Na našem blogu najdete vše o čištění domácnosti a úklidu

Winter cozy hot chocolate in front of window, snow, sweater. Lazy weekend, love, comfort

Letošní zima? Kärcher ji miluje!

Úklid domovaZahrada2.Leden 2018Autor: Jana Potužníková

Děti by nejspíš – jako tradičně – chtěly zase víc sněhu, někteří dospěláci pro změnu žádný, aby se vždycky dostali všude včas a nemuseli uklízet sníh. Ale pro Kärcher je letošní zima úplně ideální!

Něco vám řeknu. Když jsme 19. prosince postávali všichni venku před školkou a sypaly se na nás z nebe nadýchané sněhové chumáčky, zpívaly se koledy a vedle nás praskal oheň (protože v lesní školce se i předvánoční setkání odehrávají venku)… mělo to přesně tu atmosféru, kterou jsem si vždycky jako dítě přála. Mít celou zimu třeskutý mráz s tunami sněhu, ve kterém se dá válet, stavět iglú, sněhuláci, prožívat koulovačky, bobovat, sáňkovat, lyžovat. Mám zimu ráda dodnes. V lednu jsem se narodila, a jak můžu, jdu ven. Nechávám si hezky křupat sníh pod nohama a doma si pak, prokřehlá, uvařím svařák, hledám si čas na knížky,… Jenže, jako máma a „paní domu“ už někdy té romantiky vídám na zimě o něco méně. Logicky. Ranní oblékání do školky trvá trojnásobek. Těch vrstev!!! Koupelna je pořád plná promáčeného oblečení i bot, auto je s odpuštěním „zaprasené“ uvnitř i venku. Nánosy štěrku, posypových solí se kupí i u vchodových dveří v domě, udržet kolem sebe pořádek je nějak… náročnější. A právě proto tvrdím, že ať je právě dneska, když si tento blog čtete, venku sníh, nebo bláto… v zimě to prostě chce mít doma Kärcher. Proč?

Zvenku všechno jako nové
Začnu autem. S tím osobně bojuju asi nejvíc. Zvenčí je nabalené spoustou černého sněhu plného posypových solí i drobného štěrku. Což o to, že to nevypadá dobře. Ale autu to ani neprospívá (chudák podvozek a lak!). Takže pokud je to venku nasolené, posypané a vaše auto pomalu nemá vidět původní barvu, vezměte tlakový čistič Kärcher. Ušetříte cestu do myčky, peníze a hotovo budete mít raz dva. Ideální je například Vysokotlaký čistič K2 Premium Full Control. Je vybavený cílenou regulací tlaku vody (nabízí možnost nastavit si hned 3 stupně tlaku při čištění) a poradí si nejen se zasoleným podvozkem vašeho auta, ale dejme tomu třeba i s příjezdovou cestou, na kterou vám z podvozku auta odpadalo kde co. Ideálně počkejte ovšem na teploty lehce nad nulou, ať si pak před domem místo obyčejné čisté cesty a čistého auta nepořídíte také soukromé kluziště! Pokud máte dům u silnice a jeho fasáda v zimě dostává zabrat stejně jako vaše auto, je samozřejmě na místě popřemýšlet i o tom, kdy si – brzy zjara – uděláte čas a fasádu „osprchujete“. I pro tu je vysokotlaký čistič Kärcher jako stvořený. A až to všechno také odtaje a na příjezdové cestě a všude kolem domu zbude zase jen ten nepořádek po zimě, nezapomeňte, že má Kärcher ještě skvělého zametacího pomocníka. Je to zametací stroj, s nímž bezvadně a až pětkrát rychleji než s obyčejným koštětem uklidíte všechny cesty, cestičky nebo dvorky.

Interiérové souboje
Teď se pojďme podívat na vnitřní úklid. Třeba právě v tom autě. Přiznávám, že jednou za rok – ale až se jaro přikloní víc ke sluníčku – si neodpustím profesionální interiérové čistění. Protože prostě nejsem člověk s velkou dávkou trpělivosti. Nicméně v provozuschopném stavu, bez nánosů špíny, štěrku, blátíčka odroleného z dětských sněhulí, chci být celou zimu. A to pak beru do ruky prostě vysavač. Ale ne ledajaký. Je to multifunkční vysavač WD5 od Kärcheru, který se hodí na velké luxování v dílně, garáži, ale právě třeba také v autě. Dokoupit k němu můžete totiž speciální autohubici, která je uzpůsobená tak, aby vám pomohla snadno vyčistit velké prostory v kufru auta, stejně jako záludná zákoutí sedaček, pod sedačkami i mezi nimi. Pro mě k nezaplacení. Má velký výkon, času s tím moc nestrávíte a jen tak mezi námi, tato autohubice je kompatibilní vlastně se všemi vysavači, takže – máte-li doma jakýkoliv vysavač od Kärcheru, ale autohubici nikoliv, je zima fakt ideální období na její pořízení. Využijete ji víc než bohatě. Celoročně ji můžete použít dokonce i na čištění čalouněného nábytku!

Zpátky k romantice
Ono se to nezdá, ale když vám odpadne ten pocit „zase budu celou zimu uklízet ten šílený nepořádek z ulic“, vrátí se k ní znovu ten dětinsky nadšený pocit z každé sněhové vločky, z prokřehlých rukou i nohou bolavých z celodenního bruslení. Je skvělé mít pomocníky. Je skvělé mít zimu podle svých představ. Je skvělé mít doma Kärcher.

Vaše Jana Potužníková

 

Číst článek
Winter cozy hot chocolate in front of window, snow, sweater. Lazy weekend, love, comfort

Letošní zima? Kärcher ji miluje!

Úklid domovaZahrada 2.Leden 2018 Autor: Jana Potužníková

ěti by nejspíš – jako tradičně – chtěly zase víc sněhu, někteří dospěláci pro změnu žádný, aby se vždycky dostali všude včas a nemuseli uklízet sníh. Ale pro Kärcher je letošní zima úplně ideální!

Ferdinand_Leffler

Rozhovor s Ferdinandem Lefflerem

KärchrovinyZahrada 28.Prosinec 2017 Autor: Matyáš Čistotný

Ferdinand Leffler je zakladatelem ateliéru zahradních architektů Flera, který dnes patří k největším v Evropě. Studio je vyhledávané v České republice i v zahraničí. Leffler studoval původně obor krajinné plánování na České zemědělské univerzitě v Praze. Poté co zjistil, že po absolvování bude spíš v kanceláři než v terénu, odjel načerpat životní zkušenosti do Anglie a do USA.

zametač_chodníků_Kärcher

ZAMEŤTE S LISTÍM SE ZAMETACÍM STROJEM

Zahrada 20.Listopad 2017 Autor: Petra Procházková

Pokud máte u vašeho domku chodník, chodníček, cestu, vjezd, dvůr, parkovací místo, nebo cokoliv podobného, doporučuji Kärcher S 650 vyzkoušet. O to víc, pokud máte tyto plochy všechny!

kärcher_úklid

Listí je všude, kam se podívám

Zahrada 19.Říjen 2017 Autor: Petra Procházková

Letos se na listopad strašně těším! Vím, říkáte si, že už jsem se asi dočista pomátla, ale já k tomu mám důvod. V listopadu budu totiž pro Kärcher testovat nový zametací stroj chodníčků! Jo! Žádná košťata, hrábě, ani metly! Letos to prostě bude ve stylu a to co neseberu, prostě nenápadně fouknu pod živý plot!

Kärcher

V sedlovně jako v pokojíčku

Zahrada 12.Říjen 2017 Autor: Petra Procházková

Také máte nějakou sedlovnu, zahradní domek, nebo prostě jen prima „zašívárnu“? Tak šup šup do podzimního úklidu! Zima bude prý letos krutá, tak ať se máte kam schovat!

Kärcher zametá listí_S 650

Šetřete záda, listí uklízí Kärcher

Zahrada 9.Říjen 2017 Autor: Jana Potužníková

Dívat se na barevné podzimní listí snášející se pomalu k zemi, je krása. Muset ho uklízet už tak krásné není. Sice si u toho vyčistíte hlavu, ale upřímně: ty bolesti zad potom! Nešlo by to jinak?

údržba okapů s Kärcher

Na chatě: Podzimní rapsodie ve žlutém

Zahrada 5.Říjen 2017 Autor: Jana Potužníková

Listí už definitivně opadává, ráno vás místo slunce vítají husté mlhy, teploty neomylně klesají a sezona je u svého konce. Pro vás, chalupáře a chataře, to pak znamená pochopitelně ještě poslední letošní pracovní víkend: ten, během kterého to na svém víkendovém letovisku pro letošek zabalíte. Ehm – zazimujete.

terrasse dans un jardin aux couleurs de l'automne

ČISTĚME ZAHRADNÍ NÁBYTEK I PO SEZONĚ!

Zahrada 28.Září 2017 Autor: Petra Procházková

V minulém článku jsme se rozloučili s létem- slzavé to bylo údolí… Nuže, co naplat?! Nejsme přeci malé děti, abychom to tak prožívali a ještě k tomu víme, že příští rok ho tady máme zpět a v plné parádě! Takže kapesníčky uklidit, jde se makat!

Karcher_uklid

SBOHEM LÉTO, ZASE ZA ROK

KärchrovinyZahrada 25.Září 2017 Autor: Petra Procházková

Ne, počkej, nechoď! Zůstaň tady ještě chvilku! Asi takhle nějak se milenci loučí po romantických večerech a zamilovaných toulkách ve dvou. V tomto případě se takto však loučím já. A teď nemyslím s manželem, i když ho „lovuju“ celým svým srdcem (přeci jen ho mám doma…☺). Takhle se totiž každý rok loučím s létem. Sotva přišlo, už je […]