Ani zavařování vám na úklid nezavaří!

O čištěníÚklid domova24.Červenec 2017Autor: Jana Potužníková

Není nad domácí zavařeniny, že? Jenže… ten strašný nepořádek, který pak v kuchyni zůstává, mnoho z nás od zavařování nakonec odradí. Zbytečně. Když si totiž vezmete k ruce pomocníky od Kärcheru, ani celodenní zavařování vám nezavaří na únavný úklid.

Všimli jste si, jak je zavařování znovu v kurzu? Foodblogeři se předhánějí v tom, aby jejich recepty na marmelády a domácí šťávy obsahovaly co nejméně cukru, aby byly čistě přírodní a bez chemie, vymýšlejí nápadité kombinace ovoce (ba i zeleniny). Doma oprašujeme staré rodinné recepty a voláme babičkám, jak že to dělaly ten rybízový džem. Nakupujeme ve velkém želírovací cukr, retro zavařovací sklenice, u plotny trávíme pak celé noci, abychom nezavařovali přes den, ve třicestistupňových vedrech.

Konec špinavý, všechno špinavé

Postupujeme krok za krokem, držíme se moudrých rad zkušenějších. Všechno jde od ruky. Až na jednu věc: nakonec to je všechno ve skleničkách, ale nikdo už pro nás nemá radu, jak po zavařování bezbolestně uklidit. Jakkoliv samo zavařování je vlastně zábava, pro mnohé dokonce relax, to, co pak zůstává v kuchyni, je hotová apokalypsa. Tuny nádobí vyřeší myčka. Ale co s ulepenou pracovní deskou? Co podlahou plnou stopek od rybízu a rozšlapaných kuliček? Co s faktem, že celé obložení kuchyně je zralé na generální leštění? Když jste grogy po zavařovacím výkonu, nechcete přece podávat ještě ten úklidový. Ale nikdo se k tomu místo vás nepohrne a když to necháte zaschnout, bude práce dvojnásob těžká. No, nezbude než sebrat sílu… anebo se s důvěrou obrátit na Kärcher!

Utřeno, setřeno, vytřeno

Pojďme to vzít od kachliček a obkladů v kuchyni. Zahoďte hadry, přípravky na nádobí nebo jinou chemii. Vyšlete svůj unavený pohled směrem k akustěrce od Kärcheru, a ona se celá rozzáří. V ruce ji ani neucítíte, je lehká, dobře se obsluhuje. Přejedete jí po obkladech jednou, abyste je navlhčili vodou (nebo vodou se speciálními ekologickými čisticími prostředky Kärcher), přejedete po obkladech podruhé a utěrkou z mikrovlákna rozpustíte i tu nejodolnější špínu, a přejedete obklady potřetí, abyste je stěrkou stáhli pryč. A máte hotovo. Stopy po cákancích od šťávy ani kousky rozmělněného ovoce už na vás odnikud nevykouknou. Stěrku pak můžete samozřejmě použít i na sklokeramickou desku, pokud vaříte právě na takové. A je-li vaše kuchyňská linka, resp. skříňky ošetřená vysokým leskem a dokonale hladká, i v případě její očisty vám akustěrka od Kärcheru může doslova zachránit ruce.

Podlahy jako zrcadlo

Obklady čisté, kuchyňská linka se leskne… zbývá podlaha, že? Ohýbat se nemusíte. Ani není třeba zakleknout a drhnout „rejžákem“. Kärcher vám vymyslel například parní vysavač. Umí klasicky luxovat, umí parou navlhčit podlahu a pak ji setřít. A umí to dokonce všechno v jednom kroku. Chcete víc? Pak se podívejte na to, co umí praní čističe, například ten s označením SC 5 Kärcher. S tlakem páry 4,2 baru dokáže bez chemie vyčistit všechno, dokonce odstraní i 99,9 % všech bakterií běžně se vyskytujících v domácnosti. A pokud je evidentní, že to bude chtít ještě silnější kalibr, můžete se s důvěrou obrátit pro změnu na podlahový mycí stroj pro domácnosti. Luxuje i vytírá opět v jednom kroku, ale je ještě důkladnější než puntičkářská tchyně. S výkonem podlahového mycího stroje můžete počítat na všech typech tvrdých podlah – od dlažby po laminátové povrchy nebo lino. Důležité pochopitelně je vědět, že jsou profesionálně položené, aby se vám například u laminátové podlahy nikam nedostala vlhkost, ale jinak se můžete na podlahový mycí stroj od Kärcheru stoprocentně spolehnout.

Kärcher miluje nepořádek

Vidíte to? Na žlutočerných pomocnících je skvělé, že doopravdy zbožňují špínu. Takže pořídit si je domů nejen na dny, kdy zavařujete, znamená udělat vlastně dobrý skutek a splnit jim jejich životní přání. Přístroje Kärcher doslova milují ten pocit, kdy se jejich stěrky, kartáče nebo plochy mopů a vysavačů poprvé dotknou drobků nebo ulepené podlahy. A vy přece přesně tohle nesnášíte. Co to znamená? Že vy a Kärcher jste pro sebe jako stvoření, že budete dokonalá dvojka! A u úklidu po zavařování to platí dvojnásob. Stačí jen vybrat ten správný kousek, vzít ho do ruky a pak ho už nechat, aby si užil – jen ho veďte na místa s největší špínou, a jakýkoliv kousek od Kärcheru bude mít najednou mejdan století! A vy konečně čas hodit nohy nahoru!


Další zajímavé články

Chováte prachové králíčky?

Jsou všudypřítomné a velmi dobře je znáte - chuchvalce prachu, které se dělají hlavně na podlahách bez koberců. Američané pro ně mají.... více

Velké adventní tepování aneb Uklízíme pro Ježíška!

Vánoce na dohled. Co to pro vás jako ženu velící vlastní domácnosti znamená? Pochopitelně, úklid. Pro Ježíška se přece vždycky.... více

Úklidová novoroční předsevzetí

Zhubnu, přestanu kouřit, začnu víc číst a budu míň utrácet za hlouposti.více