Na našem blogu najdete vše o čištění domácnosti a úklidu

S_650_2_in_1_driveway_app_1_CI15_96 dpi (jpg)

S 650 2 v 1, MŮJ PARŤÁK V BOJI PROTI PYLOVÉ INVAZI

Zahrada21.Květen 2018Autor: Petra Procházková

A ono nezaprší a nezaprší. Ještě před měsícem jsem proklínala déšť a modlila se k brzkému příchodu krásného, sluncem provoněného jara. A ono opravdu přišlo a se vším všudy! No, a teď když už konečně máme to, po čem jsme po dlouhé zimě tolik toužili, bychom zase potřebovali, aby alespoň trochu sprchlo. Stačila by jen jediná přeháňka, nebo prudká bouřka. Jen pár kapek vody, které by naší zahradu osvěžily a pořádně nastartovaly její květ a růst.

Vláha pro rostliny, ale není jediným důvodem, proč bych si tolik přála déšť. Myslím, že nikomu z nás letos neunikla ona tolik otravná pylová invaze. Svítivě žlutý, jemný prášek pokryl nejen naše zahrady, terasy, bazény a hřiště. Vloudil se i do našich příbytků. Tedy alespoň k nám už letos zavítal, a to dokonce několikrát. Stačí jen jedno otevřené okno a máte žlutě vymalováno. Normálně mám žlutou barvu moc ráda. Vždyť jsem přeci ambasadorkou společnosti Kärcher, tak jak by taky ne ☺, ale tahle vlezlá záležitost už mi začíná lézt na nervy. Pokud chceme naše domovy před pylem uchránit, stačí zavřít okna a otevřít je až navečer, respektive za tmy. Ale co naše zahrady? Nejen, že je neubedníme, ale právě na nich nám přeci rostou ony letos tak „kritické“ jehličnany. Pokud máte podobný problém jako já, tak určitě přemýšlíte, jak se žluté pokrývky co nejlépe a hlavně nejrychleji zbavit. 

Už na podzim jsem vám představila ruční zametací stroj Kärcher S 650 2 v 1. Tehdy jsem s ním zatočila s listím, ale tentokrát jsem se ho rozhodla otestovat právě teď na jaře, a to v boji proti pylu. U „es šest set padesátky“ oceňuji především velikost jejích postranních kartáčů. Mašinka se nazývá „2 v 1“ protože má sady kartáčů rovnou dvě. Dva standartní postranní kartáče na suché nečistoty a dva postranní kartáče s tvrdšími štětinami pro ty vlhké. V boji s pylem pro mě byly důležité především ty na suché nečistoty, i když ty tvrdší mi mohly také dobře posloužit a to v případě, že bych se terasu rozhodla vzít vodou a až posléze zamést. Výhodou Kärcher S 650 2 v 1 je jeho široké uplatnění. Zametete s ním zahradní chodníček, ale klidně i vaši terasu. Ovládá se velice jednoduše a plusem je i jeho nízká hmotnost, díky které za vás zametání můžou převzít klidně i děti. A že je to s touhle mašinkou opravdu baví! ☺ Alergiky potěší, že zametené nečistoty (v tomto případě jemný a všude přítomný pyl) mašinka sbírá přímo do zásobníku na nečistoty, který je (a to pozor a třikrát hurá!) chráněný proti větru, takže vám po sběru nehrozí žádné opětovné rozfoukání. S „es šest set padesátkou“ jsem se tentokrát zaměřila na terasu. Ta je v našem domě totiž nejvyužívanějším společným prostorem, a tudíž si potrpíme na její čistotu. Zameteno, uklizeno a bylo to co by dup! I po splnění mise jsem se rozhodla mašinku nechat na terase, protože vím, že zítra budu moci začít od znova. Tak proč ji uklízet? Díky sklopnému držadlu se zametač jednoduše vešel i do výklenku na boku terasy. Může tam na mě nepozorovaně počkat, dokud ho zase nebude třeba. A já věřím, že tam nebude čekat dlouho. ☺

Říkala jsem si, že bych mohla zamést třeba i chodníčky kolem domu. I ty totiž září žlutě. Zde jsem se ale nakonec rozhodla pro úplně jiné řešení. Za pár týdnů se chystáme na dovolenou a ještě před odjezdem bych ráda naše auto umyla tlakovkou. A tak když už bude, holka, venku, vezmu s ní i ony chodníčky. No, není to nádhera? Tolik prostoru a příležitostí na testování tolika výjimečných a báječně žlutých přístrojů? Je, a mě to baví. A tak by to asi mělo být. Protože když se chce, všechno jde a s radostí jde všechna práce mnohem líp!

Vaše Petra

Číst článek
WT_5_app_10_96 dpi (jpg)

KDYŽ ZAHRADA ÚPÍ ŽÍZNÍ

Zahrada 14.Květen 2018 Autor: Petra Procházková

Od mého posledního článku sice nějaká ta doba uběhla, ale co se počasí týče, u mě se nic nezměnilo. Každý večer v televizi s napětím sleduji zprávy s tím, že Česko zasáhly ukrutné bouřky a pršet bude dál, tak „pozor“! Já tedy nevím jak u vás, ale u nás spadlo dohromady asi deset kapek. Takže naše zahrada i nadále úpí žízní a v naději vyhlíží temnější a zataženější zítřky.

BP_1_app_dd_2_CI15_96 dpi (jpg)

SUDOVÉ ČERPADLO, SPÁSA KAŽDÉHO ZAHRADNÍKA

Zahrada 10.Květen 2018 Autor: Petra Procházková

Taky to cítíte? Jaro je tu a udeřilo plnou silou! Konečně! My všichni, co máme zahrady zahrádky, balkony, terasy a terásky, teď nadšeně míříme do různých hobby center, abychom se vybavili pořádnou zásobou pestrobarevných květin a svoje „oázy klidu“ osázeli v barvách duhy.

Rain_System_Spray_Nozzle_180_app_3_CI15_96 dpi (jpg)

Konečně zase můžu na zahrádku!

Zahrada 23.Duben 2018 Autor: Jana Potužníková

Nikdy bych nevěřila, že já, holka milující velkoměsto, budu jednou netrpělivě vyhlížet jaro nikoliv proto, abych koupila nové boty, ale abych si konečně mohla umazat ruce v hlíně. Nicméně, už pár let je to stejné: nastoupí březen a já se modlím za sluníčko, abych pak mohla večer co večer opakovat, že mě z té dřiny na zahrádce zase bolí celý člověk.

Winter cozy hot chocolate in front of window, snow, sweater. Lazy weekend, love, comfort

Letošní zima? Kärcher ji miluje!

Úklid domovaZahrada 2.Leden 2018 Autor: Jana Potužníková

ěti by nejspíš – jako tradičně – chtěly zase víc sněhu, někteří dospěláci pro změnu žádný, aby se vždycky dostali všude včas a nemuseli uklízet sníh. Ale pro Kärcher je letošní zima úplně ideální!

Ferdinand_Leffler

Rozhovor s Ferdinandem Lefflerem

KärchrovinyZahrada 28.Prosinec 2017 Autor: Matyáš Čistotný

Ferdinand Leffler je zakladatelem ateliéru zahradních architektů Flera, který dnes patří k největším v Evropě. Studio je vyhledávané v České republice i v zahraničí. Leffler studoval původně obor krajinné plánování na České zemědělské univerzitě v Praze. Poté co zjistil, že po absolvování bude spíš v kanceláři než v terénu, odjel načerpat životní zkušenosti do Anglie a do USA.

zametač_chodníků_Kärcher

ZAMEŤTE S LISTÍM SE ZAMETACÍM STROJEM

Zahrada 20.Listopad 2017 Autor: Petra Procházková

Pokud máte u vašeho domku chodník, chodníček, cestu, vjezd, dvůr, parkovací místo, nebo cokoliv podobného, doporučuji Kärcher S 650 vyzkoušet. O to víc, pokud máte tyto plochy všechny!

kärcher_úklid

Listí je všude, kam se podívám

Zahrada 19.Říjen 2017 Autor: Petra Procházková

Letos se na listopad strašně těším! Vím, říkáte si, že už jsem se asi dočista pomátla, ale já k tomu mám důvod. V listopadu budu totiž pro Kärcher testovat nový zametací stroj chodníčků! Jo! Žádná košťata, hrábě, ani metly! Letos to prostě bude ve stylu a to co neseberu, prostě nenápadně fouknu pod živý plot!

Kärcher

V sedlovně jako v pokojíčku

Zahrada 12.Říjen 2017 Autor: Petra Procházková

Také máte nějakou sedlovnu, zahradní domek, nebo prostě jen prima „zašívárnu“? Tak šup šup do podzimního úklidu! Zima bude prý letos krutá, tak ať se máte kam schovat!

Kärcher zametá listí_S 650

Šetřete záda, listí uklízí Kärcher

Zahrada 9.Říjen 2017 Autor: Jana Potužníková

Dívat se na barevné podzimní listí snášející se pomalu k zemi, je krása. Muset ho uklízet už tak krásné není. Sice si u toho vyčistíte hlavu, ale upřímně: ty bolesti zad potom! Nešlo by to jinak?