bezpečná.

Jen to nejlepší!

Přístroje a stroje vysoké ověřené kvality mají například lépe chráněné kovové části proti zrezivění, což je u práce s vodní párou zásadní. Všechny spoje jsou zabezpečené, prakticky nezničitelné, plastové části odolné i vůči vysokým teplotám, které při vývoji páry vznikají. Certifikáty bezpečnosti pak garantují také přítomnost funkčních ventilů, jimiž při čištění uniká přebytečná pára, jíž je parní čistič natlakován, když pracuje. Důležitý je pak právě u produktů Kärcher ještě speciální zámek, další vysoce bezpečnostní prvek, který vůbec neumožní otevřít uzávěr s vodou, pokud je pára nahřátá a parní kotel natlakovaný. Když už jsme u kotle, ten je třeba podle Christofa Holka před každým použitím překontrolovat – příliš plný kotel nemá šanci vyrábět páru v optimálním množství. Ale u Kärcheru ani tohle nemusíte hlídat, protože i když voda přetéká z plnicího otvoru, v kotli je pořád dost místa na výrobu žádoucí páry. Stojí za tím dlouhý výzkum a promyšlený design, který je mezi ostatními stroji na trhu unikátem.

Od kohoutku po dlažbu nebo žehlení

A kde všude budete moct svůj parní čistič použít, až si jej zodpovědně vyberete? No, vlastně skoro všude. Malé ruční a přenosné čističe jsou skvělé na úklid koupelnového příslušenství, vodovních baterií, kuchyňských pomocníků (například sporák nebo napečenou troubu s nimi naleštíte opravdu raz dva!). Je to na systematické velké uklízení i takové ty chvíle, kdy si někde všimnete nedostatku a chcete ho rychle napravit. U Kärcheru můžete v tomto ohledu vsadit např. na stroj SC 1. Jestliže vás trápí hlavně úklid podlah, mohl by vaše vrásky z neustálého zametání zaplašit ten samý SC 1, ale s tzv. Floor Kit neboli balíčkem násad na mytí podlah. Až s ním jednou „zametete“, respektive umyjete podlahu, už nebudete chtít jinak. Jde to rychle a snadno! No a pokud toužíte po větším pomocníkovi, podívejte se po takovém, který vám komfortně umyje podlahu v celém domě, naleští obklady v koupelně, stejně jako odstraní tu pověstnou „zažranou špínu“ v kuchyni i dejme tomu garáži nebo dílně. Líbit by se vám mohl například Kärcher SC 4, o kterém se šeptá jako o nejkomfortnějšímu pomocníkovi v domácnosti. Možná i proto, že k němu lze pořídit tzv. Iron Kit a díky speciální žehličce si dokonce i žehlení zkrátíte až o polovinu času! Tak co, už víte, kdo u vás bude uklízet pěkně „pod parou“?


Parní čistič - čištění parou

Další zajímavé články

PEČE CELÁ RODINA! MŇAM!

Člověk si najde spousty výmluv proč něco nedělat, ale proč něco udělat… To už je těžší. Mně osobně přináší tohle naše rodinné.... více

VŽDYŤ LÉTEM PŘECI NIC NEKONČÍ

Celé jaro jsme si spolu povídali o tom, co všechno je potřeba po zimě na zahradě udělat a jak se pěkně připravit na blížící se léto..... více

KDYŽ ŘEŠÍME STUDNU…

Je tomu už pár dní, co jsme doma řešili záležitost „studna“. Moje babička mívala chatičku u břehů Sázavy, kam se až do pozdního.... více