Konečně zase můžu na zahrádku!

Zahrada23.Duben 2018Autor: Jana Potužníková

Nikdy bych nevěřila, že já, holka milující velkoměsto, budu jednou netrpělivě vyhlížet jaro nikoliv proto, abych koupila nové boty, ale abych si konečně mohla umazat ruce v hlíně. Nicméně, už pár let je to stejné: nastoupí březen a já se modlím za sluníčko, abych pak mohla večer co večer opakovat, že mě z té dřiny na zahrádce zase bolí celý člověk. 

Asi je to jeden z těch nepřehlédnutelných signálů, že se člověk v životě už tak nějak dostatečně „vyblbnul“. Tedy, v mém případě určitě. Pokud mám volit mezi ruchem v ulicích, nebo klidem zahrady, kde „řvou“ leda tak ptáci, je to jasné. Od chvíle, co bydlíme na vesnici, dokonce nad slunce jasné. Vejít do zahrady je jako vejít do oázy. Bez telefonu, povinností, bez stresu. Jen s vidinou toho, že za chvíli budu špinavá od hlavy po paty a nebude mě zajímat nic jiného než to, aby nikde nebyl plevel, aby se první semínka v zemi dobře zabydlela, aby nikde nic neusychalo a trávník pořád vypadal k světu. Vedle každodenního běhu plného starostí je to dokonalý relax. A že z něj bolí tělo? Po líné zimě považuju zahradu za to úplně nejlepší fitko na světě. Pro mě to má zkrátka samá významná plus. A jak s roky zahradničení získávám praxi, moje radost z pobytu na zahradě vlastně pořád roste. 

Stop nepořádku

S čím jsem celkem dlouho bojovala, byl takový ten… no, zbytečný nepořádek. Znáte to. Tu odložíte lopatu, tady opřete hrábě. Blbě to vypadá a pak to, co potřebujete, příště ani nedokážete najít. Takže se všichni učíme uklízet nářadí tam, kde bylo. Nebo taková zahradní hadice. Když jsem ji letos poprvé nainstalovala, běžela jsem rovnou nakupovat. On-line, jak je mým oblíbeným zvykem. Na to, jak se jen tak válí na kraji trávníku, už jsem se nemohla ani dívat. Teď už s námi bydlí Kärcher hadicový vozík. Je skvěle mobilní, hadice se na něm nezamotává, nemusíte se vztekat, když hledáte její konec, nejste od bláta, protože se v něm hadice konečně přestala válet. A po zalévání ho můžete uklidit ve vteřině. Pokud zahradní hadici nechcete převážet, stojí za zmínku i úložné hadicové boxy. Úložný hadicový držák s automatickým navíjením Premium CR 7.220 vám dokonce hadici sám namotá! Vy ho potřebujete jen dobře připevnit na stěnu, blízko zdroje vody. Nebo je tu úplně obyčejný držák na hadici s úložným boxem, který pojme všechny klasické typy zahradních hadic. No, a kdyby právě samotná hadice byla problém, novou můžete také vybrat u Kärcheru. 

Jednoduchost v každém ohledu

Já se zatím marně doma ptám, kdy uděláme pořádné zavlažování, ale ještě musím počkat, protože nás čekají nějaké terénní úpravy, které tomu klasickému sebeobslužnému zavlažování brání. Ale pokud je to u vás jinak, směle do toho. Ještě je čas stihnout to před hlavní letošní zahrádkářskou sezonou! Kärcher má hned několik zavlažovacích automatických systémů, jejichž instalace není příliš náročná. Já mám zatím alespoň v zeleninové zahrádce mobilní zavlažovací systém, protože to prostě neskutečně šetří čas i námahu. Ten zázračný systém se jmenuje Kärcher Rain System, a když je zahrádku opravu potřeba zalévat pravidelně, osvědčí se…Rain systém zavlažuje ze spodu, od hadice. Buď přímo kapénkovou hadicí nebo tryskami, které jsou napíchané v hadici, voda se tak dostane rychleji ke kořenům rostlimInstalace je pak otázkou maximálně desítek minut (i bez šikovného muže za zády).

První relax v křesílku

Díky štědrým jarním teplotám už jsem dokonce letos několikrát posnídala na zahradě. Ale i to samozřejmě chtělo nejdřív trochu té práce. Zahradní nábytek jsme sice před zimou poctivě uložili, ale vysvětlujte to třeba takovým pavoukům. Ke slovu přišla „tlakovka“, a po prachu, pavoucích a jiné havěti nebylo za chvilinku ani stopy. Poslouží vám i na terase, zbaví vás špíny, na zídkách odstraní mech, i zaneřáděné nářadí je díky výkonu trysek bude za chvilku jako nové. Je to parťák pro každé roční období. A jestli mi pořád ještě nevěříte, rozjeďte se do nejbližší prodejny Kärcher a nechte si všechno ukázat a vysvětlit. Vidět žlutočerné krasavce na vlastní oči je vždycky mnohem přesvědčivější než si o nich jenom číst (i když vám o nich píšu samé krásné věci😊)! Že nevíte, kde je u vás prodávají? Podívejte se na internet, na www.kärcher.cz, kde pod záložkou Vyhledávání obchodních a servisních partnerů najdete toho nejbližšího. A pak už hurá zahradničit!!!


Rain_System_Spray_Nozzle_180_app_3_CI15_96 dpi (jpg)

Další zajímavé články

Matyáš Čistotný_Tipy_březen_220318

Sbohem, zimo. Vítej, jaro!

Letos si zima dává s odchodem opravdu na čas. Na první jarní kávu na terase se sice zatím můžeme jen těšit, ale už teď se můžeme na.... více
couple embracing in front of new big modern house, outdoor rear view back looking at their dream home

Multivysavač pro multiženu (i multimuže)

Znáte ten pocit, kdy nevíte, kam dřív skočit, přejete si naklonovat se, abyste všechno doma stihla? Vlastně už si nic takového přát.... více
Gift wrapping. Woman packs gifts, step by step

TO JAKO FAKT UŽ JE PROSINEC?

Prosinec už běží v plném proudu a my chvilkami stěží popadáme dech. A přesto, přesně o tom všem pravý prosinec je: hektický,.... více