…aby vás beránek nepokakal!

KärchrovinyO čištěníÚklid domova8.Březen 2017Autor: Svět Čištění

Říká se, že si na Velikonoce musíte pořídit něco nového na sebe a vzít si to ideálně na Velikonoční pondělí. Ale co kdybyste letos změnili tradici, ušetřili peníze za tuctové svetry a nepohodlné boty a nechali si je na něco lepšího, většího, užitečnějšího? Třeba na pomocníky do domácnosti od Kärcheru? Věřte, je spousta důvodů, proč to udělat.

Jsou lidé, kteří milují úklid. Říkají, že si u žehlení, luxování, vytírání nebo mytí oken vyčistí hlavu. Že je to baví a uklízejí každý den, aby jim bylo doma hezky. A pak jsme tu my, obyčejní smrtelníci, kteří uklízejí spíše z nutnosti, se sebezapřením a často prostě proto, že už není zbytí. A kteří jsou nadšení z průzkumů, jež například ukázaly, že oproti dobám před padesáti lety trávíme úklidem naštěstí stále méně a méně času. V roce 2005 průměrná Češka (no ano, pánové se do toho hrnou opravdu jen pod pohrůžkou násilí) uklízela 22,5 hodin týdně, což je přibližně polovina času, který potřebovaly naše babičky na úklid tehdy před půlstoletím. A čísla stále klesají. Pravda, dneska už se na nablýskanou domácnost coby chloubu (po)slušné hospodyňky tolik nehraje, hodně chodíme do práce, někdy nám i ti muži pomáhají nebo ustoupí a najmou uklízečku. Ale hlavně je tu stále více značek, které chápou náš uklízecí úděl a usnadňují nám jej svým širokým sortimentem domácích pomocníků. Přesně tak, jako to dělá značka Kärcher se svou tradiční „žlutočernou armádou“ vychytávek pro každou domácnost.

Čas k nezaplacení

Hlavním z důvodů, proč se poohlédnout po domácích úklidových pomocnících, je jednoznačně úspora času. Například mytí oken – jak dlouho vám trvá, než ometete nejhorší špínu, omyjete rámy? To je tak na 10 minut u jednoho velkého okna. Ale pak přijde sklo a jeho nekonečné a unavující leštění, které je třeba zvlášť po dlouhé zimě dalších dejme tomu 15 až 20 minut? A s takovou akustěrkou od Kärcheru můžete ten čas snížit hravě na polovinu i méně, protože se nezabýváte omýváním skel a následným leštěním, jen rozetřete mycí roztok a setřete jej. Jedním tahem, druhým tahem. Bez námahy. A když máte takových oken doma čtyři pět, najednou se vám načítá k dobru minimálně půlhodina i více, kterou můžete věnovat sobě: dlouhé sprše, lakování nehtů, rozečtené knížce. A to je přece super pocit!

Tahle práce nebolí

Co další argument pro domácí přístrojovou techniku? Zjednodušení veškeré práce, kterou si můžete představit. Chystáte teď po jaru velký úklid, že? Vezmete důkladně opravdu všechno, v koupelně se určitě „těšíte“ na drhnutí obkladů, aby se zase po čase leskly, chystáte svaly i trpělivost… Ale nemusíte. Znovu vás může spasit akustěrka Kärcher, s jejíž pomocí kromě oken zvládnete právě i obklady v koupelně nebo kuchyni a zrcadla jsou pro ni samozřejmě také hračkou. Věřte, po letošním drhnutím koupelny vás ruce bolet nebudou (mimochodem víte, že akustěrka váží jen něco málo přes půlkila?).

Vevnitř i venku

Po jaru pochopitelně uklízíte i venku, zvlášť jestli máte rodinný dům, čeká vás revitalizace dlažby kolem domu, vrata jsou určitě po zimě zablácená, zaprášená, auto se ještě nevzpamatovalo z nánosů soli ze zasněžených silnic… a vy byste teď měli trávit parádní jarní dny veškerou tohle dřinou. No, můžete. Ale co když si před Velikonocemi uděláte místo svetru radost pro změnu vysokotlakým čističem? Ten nejlevnější od Kärcheru stojí okolo 2000 Kč, přesně jako kvalitní svetr. Ale bude o dost užitečnější. Pod tlakem vyčistí chodníčky, venkovní dlažbu, postará se o očistu auta (se speciálními nástavci u dražších modelů vysokotlakých čističů můžete umýt pod tlakem nejen podvozek, ale šetrně i celou karoserii – samozřejmě bez poškrábání!), omyje brány, vrata, pokud máte například obloženou fasádu, pak samozřejmě i tu očistí dřív, než řeknete… Kärcher!

Nabídka, které neodoláte

Sortiment pomocníků do domácnosti, na chalupu, kolem domu i třeba do garáže má ale Kärcher mnohem širší. Vybírat můžete ještě z parních vysavačů, které si poradí s podlahami v celém bytě, parní žehlící stanice naučí i vás, že žehlení je zábava, na takové to každodenní zametání si můžete vyhlédnout koště s bateriovým pohonem (což ocení hned 29 % české populace, tedy ti, kteří podle průzkumů zametají denně!). A ještě tu jsou podlahové mycí stroje, leštiče podlah, multifunkční čističe, na zahradu zavlažovače, zapomenout nesmíme ani na zametače nebo třeba čerpadla. Zkrátka, ať už jste si ty letošní Velikonoce chtěli naklonit beránka jakoukoliv parádou, nic nebude tak skvělou investicí jako pomocníci do domácnosti. Jejich užitečnost je nedozírná a časová úspora jakbysmet. A parády díky nim nakonec naděláte přece jen taky dost.


Další zajímavé články

Velké adventní tepování aneb Uklízíme pro Ježíška!

Vánoce na dohled. Co to pro vás jako ženu velící vlastní domácnosti znamená? Pochopitelně, úklid. Pro Ježíška se přece vždycky.... více

…aby vás beránek nepokakal!

Říká se, že si na Velikonoce musíte pořídit něco nového na sebe a vzít si to ideálně na Velikonoční pondělí. Ale co kdybyste letos.... více

TO JAKO FAKT UŽ JE PROSINEC?

Prosinec už běží v plném proudu a my chvilkami stěží popadáme dech. A přesto, přesně o tom všem pravý prosinec je: hektický,.... více