Jak v domácnosti šetřit vodou?

Úklid domova11.Srpen 2015Autor: Svět Čištění

water_drop-6902-150dpi

Co myslíte, může změna vašich návyků ochránit životní prostředí? Vaření, úklid, umývání – průměrný Čech spotřebuje přibližně 121 litrů vody za den. Doporučíme vám pár tipů, které dokazují, že i malá změna vašeho běžného chování může pomoct nejen vaší peněžence.

TIP 1

Velmi jednoduché a přitom efektivní: při čištění zubů zastavte tekoucí vodu. Během 3 minut během čištění tak můžete ušetřit až 7 litrů vody. Měsíčně se potom může jednat až o stovky litrů díky utažení kapajícího kohoutku nebo při pravidelném používání kelímku.

TIP 2

Vodu můžete ušetřit také při čištění a úklidu pomocí páry. Během úklidu s kyblíkem a koštětem spotřebujete asi 5 litrů vody na 60 metrů čtverečních. S parním čističem od firmy Kärcher spotřebujete na stejnou plochu 1700 litrů páry pouze z jednoho jediného litru vody. Tím ušetříte 80 % vody a další výhodou bude hygienická čistota bez chemie.

sc_3_floor_kitchen_app_5-76673-150dpi3

TIP 3

Mytí nádobí není žádná velká zábava. Používání myčky na nádobí je praktické, efektivnější a šetří vodu ve srovnání s ručním mytím. Základem ovšem je, aby byla myčka plná. Oplachování nádobí pod tekoucí vodou před vložením do myčky není nezbytné při používání myčky bez předmytí. Pro jen lehce zašpiněné sklo a nádobí pusťte raději jen krátký mycí program.

TIP 4

V létě zavlažujte zahradu a balkonové rostliny ráno nebo v dopoledních hodinách. V tuto denní dobu se voda neodpařuje tak rychle jako odpoledne a rostliny tak mají dostatek vody po celý den. Pro automatické zavlažování v určitou hodinu vyzkoušejte Kärcher Rain System a spínač Senso Timer, ideálně si tak dle požadavků nastavíte tu správnou chvíli pro zavlažování. Doba může být naprogramována velice jednoduše a rostliny budou automaticky zalévány díky hadicím a propojení na zahradě nebo balkóně.

rain_system_spray_nozzle_180_app_2-75664-150dpi

TIP 5

Dejte pozor na proplachování ovoce a zeleniny pod tekoucí vodou, znamená to totiž vyšší spotřebu vody. Lepší je umývat vše v míse. Tím ušetříte velké množství jinak protékající vody a navíc můžete s již použitou vodou z mísy zalít pokojové rostliny.

 

Zajímavost:

Světový den vody byl určen na 22. března Organizací spojených národů a je v platnosti od konference v Rio de Janeiru v roce 1992.


47-jakvdomacnostisetritvodou

Další zajímavé články

kde je ponorka kärcher

První soutěžní tlakovky rozdány!

Před měsícem jsme vyslali do světa naši žlutou ponorku a vyzvali vás, ať nám posíláte její fotky. Díky, že to děláte! Stále nám ale.... více
Léto s Kärcher

VŽDYŤ LÉTEM PŘECI NIC NEKONČÍ

Celé jaro jsme si spolu povídali o tom, co všechno je potřeba po zimě na zahradě udělat a jak se pěkně připravit na blížící se léto..... více
parni-cisteni-v-kuchyni

Ďábelsky čistá kuchyně? Levou zadní!

O déletrvající čistotě v kuchyni se většině z nás může jen zdát. Ale opravdu je to beznadějné? Tipy na snadný každodenní úklid.... více