Úklidová novoroční předsevzetí

Úklid domova3.Leden 2019Autor: Svět Čištění

Zhubnu, přestanu kouřit, začnu víc číst a budu míň utrácet za hlouposti. Taková jsou nejčastější novoroční předsevzetí Čechů. Dodrží je ale jen necelá pětina z nich. Pokud máte odhodlání zlepšit svůj život, ale všechny permanentky do fitka a nikotinové náplasti jsou už rozprodané, máme pro vás předsevzetí úklidová. Pokud je dodržíte, ocení to kromě vás i vaše rodina. Jaké by měly být vaše úklidové cíle pro rok 2019?

 

Zbavit se zbytečností

Čím více věcí doma budete mít, tím více času strávíte jejich úklidem. Posbírejte všechno, co nepotřebujete a k čemu nemáte vztah. Tyto věci nemusíte vyhazovat. Některé udělají radost vašim blízkým, jiné můžete dát na charitu nebo zpeněžit. Pokud bude mít každá věc v domácnosti své opodstatnění a místo, úklid si značně usnadníte.

 

Protřídit skříně

Proveďte inspekci šatníku a stranou dejte oblečení, které jste na sobě neměli více než rok. Je totiž téměř jisté, že je neoblečete už nikdy. Vaše oblíbené svršky se nebudou v šatníku tolik mačkat a hlavně si vytvoříte prostor pro nové kousky, které si můžete pořídit jako odměnu za úklid. Staré oblečení nemusí skončit v koši, ale může posloužit lidem, kteří si jeho koupi nemohou dovolit.

 

Změnit svůj přístup k úklidu

Přístup k úklidu můžete změnit pocitově a technicky. Pokud nebudete úklidu říkat úklid, ale péče o domov, bude pro vás snazší se k němu odhodlat. Péči o domov si můžete usnadnit použitím domácí či zahradní úklidové techniky. Pokud neradi umýváte okna, drhnete usazenou špínu nebo vytíráte, doporučujeme se podívat na www.karcher.cz, kde najdete přístroje, které otravnou činnost promění v zábavu.

 

Uklízet málo, ale často

Tajemství úspěchu nespočívá v sobotě strávené na kolenou v gumových rukavicích, ale v několika minutách denně, které péči o domácnost věnujete. Vytvořte si denní návyk, abyste o víkendu mohli odpočívat. Zkuste pár týdnů dodržet následující harmonogram: V pondělí vyluxujte, v úterý přetřete koupelnu, ve středu setřete prach, ve čtvrtek vyžehlíte oblečení a v pátek kouknete do skříní, jestli je vše na svém místě.

 

Pokud byste potřebovali s některou činností pomoct, zastavte se v některém z našich Kärcher Center, kde vám náš vyškolený personál nabídne řešení vašeho úklidového problému.

 

Vše nejlepší do nového roku a držíme vám palce při plnění vašich předsevzetí!


VC_5_high_pile_carpet_white_app_2_CI15-101130-150DPI

Další zajímavé články

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dokonalá dovolená… ve stínu kapradin

Začátek prázdnin pro mě má kouzlo každoroční minidovolené. První týden až dva totiž vždycky trávím na Šumavě. Na chalupě u.... více
vysavač na popel AD 3 Fireplace

Popelka by chtěla Kärcher!

Pamatujete, jak zlá macecha nebohé Popelce vysypala hrách a čočku a přimíchala popel, aby se holka náhodou nenudila a nechtěla jít na bál?.... více
29-cistekolovkratkemcase

Čisté kolo v krátkém čase aneb jak vyčistit kolo pomocí tlakové myčky

Pro každého cyklistu je mytí oblíbeného dopravního prostředku stejně tak důležité jako fakt, že má správně nafouknouté pneumatiky..... více