Na našem blogu najdete vše o čištění domácnosti a úklidu

zametač_chodníků_Kärcher

ZAMEŤTE S LISTÍM SE ZAMETACÍM STROJEM

Zahrada20.Listopad 2017Autor: Petra Procházková

Mnoho lidí si myslí, že úplně nejlepším obdobím na procházky a toulky přírodou je právě podzim. Já jsem toho názoru, že každé roční období je nějakým svým způsobem krásné, výjimečné a tak trochu i kouzelné. Je ale pravda, že pokud se rozhodnete procházet ruku v ruce s „Es šest set padesátkou“, podzim je na to úplně ideální.

Řeč je samozřejmě o ručním zametacím stroji Kärcher S 650. A proč že zrovna na podzim? Protože právě podzim je pro Kärcher S 650 tou pravou výzvou, a kdy jindy než teď by vám tenhle žluťásek na vaší zahradě, zahrádce, předzahrádce, terase a příjezdové cestě měl předvést, jak moc dobrým a spolehlivým parťákem ve skutečnosti je? Máte už dost věčného zametání příjezdové cesty, chodníčků, verandy a vůbec? Já jo. Úplně nejhorší situace, která mě vždy dokáže rozčílit doběla je, když pracně zametu venkovní terasu a pak ještě než všechen ten „bordýlek“ stačím namést na lopatku, dvakrát foukne a všechno je zase tam, kde předtím a já můžu začít nanovo! Věřte, že zrovna v takovou chvíli byste mě neradi potkali.☺ Díky Kärcheru S 650 je ale svět zametání zase o něco růžovější. Tento šikovný zametací stroj vám ušetří čas, práci a jistým způsobem i nervy. Moje děti jej pojmenovaly „krabík“. Zpočátku mi vůbec nedocházelo proč. Pak jsem je ale viděla, jak venku se zametacím strojem dovádí a na „krabíka“ jsem se podívala trochu víc z dálky. A najednou se mi rozsvítilo. Je tomu jen pár dní, co jsme při večeři sledovali jeden přírodopisný dokument o mořských živočiších. No, a jednou ze zmiňovaných potvůrek byl právě „Yellow crab“, neboli krab žlutý. Měl prakticky stejnou barvu, hodně podobný tvar a jeho klepítka u „Es šest set padesátky“ v podstatě nahrazují černé postranní kartáče. Stejně jako onen krab, i „Es šest set padesátka“ pomocí postranních kartáčů sbírá, na co přijde a vše směřuje doprostřed do zametacího válce a pak dál do nádrže na zametené nečistoty. U zametacího stroje lze nádobku jednoduše vyjmout a nečistoty vysypat (přiznám se, to jsme u žádného kraba nezkoušeli… ☺). Takže tolik k našemu možná tak trochu „originálnímu“ domácímu pojmenování.

Testování Kärcher S 650 bylo jedním slovem „prima“. Kolem domu nám vede chodníček ze zámkové dlažby, který spojuje hlavní vchod se dvěma parkovacími plochami. Venku fičelo a hučelo a na chodníček přistávaly stále nové a nové lístečky různých barev. Krásné, ale únavné. ☺ K listí se přidalo i jehličí. Já vím, jehličnany přeci na podzim jehličí nepouští… My však máme na zahradě modřín. Není to žádný „stydlín“, jehličí nám shazuje každý podzim a my tak máme o zábavu postaráno! Na chodníčcích se hromadí i psí chlupy. Neptejte se mě proč, ale naše psí dámy línají zásadně na podzim. To asi, aby měly na zimu nový, krásně bílý kožich. ☺ Takže uznejte sami, materiálu na zametání se u nás najde opravdu dost. Nejdříve jsem chodníčky se zametacím strojem projížděla já, pak děti. Musím říct, že bylo fajn, jak si postranní kartáče poradily i se špatně dostupnými okraji a rohy. Výhodou je i jednoduše nastavitelné madlo, které lze „naštelovat“ pro dospěláka, ale stejně tak i pro dítě. Úplně nejlepší mi ale přijde fakt, že Kärcher S 650 nečistoty sbírá. Není totiž nic jednoduššího, než vyjmout zásobník, udělat pár kroků k popelnici, vysypat a zásobník opět vrátit na své původní místo. Žádná lopatka, žádné rozfoukané listí, žádný prach v obličeji… Prostě paráda!

Pokud máte u vašeho domku chodník, chodníček, cestu, vjezd, dvůr, parkovací místo, nebo cokoliv podobného, doporučuji Kärcher S 650 vyzkoušet. O to víc, pokud máte tyto plochy všechny! ☺ Vzhledem k tomu, že je to mašinka skladná a velice nenáročná na prostor (prostě stroj postavíte na výšku, klidně někam ke zdi…), nemusíte se bát, že by vám v garáži, či kůlně nějak zacláněla. A tak se letos neprocházejte sami, ale pro změnu s Kärcher S 650. Vždyť psy umí venčit každý, ale „kraba“? Toho doma jen tak někdo nemá!

Vaše Petra

Číst článek
zametač_chodníků_Kärcher

ZAMEŤTE S LISTÍM SE ZAMETACÍM STROJEM

Zahrada 20.Listopad 2017 Autor: Petra Procházková

Pokud máte u vašeho domku chodník, chodníček, cestu, vjezd, dvůr, parkovací místo, nebo cokoliv podobného, doporučuji Kärcher S 650 vyzkoušet. O to víc, pokud máte tyto plochy všechny!

kärcher_úklid

Listí je všude, kam se podívám

Zahrada 19.Říjen 2017 Autor: Petra Procházková

Letos se na listopad strašně těším! Vím, říkáte si, že už jsem se asi dočista pomátla, ale já k tomu mám důvod. V listopadu budu totiž pro Kärcher testovat nový zametací stroj chodníčků! Jo! Žádná košťata, hrábě, ani metly! Letos to prostě bude ve stylu a to co neseberu, prostě nenápadně fouknu pod živý plot!

Kärcher

V sedlovně jako v pokojíčku

Zahrada 12.Říjen 2017 Autor: Petra Procházková

Také máte nějakou sedlovnu, zahradní domek, nebo prostě jen prima „zašívárnu“? Tak šup šup do podzimního úklidu! Zima bude prý letos krutá, tak ať se máte kam schovat!

Kärcher zametá listí_S 650

Šetřete záda, listí uklízí Kärcher

Zahrada 9.Říjen 2017 Autor: Jana Potužníková

Dívat se na barevné podzimní listí snášející se pomalu k zemi, je krása. Muset ho uklízet už tak krásné není. Sice si u toho vyčistíte hlavu, ale upřímně: ty bolesti zad potom! Nešlo by to jinak?

údržba okapů s Kärcher

Na chatě: Podzimní rapsodie ve žlutém

Zahrada 5.Říjen 2017 Autor: Jana Potužníková

Listí už definitivně opadává, ráno vás místo slunce vítají husté mlhy, teploty neomylně klesají a sezona je u svého konce. Pro vás, chalupáře a chataře, to pak znamená pochopitelně ještě poslední letošní pracovní víkend: ten, během kterého to na svém víkendovém letovisku pro letošek zabalíte. Ehm – zazimujete.

terrasse dans un jardin aux couleurs de l'automne

ČISTĚME ZAHRADNÍ NÁBYTEK I PO SEZONĚ!

Zahrada 28.Září 2017 Autor: Petra Procházková

V minulém článku jsme se rozloučili s létem- slzavé to bylo údolí… Nuže, co naplat?! Nejsme přeci malé děti, abychom to tak prožívali a ještě k tomu víme, že příští rok ho tady máme zpět a v plné parádě! Takže kapesníčky uklidit, jde se makat!

Karcher_uklid

SBOHEM LÉTO, ZASE ZA ROK

KärchrovinyZahrada 25.Září 2017 Autor: Petra Procházková

Ne, počkej, nechoď! Zůstaň tady ještě chvilku! Asi takhle nějak se milenci loučí po romantických večerech a zamilovaných toulkách ve dvou. V tomto případě se takto však loučím já. A teď nemyslím s manželem, i když ho „lovuju“ celým svým srdcem (přeci jen ho mám doma…☺). Takhle se totiž každý rok loučím s létem. Sotva přišlo, už je […]

Jak zazimovat zahradní nábytek s Kärcherem

Jak efektivně zazimovat zahradu

Zahrada 11.Září 2017 Autor: Jana Potužníková

Sbohem slunečníky, bazény, posezení na terásce, grilování a lenošení v trávě. Podzim je tu v plné polní a vás čeká zazimování zahrady. Co bude dobré obstarat a jak to zařídit, aby vám všechno na jaře dělalo radost?

Kärcher_konec léta

Než se léto rozloučí…

Zahrada 4.Září 2017 Autor: Jana Potužníková

Uteklo to jako voda, hola hola, škola volá. A léto se loučí… Co ještě můžete stihnout prožít venku, na zahradě nebo na chalupě? A jak všechno pomalu začít uklízet?