Latté za milion

O čištěníÚklid domova31.Červenec 2017Autor: Petra Procházková

Myslím, že prázdniny jsou pro rodiče nejnáročnějším obdobím roku. Málokdo má to srdce své ratolesti postupně poslat na tábor, příměstský tábor a k prarodičům, aby měl alespoň pár dní klid. Já mezi tyto rodiče rozhodně nepatřím a snažím se svým dvěma dětem věnovat. Jonáš (9) a Justýnka (7) jsou ale prakticky od narození v blbém věku, takže mi dávají pěkně zabrat. Každé léto lituju, že jsem je neposlala na celé prázdniny na druhou stranu planety, ale asi nemusím vysvětlovat, jak to my mámy máme.

Loni v létě jsem jich ale měla plné zuby tak, že jsem despoticky vyhlásila, že dokud neuklidí, tak mají zákaz počítače a tabletu. Pak jsem bez ohledu na jejich blábolení o týrání dětí dominantně odešla do nedaleké kavárny na dýňové latte.

Když jsem se vrátila domů, zastavilo se mi srdce. V obýváku byla všude voda, obrazy byly zničené, z vyzkratované televize kapala voda. Děti jsem našla zamčené v dětském pokoji.

„V kuchyni začal stříkat kohoutek a my jsme se lekli a zamkli se tady,“ tvrdili mi. V tu chvíli můj mozek ochromený kombinací kofeinu, sirupu a apokalypsy v obýváku nebyl schopen vyprodukovat racionální reakci, takže jsem se beze slova chopila mopu a šla tu zkázu uklízet.

Když večer přišel manžel z práce, našel mě zhroucenou na navlhlé sedačce. Z mého blábolení nedokázal vydedukovat, co se stalo. Jelikož je to praktický člověk, připojil se na náš bezpečnostní kamerový systém a přehrál si záznam z onoho dne.

Zde přišla dvojitá zástava srdce – manželova i mého. Na obrazovce totiž bylo vidět, jak náš milý Jonášek táhne do obýváku tlakový čistič, kterým jeho tatínek pravidelně umývá auto. Justýnka vytahuje hadici z okna a po chvíli ukazuje palec nahoru, jako že je připojen ke zdroji vody. A pak to začalo. Jonáš ve snaze usnadnit si práci začal vodním proudem kosit obrazy, sošky a vůbec všechno, co nebylo přišroubované k zemi. Když dokončil dílo zkázy, smotal hadici a tlakovku odvezl zpět do baráku.

Kdybych vám řekla, co se poté dělo, zřejmě byste na mě poslali sociálku, nebo rovnou policii. Jedno se těm mým pacholkům ale nedá upřít. Ví, co je na úklid nejlepší. A ten náš nový obývák vlastně taky vypadá docela dobře.


Další zajímavé články

Krb a kamna už nemusíte vymetat ručně

Topná sezóna zaklepala na dveře. Váš krb i kamna proto budou potřebovat pravidelnou údržbu. Jak se ale pohodlně a rychle zbavit popela,.... více

Věřit reklamě, nebo dát na rady druhých? 

Pokud nedůvěřujete reklamě a nechcete se při nákupu spálit, můžou vám pomoct recenze lidí, kteří již výrobek zakoupili a používají.... více

Grilovačka jako z reklamy

Snad každý, kdo si pořizoval zahradní gril, očekával, že jeho grilovačky budou vypadat jako z reklamy. Šťavnaté steaky, voňavá zelenina,.... více