Jak na ekologičtější domácnost

Úklid domova6.Červenec 2016Autor: Svět Čištění

Také se občas při pohledu na všechnu tu chemii ve Vaší komoře či úklidové skříni zamyslíte, zda by to nešlo jinak? Přemýšlíte, zda do pračky opravdu musíte sypat všechny ty zázračné prášky z reklam a jestli se Vaše podlahy a povrchy neobejdou bez soukromého chemického kabinetu, o němž si nejste jistí, co vlastně všechno obsahuje?

3 pádné důvody pro ekologičtější domácnost

Hlavním argumentem pro přechod na ekologickou domácnost je pro většinu lidí pořízení dětí. Přeci jen, když se musíte pořád obávat, aby váš potomek neochutnal krásně zbarvené prací kapsle či se nenapil po citronu vonícího dryáku na odmašťování trouby, začnou jejich ekologické alternativy najednou vypadat lákavě. Pokud si Váš neuhlídatelný synáček ve Vaší úklidové komoře cvakne octa, utrpí maximálně jeho ego. 😉

Dalším, neméně důležitým důvodem bývá touha nezatěžovat už tak zkoušené životní prostředí.  Lidé často netuší, jaký chemický koktejl s každým spláchnutím odchází z jejich odpadů. Zbytky čistidel, mýdel, vůní do toalet, pracích roztoků, agresivních odmašťovačů… čističky vody, zvláště ty ve městech, mají co dělat, aby to vše zvládly odfiltrovat a ochránily čistotu našich vod. A zatímco ekologové řeší, kam s chemikáliemi nasáklými kaly, reklamy nás bombardují dalšími zaručeně nepostradatelnými prostředky.

A víte, že ekologická domácnost je levná? Koho nepřesvědčí výše uvedené důvody, ten si může spočítat, kolik ušetří, když z nákupního seznamu vyškrtne pěkných pár drahých barevných lahví a nahradí je třeba trochou octa a jedlé sody.

Zbývá jen udělat první krok

Přechod k ekologické domácnosti je snadnější, než si myslíte. Nemusíte hned začít prát na valše a vařit si na dvorku v kotlíku vlastní mýdlo. Nemusíte ani utrácet za předražené výrobky s nálepkou „bio“ a „eko“. V našem seriálu vám představíme tipy a triky celých generací žen, kterým ekologie není lhostejná, ale zároveň se nechtějí vzdát pohodlí moderního bydlení.

Začít můžete prozatím tím, že projdete své zásoby chemikálií a zamyslíte se nad tím, které opravdu používáte a které ne. A nepoužíváte některé jen proto, že Vám reklamy říkají, že to s jejich přidáním půjde lépe? Zaexperimentujte a zkuste ze svého života odebrat ještě několik z nich. Zbyla Vám i tak nemalá hromádka naprosto nepostradatelných prostředků a chemických zázraků? V dalších částech našeho seriálu Vám ukážeme, že i velkou část z nich můžete s klidným srdcem nahradit levnými ekologickými alternativami.


10-ekologictejsidomacnost

Další zajímavé články

čištění koupelny_pára

Domove, čistý domove – Jak se připravit na stěhování

Stěhování do nového domu má vždy své pro a proti – na jednu stranu se můžete těšit na nové zážitky a nové sousedství, ale na.... více
46-outdoor

Outdoor

Potřebujete poradit v oblasti čištění okolí vlastního domvíce
karcher zavlažování zahrady

Když zavoní levandule

Už se vás někdo někdy zeptal jaká je vaše nejoblíbenější rostlina? Myslíte, že ne? Já jsem stoprocentně přesvědčená o tom, že ano,.... více