Děti – zkáza pro auto

KärchrovinyO čištění28.Březen 2019Autor: Matyáš Čistotný

Na začátek jedna důležitá věc: Mám své děti rád, miluju je. Ale velmi pozitivní vztah mám i ke svému autu. Trávím v něm dost času a dá se říct, že je to můj druhý domov. A rád bych se v něm tak i cítil. Proto vždycky trochu skřípu zubama, když ve zpětném zrcátku sleduju, jak ta naše srdíčka drobí všude kolem. O čištění bot o zadní stranu mojí sedačky ani nemluvím.

 

Mé auto musím i z pracovních důvodů udržovat v kondici, což v praxi znamená, že ho někdy i každý týden musím na benzince obejít s vysavačem a zaplatit myčku. Když jsem si spočítal, kolik času a peněz to za rok sežere, dost mě to šokovalo. A protože děti z přepravy vyloučit nemůžu, hledal jsem jinou alternativu.

 

Našel jsem ji na e-shopu Kärcheru. Na doporučení kolegy jsem zakoupil silnou trojkombinaci pro péči nejen o auto: tlaková myčka, multifunkční vysavač a přístroj na tepování. Nejdřív jsem trošku váhal, jestli se mi taková investice vyplatí, ale pak jsem zjistil, že pro všechny stroje najdu využití i mimo auto.

 

Tepovač je skvělá věc, pokud máte doma děti. Umožňuje vám „mokré vysávání“ koberců a čalounění. Stroj vstříkne hluboko do vláken čisticí látku a pak ji i s rozpuštěnou špínou vysaje. Na čisté koberce a autosedačky tak nemusíte čekat, až děti vyrostou. Překvapením pro mě bylo, že bez nádrže na čistou vodu funguje tepovač jako klasický vysavač na suché a mokré nečistoty.

 

Dobrou volbou bylo i pořízení multifunkčního vysavače. Když jsem se doma pokoušel vysávat rozsypanou hlínu, piliny nebo nepořádek v dílně, náš běžný vysavač trpěl. A manželka s ním. Díky skvělé sací síle a nespočtu nástavců se teď navíc dostanu do nejužších spár v autě a můžu ho použít i na vysávání na místech jako kůlna nebo chalupa, kam bych se s naším běžným vysavačem zdráhal.

 

Největší radost jsem měl z vysokotlaké myčky. Nyní mě nehoní odpočítávání času na displayi v kontaktní myčce, ale můžu si v klidu auto dokonale umýt před garáží. I „tlakovka“ našla mnohá další uplatnění. Používáme ji na kola, zahradní nábytek, plot, chodník, omítku, prostě na všechno, co se nám nechce drhnout.

 

Tuto kombinaci výrobků jsem zvolil já:

https://www.karcher.cz/cz/dum-a-zahrada/multifunkcni-vysavace/vysavace-pro-kazde-pouziti/wd-5-premium-13482300.html

 

https://www.karcher.cz/cz/professional/cistice-kobercu/extraktory/puzzi-8-1-c-11002250.html

 

https://www.karcher.cz/cz/dum-a-zahrada/vysokotlake-cistice/tlakova-mycka-k-4-full-control-home-rotacni-kartac-95022630.html

 

 

 

Sortiment čisticích strojů Kärcher je ale mnohem širší. Podívejte se na www.karcher.cz nebo se zastavte v Kärcher Centru či Kärcher Storu. Pracují tam lidé, kteří se v čisticí technice vyznají. Plánuju tam vzít v budoucnu děti, aby proškolili mé děti v úklidu. Přece mi musí vrátit, že jsem tak trpělivě snášel, když mi každou neděli udělali z mého miláčka kůlničku na dříví.

 

 


Další zajímavé články

Sbohem, léto

Je to tady. Přišel podzim. Než začnete řešit, kdo vám přezuje auto a kam jste proboha schovali svou oblíbenou péřovku, měli byste se.... více

Čistý gril je IN!

Letní sezona je synonymem té grilovací. Masíčko, klobásky, zelenina… Všechno to krásně voní zahradou nebo kolem chaty a láká k dlouhým.... více

Velké letní grilování: bez skvělého hamburgeru to nejde!

Co nejraději dáváte na gril vy? Steaky? Klobásky? Nebo snad nějakou tu zeleninu? U nás jsou nejpopulárnější hamburgery. Geniální jídlo.... více