Na našem blogu najdete vše o čištění domácnosti a úklidu

SVĚTOVÝ DEN ZDRAVÍ

KärchrovinyO čištění8.Duben 2019Autor: Petra Procházková

Na 7.4, tedy na včerejšek, připadl Světový den zdraví. Vyhlašuje se pravidelně už od roku 1948, a to na počest vzniku Světové organizace zdraví – WHO (World Health Organization), která byla právě v tento den Spojenými národy založena. 7. duben je pro nás připomínkou, že bychom měli neustále budovat a zlepšovat kvalitu svého života. Hlavní úlohou organizace WHO je likvidace infekčních nemocí a snižování nemocnosti a úmrtí po celém světě. I Česká republika je členem této organizace a proto Světový den zdraví slavíme i u nás. V letošním roce se Světový den zdraví věnuje myšlence všeobecného zdravotního pokrytí, což znamená zajistit, aby všichni lidé měli přístup ke zdravotnickým službám, které potřebují, kdy je potřebují a kde je potřebují. A jak jsem ho oslavila já? Parou! Nikoliv pod parou! J

Poslední dobou docela ráda brouzdám internetem, abych zjistila, který výjimečný den připadá na kdy. V běžném kalendáři tyto události nenajdete, ale na internetu je to „úplná“ brnkačka. Zjistila jsem, že o některých těchto „dnech“ jsem doteď neměla ani páru, což je škoda. Škoda pro mě, ale vlastně i pro ty, kteří tyto dny organizují, protože pokud žiju v nevědomí já, žije tak pravděpodobně i spousta dalších lidí (tedy doufám, že ten „truhlík“ nejsem jenom já :0)) a možná se tak připravujeme nejen o zajímavé informace, ale i o příležitost udělat něco sami pro sebe.

Jak už jsem se zmínila výše, Světová organizace zdraví likviduje „bacily“ po celém světě. A tak jsem se v tento den rozhodla na její počest kráčet v jejích šlépějích a zatočit s bacily taky! Tedy bohužel ne po celém světě, ale alespoň u nás doma. J A jak? Prostě a jednoduše s novým parním čističem Kärcher SC 2 Deluxe Easyfix. A proč že zrovna parou? Protože společnost Kärcher uspořádal ku příležitosti Světového dne zdraví zvláštní akci, v rámci které jste mohli zakoupit vybrané druhy parních čističů za zvýhodněné ceny. No, a mimo to asi i proto, že jak všichni dobře víme, právě pára je jedním z nejúčinnějších, ale i ekologicky nejšetrnějších způsobů, (funguje totiž bez použití jakýchkoliv chemických prostředků) jak se zbavit až 99,99% bakterií běžných v domácnosti. Zmiňovaná novinka Kärcher SC 2 Deluxe mě při úklidu velice příjemně překvapila. Nejen svým designem, ale i jednoduchým použitím a účinností. Přístroj disponuje inovativním LED kroužkem, který zobrazuje provozní režim. Při červené se přístroj ještě ohřívá, při zelené je už připravený k provozu. K parnímu čističi obdržíte veškeré potřebné příslušenství- podlahovou hubici EasyFix s pružným kloubem a prodlužovací trubkou, ruční hubici, trysku s bodovým paprskem, kulatý kartáček, potah pro ruční hubici… No, prostě vše, abyste mohli začít točit s bacily i vy. J Tentokráte jsem se rozhodla vycídit podlahu v kuchyni. Máme světle modrou dlažbu s bílými spárami. Co si budeme povídat, při běžném provozu kuchyně a skutečnosti, že se naše velká rodina nejvíce schází právě tam, se barva spár časem z bílé změní na šedou. „SC dvojka“ mi pomohla naší podlaze navrátit nový vzhled. Díky bodovému paprsku jsem se mohla cíleně soustředit na znečištěné spáry. Pára dostala ze spár veškeré nečistoty a ty vyplavila. Po vyčištění spár jsem celou kuchyň ještě „vypářila“ J (vytřela) a bylo hotovo. Podlaha byla jako nová, bakterie fuč a já nad míru spokojená.

Na parním čističi Kärcher SC 2 se mi líbí jeho jednoduchost. Stačí zapojit do zásuvky, počkat až se rozsvítí zelená, zvolit vhodný nástavec a začít s úklidem. Přiložený kabel je také dostatečně dlouhý, takže nejste nuceni neustále přebíhat mezi zásuvkami. Mašinka je to lehoučká, takže se s ní dobře manipuluje a díky své velikosti je i šikovně skladná. Co víc dodat? Prostě není nad to si jednou za čas pořádně a kvalitně zapařit! J

Vaše Petra

 

Číst článek

SVĚTOVÝ DEN ZDRAVÍ

KärchrovinyO čištění 8.Duben 2019 Autor: Petra Procházková

Na parním čističi Kärcher SC 2 se mi líbí jeho jednoduchost. Stačí zapojit do zásuvky, počkat až se rozsvítí zelená, zvolit vhodný nástavec a začít s úklidem.

Tlakové čištění tak akorát pro maminky

KärchrovinyO čištěníÚklid domova 4.Březen 2019 Autor: MatKa Tka

Tuhle věcičku jsem mohla otestovat už v říjnu, ale na vykopnutí recenze prostě přišel ten správný čas teď! Byla jsem totiž běhat s Chariotem a vrátila jsem se ve stavu, kdy jsem prostě nemohla do bytu. Nemyslím já..Ale ten běhací kočár! Znáte to, když vám z koleček odpadává ještě čerstvé bahno a A to byla ta chvíle, kdy se mi v očích zaleskly slzy a přepadl mě stesk po OC 3!!!

Vysavač (nejen) pro alergiky

O čištěníÚklid domova 21.Únor 2019 Autor: Matyáš Čistotný

To, co vysajete, zůstane do posledního alergenu ve vysavači. Pokud máte doma právě alergika, což je i můj případ, vysavač s vodím filtrem Kärcher DS 6 skutečně oceníte.