Parťák na cesty

O čištění16.Červenec 2018Autor: Matyáš Čistotný

Kdo žije alespoň trochu aktivně a nebojí se opustit hranice města, moc dobře ví, že stačí, aby trochu sprchlo a jeho boty, kolo nebo psí miláček vypadají, jako by se chystali splynout s přírodou. Pokud si nechcete nosit bláto do auta a už vůbec ne domů, popřemýšlejte o mobilním nízkotlakém čističi OC3.

Jaké jsou výhody OC3?

OC3 je o něco málo větší než krabice od bot a můžete ho použít všude, kde není přístup k tlakové vodě a elektřině. Téměř třímetrová hadice, řada nástavců a čtyřlitrová nádrž na vodu jsou navíc ukryté uvnitř přístroje, takže v kufru auta nezabere téměř žádné místo. Díky nízké hmotnosti (2,45 kg) se s OC3 dobře manipuluje. Lithium-iontová baterie zajistí 15 minut provozu, a pokud byste neměli např. během dovolené kde baterii dobít, je možné přístroj napájet z autobaterie.

Jaké je využití OC3?

Pěší turistika

Po procházce bahnitým terénem z obuvi smyjete vše, co jste po cestě nasbírali. Velké kusy bláta můžete odstranit kartáčem. Pokud byste namočili i vnitřek boty, vycpěte ji novinami a nechte uschnout. Pozor, topení a jiné zdroje tepla mohou botu poškodit!

Camping nebo letní festivaly

Nízkotlaký čistič můžete použit nejen na židle, stůl a stan, ale také na plážovou výbavu, kterou ničí mořská sůl. Pokud by vám nestačila čtyřlitrová nádrž na vodu, je možné pomocí sací hadice použít vodu z kanystru nebo kbelíku.

Horská kola

Stačí jeden rychlejší průjezd kaluží, abyste si ověřili, že blatníky mají víc okrasnou než praktickou funkci. Pokud budete mít v kufru auta OC3, můžete po vyjížďce vypadat stejně jako před ní.

Děti a psi

Naši dvounozí i čtyřnozí miláčci mají neuvěřitelný dar: V okruhu pěti kilometrů najít tu největší kaluž a vyválet s v ní. Dobrá zpráva je, že na oba můžete vzít tento nízkotlaký čistič. Outdoorovému oblečení, gumákům, ale ani psí srsti totiž vodní paprsek neublíží. Pro psy dokonce Kärcher dodává speciální kartáč na vyčesávání srsti.

Mobilní čistič OC3 je skvělým pomocníkem pro ty, kdo rádi chodí do přírody, ale neradi si ji zvou k sobě domů. Navštivte stránky www.karcher.cz nebo kterékoliv z prodejních míst a ověřte si, co všechno tento malý praktický přístroj umí.


Další zajímavé články

Všichni na jedné hromadě…

Buďte prostě šikovní a přemýšlejte nad možnostma, které vám dnešní technologie nabízí :) Já jsem si k narozeninám napsala o parní.... více

V dílně (nebo garáži) jako v pokojíčku!

O chlapech se říká, že jsou bordeláři. Ale jsou místa, kde i oni milují pořádek. V jejich dílnách a garážích je často tak čisto, že.... více

Už máte chatu připravenou na léto?

Já vím, ptát se, když nás horké dny letos doslova zaskočily už během dubna, je možná trochu passé. Ale tak trochu tuším, že jste.... více