Paní na žehlení, nebo pára na žehlení?

O čištění6.Listopad 2017Autor: Jana Potužníková

Neznám kolem sebe snad ani jednu bytost, která by milovala hodiny strávené nad žehlicím prknem. Přesto si troufám tvrdit: je to hlavně tím, že k tomu nemají tu nejlepší parní žehličku na světě! Tu od Kärcheru!!!

Něco vám prozradím – pár let jsem u žehlicího prkna nestála. Měla jsem svou „babičku na žehlení“. Jenže, znáte dnešní babičky. Že by seděly v křesle, štrykovaly, vyšívaly, nosily zástěry a naondulované hlavy? Naše babička, tedy moje máma, je přesně z těch, které jsou důkazem, že stárnutí je dneska úplně o něčem jiném než kdysi… Je akčnější než všichni moji vrstevníci a za den stihne obdivuhodné množství věcí. Na moje žehlení ve svém důchodu nemá čas. A já mám smůlu. Jako první jsem samozřejmě začala uvažovat o paní na žehlení. Ale ouha. Potíž je, že vzbudit ve mně důvěru není dvakrát jednoduché. A že by mi kdokoliv cizí lustroval, co nosím? Vlastně ani sousedku potřebující přivýdělek bych u sebe ve skříni neviděla ráda. Jsem v tom nepřekonatelně nedůvěřivá. Navíc, ty peníze: to máte 150 korun za hodinu minimálně. Uznávám, ta práce je otravná a má svou cenu, ale jen si to posčítejte. Vyperete-li jako já tak sedm osm praček týdně a máte-li na to pro paní na žehlení navíc úplně obyčejnou napařovací žehličku, s níž to celkem trvá a je dřina… zaplatíte dejme tomu 300 korun za týden. Za měsíc to máte 1200-1500,-. Za rok? To už je pořádná pálka. Za deset let žehlení od paní na žehlení? Jedno pěkné, ne příliš ojeté auto. Otřesné kalkulace?!

Multifunkční paráda

Jediné další řešení je pak podle mě prostě nová a skvělá žehlička. Taková, o které můžete kamarádkám u kafe bez uzardění vykládat, že žehlí vlastně sama. Že je boží, že vás s ní žehlení snad dokonce začalo bavit. Taková, jakou pro vás nachystal Kärcher. Tedy, abych nelhala, Kärcher pro vás vlastně nemá žehličku. Má pro vás celou parní žehlicí stanici!!! Přesněji řečeno komfortní parní čistič spojený s parním žehlicím systémem, to celé zabalené do úhledného balíčku s názvem SI 4+ Iron Kit. Součástí tohoto balíčku je – jak už jsem řekla – aktivní parní čistič, který můžete využít pro čištění povrchů v celé domácnosti. Můžete s ním umýt koupelnu, naleštit zrcadla, poradí si s ulepenou podlahou stejně jako varnou deskou, digestoří, spárami, konferenčním stolkem se skleněnou deskou…. To všechno bez chemikálií a s garancí, že odstraní kromě špíny také 99 % všech bakterií. Říkáte si, o čem to mluvím, když jsem chtěla přece mluvit o žehlení? No, jen chvilinku počkejte.

Vychytané do posledního detailu

Až budete mít s parním čističem uklizeno, můžete se pustit do žehlení. Stačí rozbalit zbytek balíčku. Vytáhnout samotnou žehličku, propojit ji s parním čističem a připojit ji na aktivní žehlicí prkno s funkcí vydouvání a odsáváním páry. Systém vydouvání vás nechá žehlit na tzv. vzduchovém polštáři, což je geniální pro žehlení citlivých, jemných materiálů, krásných halenek, záclon, závěsů… Žehlení je takto nepoškodí, naopak ochrání! A aktivní odsávání páry vás ušetří toho pocitu, že jste nestála u prádla, ale strávila pár hodin v sauně. Stejně jako vám dovolí dát prádlo hned do skříně, protože v něm – jak už jistě tušíte – nezůstane žádná ta horká pára z nedávného žehlení. Samotná žehlička má pak klasickou špičku pro žehlení složitých záhybů, skvělou nádržku, která pomáhá vytvářet páru nepřetržitě během celého žehlení a dá se snadno vyjmout a naplnit vodou rovnou z kohoutku. Že je na to u vás voda moc tvrdá? A od čeho jsou tu asi odvápňující tyčinky? I na to Kärcher myslel. Protože jako vždycky myslel na všechno.

Zpátky k prknu

Celá tahle paráda stojí jako paní na žehlení na jeden rok. Na první pohled velká částka, na druhý? Skvělá investice. Tahle parní žehlicí stanice má totiž takový výkon, že vám žehlení zkrátí na polovinu. Opravdu – na polovinu! Takže u košů s prádlem neprostojíte celé noci, už jen nezbytně dlouhou dobu. Což je představa snesitelná i pro mě, pracující mámu. A kdyby mi to přece jen ani nadále nevycházelo? A kdyby vám se nechtělo vzdát se své osvědčené paní na žehlení? No tak ji prostě postavíte k téhle skvělé žehličce. Investice do paní na žehlení sice zůstane, ale výrazně se sníží. A návratnost se jen o pár měsíců odsune. I tak se o všem vyplatí. Protože co vyrobí Kärcher, to vydrží věčně!


Další zajímavé články

PAŘÍME S PÁROU

Tentokráte jsem se rozhodla vyzkoušet parní čistič Kärcher SC 3 EasyFix, který je žhavou novinkou současného trhu. Nechci se opakovat a.... více

Kdyby FC 5 uměla mluvit

Když jsme se rozmýšleli, co bychom vám řekli o oblíbené čističce na tvrdé podlahy FC 5, napadlo nás ji nechat promluvit samotnou. Toto.... více

S RŮŽOVKOU DO BOJE PROTI RAKOVINĚ

Stejně jako každý rok, se i letos lidé všech věkových kategorií semknou a společně vyrazí na pochod pro jednu „zatraceně“ dobrou.... více