(Ne)dobrovolní mistři v koupání

Zahrada10.Červenec 2017Autor: Matyáš Čistotný

Češi se opět dostali na stupně vítězů! Po pití piva a lamentování jsme se stali světovou velmocí v počtu bazénů na obyvatele. V průměru na každé třetí zahradě v Česku najdeme zabudovaný, nebo alespoň nafukovací bazén. Nadšenější plavci už jsou jen Španělé a Francouzi. S ohledem na rozlohu České republiky jsme dokonce první! Pořídit si na zahradu bazén je čím dál tím dostupnější. Lidé ale často nedomýšlí, že mít pouze vodu a „nádobu“ nestačí, ale že je třeba investovat do údržby a dalších nezbytností, bez kterých by se z bazénu brzy stalo předražené pítko pro ptáky.

I ty nejudržovanější bazény je třeba alespoň jednou za rok vypustit. Bazén není velká vana, takže nemůžeme spoléhat na špunt, ale na čerpadlo. U čerpadel by vás mělo zajímat několik věcí.

  1. Výkon. Nižší výkon nemusí znamenat jen delší čas, za který se voda z bazénu odčerpá. Musíte myslet na to, kam chcete vodu odvést. Vedle hloubky bazénu hrají roli vzdálenost a především převýšení.
  2. Filtr. Pokud v bazénu nemáte důmyslný systém filtrace, za léto se vám na dně nashromáždí množství nečistot, se kterými mohou mít čerpadla problém. Filtr na hrubé nečistoty by měl být odnímatelný, abyste mohli vodu z bazénu takřka vysát do poslední kapy.
  3. Variabilita využití. Někdy se totiž koupeme nedobrovolně…

Slunečné dny v našem podnebí občas vystřídají deště, při kterých spadne na zem více vody, než je schopna půda vstřebat a kanalizace odvést. Pokud je váš dům v rizikové lokalitě, můžete odčerpávání vody ze sklepa řešit poměrně často. V takových chvílích je důležité mít spolehlivý a rychlý stoj, který nedá vodě příležitost podmáčet stěny. Několikatisícová investice vám ve finále může ušetřit desítky, až stovky tisíc korun.

Při výběru čerpadla je dobré se poradit s odborníkem, který vám pomůže vybrat přístroj, který bude odpovídat vašim potřebám. Pokud někde zahlédnete logo značky Kärcher, určitě bude v jeho blízkosti i ochotný a především proškolený odborník, který vám s výběrem rád pomůže.

Matyáš Čistotný


čerpadla k bazénům

Další zajímavé články

Karcher_vanocni_uklid

Jak přežít vánoční úklid?

Napéct cukroví, zabít kapra, rozeslat vánoční přání, nakoupit dárky a hlavně u toho všeho mít vánoční náladu. Taky vám přijde, že.... více
AD_4_Premium_fireside_app_3_CI15_96 dpi (jpg)

SPÁSA KAŽDÉ POPELUCHY- KÄRCHER AD 4

Bylo, nebylo… Žila, byla jedna krásná mladá dívka, která se jmenovala Popelka. Ta se v potu tváře starala o celou domácnost svého otce,.... více
Kärcher_WD6 P Premium

CO VŠECHNO UMÍ TAKOVÝ MULTIFUNKČNÍ VYSAVAČ WD6 P PREMIUM

Pomalu se nám blíží Velikonoce, což začínáme poznávat nejen na vitrínách v nákupních centrech a televizních reklamách, ale konečně.... více