Když prší Kärcher…

Zahrada25.Květen 2017Autor: Jana Potužníková

Nejlepší by bylo, když přes den svítilo slunce a každou noc se sama příroda postarala o to, aby naše zahrádky kvetly, zelenaly se a dělaly nám radost. Protože – kdo má pořád tahat ty konve s vodou? Vy? No vy vlastně nemusíte. Stačí objevit další zákoutí světa Kärcher a jeho vychytávek, které připravuje pro milovníky zeleně!

Co vás všechno štve, když musíte tahat po zahradě konve s vodou nebo obyčejnou hadici? U té první varianty, že je fyzicky i časově náročná. Zahrádka vypije celé „jezero vody“. A to nemluvím o případech, kdy chcete zavlažit stromům nebo zachránit před vypálením horkem trávník, který jste od jara piplali. Takže sáhnete po druhé možnosti a napojíte hadici. Jenže – hadice potřebuje regulovat proud vody. A buď té vody teče moc a příliš zprudka, takže si „rozryjete“ měkkou půdu, vzniknou vám v ní bezmála celé kanály signalizující, kam dopadala voda z hadice. A pokud proud vody utlumíte, je to zase o nekonečném jemném „sprchování“ žíznivých porostů. Nejlepší je prostě déšť. A když neprší z nebe, může pršet Kärcher.

…jako jarní deštíkKärcher totiž rozumí zahradníkům i jejich zahradě. A stejně jako vy pipláte své trávníky, živé ploty a květinové záhony, vypiplal Kärcher tzv. Kärcher Rain System®. Inteligentní zavlažovací systém, u něhož můžete do poslední kapky regulovat úroveň zavlažování – individuálně, pro každý kout zahrady, pro každou kytku v záhonku. Kärcher Rain System® v sobě totiž spojuje výhody mikroodkapávání a klasického zavlažování. Vaše zahrada se pak může každý den cítit tak svěže, jako po jarním deštíku. A když k tomu přidáte ještě zavlažovací automat SensoTimer, na kterém jednou pro vždy nebo třeba každý týden podle počasí nastavíte míru zavlažování, zjistíte, že zahradničení není dřina. Je to zábava pro „velké kluky“ a hračka pro „holky“, které chtějí o víkendu trávit čas na zahradě a v týdnu pak mít stále krásné, dřinou nezničené ruce, které mohou v klidu podat novým klientům na schůzkách nebo kamarádkám na kafíčku.

Mobilní a jednoduchý

No a samozřejmě, kvůli Kärcher Rain System® nemusíte bezmála ani kopnout do země. Zavlažovací systém je povrchový a kdykoliv se vám zamane přebudovat zahradu nebo přestěhovat pár záhonů… přestěhujete i celý zavlažovací systém. Pokud to s ní chcete zkusit, nabízí se pro začátek Sada Kärcher Rain Box. Obsahuje přípojku na vodovodní kohoutek G1 s redukcí G3/4, 2 spojky, 1 filtr, 15 m dlouhou hadici systému Kärcher Rain System™ (k upevnění manžet), 10 m dlouhou hadici pro kapénkovu závlahu, 4 T-díly s regulací, 4 I-díly, 10 manžet pro kapénkovou závlahu, jakož i 5 kolíků k upevnění hadic. Spousta muziky za cenu, která je navíc příznivá. K instalaci nepotřebujete jediný kousek nářadí, a pokud si sada získá vaše zahradnické srdce, můžete snadno dokupovat další příslušenství a zvlažovaní zahrady nebo zahrádky dovést k naprosté dokonalosti – přesně podle svých potřeb. Pokud si to stále neumíte představit, podívejte se sem a klikněte na Video. Kärcher pro vás připravil dokonalé ilustrativní video, které bude tím poslední argumentem „pro“.

Pro ty, kdo chtějí ještě víc!

Pokud by vás to lákalo a vaše zahradě potřebovala ještě více zavlažovacích vychytávek, není nejmenší problém. Kärcher totiž nabízí opravdu široké spektrum příslušenství. Zůstanete-li u zavlažovačů, v nabídce je ještě řada kruhových nebo obdélníkových zavlažovačů, které takřka nemají konkurenci. Pokud se vám do nich nechce a zahradní hadice je vaše stará dobrá nostalgie, můžete k ní přikoupit speciální postřikovací pistole, na které stačí jen přepnout, a obrys tekoucí vody se změní jako mávnutím kouzelného proutku. Jejich velkými výhodami je opět nejen individuální možnost zavlažování, ale také fakt, že šetří vodu – když ji vypnete, vypne se hned. Nečekáte, až doteče, nehrozí mokré boty nebo oblečení. Opět jenom stisknete „spoušť“ a voda přestane téct. Jsou tady také zalévací tyče, například Zalévací tyč Premium, s níž rychle zavlažíte záhony stejně jako například květiny v závěsných truhlících nad hlavou, na které jinak obtížně dosahujete. Pro uložení samotných hadic se vám budou hodit držáky a hadicové vozíky, díky nimž se vám hadice už nikdy nezamotají do nepřehledného klubka. A i když už teď je toho spousta, na www.karcher.cz najdete stále ještě víc a víc a ještě víc toho, co vám se zahradou a jejím zavlažování pomůže. Uvařte si kafe a prolistujte si web, tohle čtení se vám mnohonásobně vyplatí. A brzy už i u vás může… pršet Kärcher!

Jana Potužníková


Další zajímavé články

Multivysavač pro multiženu (i multimuže)

Znáte ten pocit, kdy nevíte, kam dřív skočit, přejete si naklonovat se, abyste všechno doma stihla? Vlastně už si nic takového přát.... více

Ani koště, ani vysavač

KB 5 není vlastně ani koště, ani vysavač. Právě to z něj dělá skvělého pomocníka, který je vždycky po ruce. Doporučuji!více

Zimní sezóna v plném proudu?!

Chce se mi křičet: jeďte na hory!!! Proč? Je tam sníh, lepší vzduch a prostor pro to vyčistit si hlavu po každém náročném pracovním.... více