Jak v domácnosti šetřit vodou?

Úklid domova11.Srpen 2015Autor: Svět Čištění

water_drop-6902-150dpi

Co myslíte, může změna vašich návyků ochránit životní prostředí? Vaření, úklid, umývání – průměrný Čech spotřebuje přibližně 121 litrů vody za den. Doporučíme vám pár tipů, které dokazují, že i malá změna vašeho běžného chování může pomoct nejen vaší peněžence.

TIP 1

Velmi jednoduché a přitom efektivní: při čištění zubů zastavte tekoucí vodu. Během 3 minut během čištění tak můžete ušetřit až 7 litrů vody. Měsíčně se potom může jednat až o stovky litrů díky utažení kapajícího kohoutku nebo při pravidelném používání kelímku.

TIP 2

Vodu můžete ušetřit také při čištění a úklidu pomocí páry. Během úklidu s kyblíkem a koštětem spotřebujete asi 5 litrů vody na 60 metrů čtverečních. S parním čističem od firmy Kärcher spotřebujete na stejnou plochu 1700 litrů páry pouze z jednoho jediného litru vody. Tím ušetříte 80 % vody a další výhodou bude hygienická čistota bez chemie.

sc_3_floor_kitchen_app_5-76673-150dpi3

TIP 3

Mytí nádobí není žádná velká zábava. Používání myčky na nádobí je praktické, efektivnější a šetří vodu ve srovnání s ručním mytím. Základem ovšem je, aby byla myčka plná. Oplachování nádobí pod tekoucí vodou před vložením do myčky není nezbytné při používání myčky bez předmytí. Pro jen lehce zašpiněné sklo a nádobí pusťte raději jen krátký mycí program.

TIP 4

V létě zavlažujte zahradu a balkonové rostliny ráno nebo v dopoledních hodinách. V tuto denní dobu se voda neodpařuje tak rychle jako odpoledne a rostliny tak mají dostatek vody po celý den. Pro automatické zavlažování v určitou hodinu vyzkoušejte Kärcher Rain System a spínač Senso Timer, ideálně si tak dle požadavků nastavíte tu správnou chvíli pro zavlažování. Doba může být naprogramována velice jednoduše a rostliny budou automaticky zalévány díky hadicím a propojení na zahradě nebo balkóně.

rain_system_spray_nozzle_180_app_2-75664-150dpi

TIP 5

Dejte pozor na proplachování ovoce a zeleniny pod tekoucí vodou, znamená to totiž vyšší spotřebu vody. Lepší je umývat vše v míse. Tím ušetříte velké množství jinak protékající vody a navíc můžete s již použitou vodou z mísy zalít pokojové rostliny.

 

Zajímavost:

Světový den vody byl určen na 22. března Organizací spojených národů a je v platnosti od konference v Rio de Janeiru v roce 1992.


47-jakvdomacnostisetritvodou

Další zajímavé články

Jak udržovat trávník

5 MÝTŮ V PÉČI O TRÁVNÍK

Vztah k trávníku má každý člověk jiný. Pro někoho je to zelená plocha, po které se musí jednou do měsíce projít se sekačkou, jiný by.... více
zavlažování dešťovou vodou

Déšť – dobrý sluha, zlý pán

Česko je země extrémů, obzvláště co se vody týká. Buď jí máme málo, nebo moc. V jednu chvíli kvůli suchu nemůžeme zalévat z.... více
VC_5_low_pile_carpet_yellow_app_1_CI15-100600-300DPI

NELUXUJTE, KÄRCHERUJTE!

Luxujete rádi? Že ne? Tak to se Vám ani nedivím… Já taky ne! A zkusili jste už třeba „Kärcherování“? To je totiž něco úplně.... více