Děti – zkáza pro auto

KärchrovinyO čištění28.Březen 2019Autor: Matyáš Čistotný

Na začátek jedna důležitá věc: Mám své děti rád, miluju je. Ale velmi pozitivní vztah mám i ke svému autu. Trávím v něm dost času a dá se říct, že je to můj druhý domov. A rád bych se v něm tak i cítil. Proto vždycky trochu skřípu zubama, když ve zpětném zrcátku sleduju, jak ta naše srdíčka drobí všude kolem. O čištění bot o zadní stranu mojí sedačky ani nemluvím.

 

Mé auto musím i z pracovních důvodů udržovat v kondici, což v praxi znamená, že ho někdy i každý týden musím na benzince obejít s vysavačem a zaplatit myčku. Když jsem si spočítal, kolik času a peněz to za rok sežere, dost mě to šokovalo. A protože děti z přepravy vyloučit nemůžu, hledal jsem jinou alternativu.

 

Našel jsem ji na e-shopu Kärcheru. Na doporučení kolegy jsem zakoupil silnou trojkombinaci pro péči nejen o auto: tlaková myčka, multifunkční vysavač a přístroj na tepování. Nejdřív jsem trošku váhal, jestli se mi taková investice vyplatí, ale pak jsem zjistil, že pro všechny stroje najdu využití i mimo auto.

 

Tepovač je skvělá věc, pokud máte doma děti. Umožňuje vám „mokré vysávání“ koberců a čalounění. Stroj vstříkne hluboko do vláken čisticí látku a pak ji i s rozpuštěnou špínou vysaje. Na čisté koberce a autosedačky tak nemusíte čekat, až děti vyrostou. Překvapením pro mě bylo, že bez nádrže na čistou vodu funguje tepovač jako klasický vysavač na suché a mokré nečistoty.

 

Dobrou volbou bylo i pořízení multifunkčního vysavače. Když jsem se doma pokoušel vysávat rozsypanou hlínu, piliny nebo nepořádek v dílně, náš běžný vysavač trpěl. A manželka s ním. Díky skvělé sací síle a nespočtu nástavců se teď navíc dostanu do nejužších spár v autě a můžu ho použít i na vysávání na místech jako kůlna nebo chalupa, kam bych se s naším běžným vysavačem zdráhal.

 

Největší radost jsem měl z vysokotlaké myčky. Nyní mě nehoní odpočítávání času na displayi v kontaktní myčce, ale můžu si v klidu auto dokonale umýt před garáží. I „tlakovka“ našla mnohá další uplatnění. Používáme ji na kola, zahradní nábytek, plot, chodník, omítku, prostě na všechno, co se nám nechce drhnout.

 

Tuto kombinaci výrobků jsem zvolil já:

https://www.karcher.cz/cz/dum-a-zahrada/multifunkcni-vysavace/vysavace-pro-kazde-pouziti/wd-5-premium-13482300.html

 

https://www.karcher.cz/cz/professional/cistice-kobercu/extraktory/puzzi-8-1-c-11002250.html

 

https://www.karcher.cz/cz/dum-a-zahrada/vysokotlake-cistice/tlakova-mycka-k-4-full-control-home-rotacni-kartac-95022630.html

 

 

 

Sortiment čisticích strojů Kärcher je ale mnohem širší. Podívejte se na www.karcher.cz nebo se zastavte v Kärcher Centru či Kärcher Storu. Pracují tam lidé, kteří se v čisticí technice vyznají. Plánuju tam vzít v budoucnu děti, aby proškolili mé děti v úklidu. Přece mi musí vrátit, že jsem tak trpělivě snášel, když mi každou neděli udělali z mého miláčka kůlničku na dříví.

 

 


cal_2017_children_car_oth_1_CI15_300 dpi (jpg)

Další zajímavé články

čerpadla kärcher

Kdo je připraven, není zaskočen

Když jsme se stěhovali z centra krajského města na venkov do domu s téměř tisícimetrovou zahradou, mluvil manžel pořád o tom, jak se.... více
woman_relaxing_oth_3_CI15_96 dpi (jpg)

Je tu máj, lásky K SOBĚ čas

Koho máte nejraději na celém světě? Děti, svého muže? Rodiče? A kde jste vy? Jak už to my holky míváme, pro sebe si „šetříme“.... více
pára

Bez sáčků, bez chemie

Jak vysavač s vodním filtrem Kärcher DS 6 tak kterýkoliv z parních čističů téže značky doporučuju.více