Dovolená v čistotě

KärchrovinyO čištění11.Červenec 2018Autor: Matyáš Čistotný

Kanceláře zejí prázdnotou, koupaliště praskají ve švech a na dálnicích se jezdí krokem. Sezona dovolených je tady! Pro ty z vás, kdo neholdují hotelům a raději vyrazí do přírody nebo kempu, máme pár rad, díky kterým se i ve stanu budete cítit jako doma.

Úklidové minimum

Pokud máte o prázdninách v plánu splynout s přírodou, zřejmě pro vás nebude zbytek článku zajímavý. Pokud si ale jen chcete užít romantiku pod stanem a cítit se dobře, doporučujeme si s sebou přibalit „úklidové minimum“, tedy univerzální čisticí prostředek, houbu na nádobí, několik hadříků a nádobu na vodu. Pokud budete stanovat v přírodě, zvolte ekologický čisticí prostředek. Bývají stejně účinné jako ty běžné a nezatěžují životní prostředí. Přibalte si také dezinfekční gel a vlhčené ubrousky, které vám pomohou šetřit vodu tam, kde není dobře dostupná.

Před cestou

Všechno vybavení, které si s sebou na dovolenou povezete, je dobré ještě před naložením do auta zkontrolovat a umýt. V zatuchlém roztrženém stanu se prostě špatně odpočívá. Na řadu kempového vybavení můžete použít tlakovou myčku, například Kärcher K 5 Premium Full Control Plus, která umožňuje regulovat tlak vody. Díky tomu můžete očistit i citlivější materiály. Při použití vhodných nástavců, jako jsou třeba mycí kartáče WB 60 nebo WB 150, zvládnete během chvilky připravit na cestu i vaše auto, přívěs či karavan. 

Stan očistěte vlhkým hadříkem nebo houbou namočenou ve vlažné vodě. Použít můžete neagresivní čisticí prostředek na bázi mýdla. Pamatujte, že stan je potřeba vždy dokonale vysušit, a to i v případě, že jste nezmokli. Doporučuje se také důkladná a pravidelná impregnace.

Pomocník do divočiny

Pokud vám při kempování zaprší, je dost pravděpodobné, že se budete potýkat s blátem. Kärcher vyvinul malou přenosnou myčku s nízkým tlakem OC 3, která vám usnadní život všude, kde není tlaková voda. Díky integrované lithium-ionové baterii a odnímatelné nádrži na vodu očistíte i bez přípojky elektrické energie například jízdní kolo nebo turistické boty.

Říká se, že kdo je připraven, není zaskočen. Na dovolené to platí obzvlášť. Kärcher vám přeje, ať si ji pořádně užijete! 


Další zajímavé články

Přicházejí!

Když jsem byla malá, tak přesně v tomhle období kolem mých narozenin, jsme začínali (museli jsme) s Vánočním úklidem. Takže vystěhovat.... více

Úklidová novoroční předsevzetí

Zhubnu, přestanu kouřit, začnu víc číst a budu míň utrácet za hlouposti.více

KDO UKLIDÍ PO GRILOVÁNÍ? PŘECI AD 4!

Léto je v plném proudu a stejně jako ke grilování patří nakládané maso, klobásky a grilovaný sýr, zase k popelu patří vysavač na popel.... více