Letošní zima? Kärcher ji miluje!

Úklid domovaZahrada2.Leden 2018Autor: Jana Potužníková

Děti by nejspíš – jako tradičně – chtěly zase víc sněhu, někteří dospěláci pro změnu žádný, aby se vždycky dostali všude včas a nemuseli uklízet sníh. Ale pro Kärcher je letošní zima úplně ideální!

Něco vám řeknu. Když jsme 19. prosince postávali všichni venku před školkou a sypaly se na nás z nebe nadýchané sněhové chumáčky, zpívaly se koledy a vedle nás praskal oheň (protože v lesní školce se i předvánoční setkání odehrávají venku)… mělo to přesně tu atmosféru, kterou jsem si vždycky jako dítě přála. Mít celou zimu třeskutý mráz s tunami sněhu, ve kterém se dá válet, stavět iglú, sněhuláci, prožívat koulovačky, bobovat, sáňkovat, lyžovat. Mám zimu ráda dodnes. V lednu jsem se narodila, a jak můžu, jdu ven. Nechávám si hezky křupat sníh pod nohama a doma si pak, prokřehlá, uvařím svařák, hledám si čas na knížky,… Jenže, jako máma a „paní domu“ už někdy té romantiky vídám na zimě o něco méně. Logicky. Ranní oblékání do školky trvá trojnásobek. Těch vrstev!!! Koupelna je pořád plná promáčeného oblečení i bot, auto je s odpuštěním „zaprasené“ uvnitř i venku. Nánosy štěrku, posypových solí se kupí i u vchodových dveří v domě, udržet kolem sebe pořádek je nějak… náročnější. A právě proto tvrdím, že ať je právě dneska, když si tento blog čtete, venku sníh, nebo bláto… v zimě to prostě chce mít doma Kärcher. Proč?

Zvenku všechno jako nové
Začnu autem. S tím osobně bojuju asi nejvíc. Zvenčí je nabalené spoustou černého sněhu plného posypových solí i drobného štěrku. Což o to, že to nevypadá dobře. Ale autu to ani neprospívá (chudák podvozek a lak!). Takže pokud je to venku nasolené, posypané a vaše auto pomalu nemá vidět původní barvu, vezměte tlakový čistič Kärcher. Ušetříte cestu do myčky, peníze a hotovo budete mít raz dva. Ideální je například Vysokotlaký čistič K2 Premium Full Control. Je vybavený cílenou regulací tlaku vody (nabízí možnost nastavit si hned 3 stupně tlaku při čištění) a poradí si nejen se zasoleným podvozkem vašeho auta, ale dejme tomu třeba i s příjezdovou cestou, na kterou vám z podvozku auta odpadalo kde co. Ideálně počkejte ovšem na teploty lehce nad nulou, ať si pak před domem místo obyčejné čisté cesty a čistého auta nepořídíte také soukromé kluziště! Pokud máte dům u silnice a jeho fasáda v zimě dostává zabrat stejně jako vaše auto, je samozřejmě na místě popřemýšlet i o tom, kdy si – brzy zjara – uděláte čas a fasádu „osprchujete“. I pro tu je vysokotlaký čistič Kärcher jako stvořený. A až to všechno také odtaje a na příjezdové cestě a všude kolem domu zbude zase jen ten nepořádek po zimě, nezapomeňte, že má Kärcher ještě skvělého zametacího pomocníka. Je to zametací stroj, s nímž bezvadně a až pětkrát rychleji než s obyčejným koštětem uklidíte všechny cesty, cestičky nebo dvorky.

Interiérové souboje
Teď se pojďme podívat na vnitřní úklid. Třeba právě v tom autě. Přiznávám, že jednou za rok – ale až se jaro přikloní víc ke sluníčku – si neodpustím profesionální interiérové čistění. Protože prostě nejsem člověk s velkou dávkou trpělivosti. Nicméně v provozuschopném stavu, bez nánosů špíny, štěrku, blátíčka odroleného z dětských sněhulí, chci být celou zimu. A to pak beru do ruky prostě vysavač. Ale ne ledajaký. Je to multifunkční vysavač WD5 od Kärcheru, který se hodí na velké luxování v dílně, garáži, ale právě třeba také v autě. Dokoupit k němu můžete totiž speciální autohubici, která je uzpůsobená tak, aby vám pomohla snadno vyčistit velké prostory v kufru auta, stejně jako záludná zákoutí sedaček, pod sedačkami i mezi nimi. Pro mě k nezaplacení. Má velký výkon, času s tím moc nestrávíte a jen tak mezi námi, tato autohubice je kompatibilní vlastně se všemi vysavači, takže – máte-li doma jakýkoliv vysavač od Kärcheru, ale autohubici nikoliv, je zima fakt ideální období na její pořízení. Využijete ji víc než bohatě. Celoročně ji můžete použít dokonce i na čištění čalouněného nábytku!

Zpátky k romantice
Ono se to nezdá, ale když vám odpadne ten pocit „zase budu celou zimu uklízet ten šílený nepořádek z ulic“, vrátí se k ní znovu ten dětinsky nadšený pocit z každé sněhové vločky, z prokřehlých rukou i nohou bolavých z celodenního bruslení. Je skvělé mít pomocníky. Je skvělé mít zimu podle svých představ. Je skvělé mít doma Kärcher.

Vaše Jana Potužníková

 


Winter cozy hot chocolate in front of window, snow, sweater. Lazy weekend, love, comfort

Další zajímavé články

38-cisteni-oken

Čištění oken? Se správným náčiním brnkačka

Jak jste na tom s mytím oken a hladkých ploch, jako je sklo nebo kachličky ve sprchovém koutě? Charakterizuje vás odkládání, odkládání a.... více
Cerna_Akusterka_Karcher

10 let čistých oken

Jeden z nejoblíbenějších produktů Kärcher čeká oslava prvních kulatin. Který to je?více
Teamwork of the staff, creative and friendly atmosphere

CELOSVĚTOVÝ ZDROJ DOBRÉHO POCITU: ČISTÝ DOMOV

Svět se věnuje úklidu něco přes dvě hodiny týdně. Zda přitom sází na mop a koště, preferuje parní čištění nebo domácí práce.... více