Je tady jaro – alergiků „blaho“

Úklid domova8.Duben 2016Autor: Svět Čištění

Jaro je tady! Jeho milovníci už pociťují radostné šimrání v bříšku, alergici naopak v nose. Zatímco pyly mají na alergiky vliv hlavně venku, v interiéru jim jejich bytí znepříjemňuje prach. Není jim ani co závidět, když musí celý dům uklidit tak, aby nikde nebylo ani smítko prachu. V tomto článku naleznete pět tipů, které alergikům zjednoduší jejich každodenní boj za čisté prostředí. 

house_car_kiew_tv_side_by_side_2_ci15-80944-150dpi

TIP 1

Je obecně známo, že i úklid způsobuje další ukládání prachu. Abychom tomu předešli, je třeba nábytek utřít vlhkým hadříkem nebo místo něj použít hadřík s antistatickým povrchem. Tato moderní forma hadříků usnadňuje odstraňování prachu, protože jeho částice jsou přitahovány elektrickým nábojem k hadříku, na kterém se tak lépe udrží. Obecné pravidlo: nejdřív prach, poté vzduch. 🙂

TIP 2

Pokožka některých lidí reaguje na čisticí prostředky podrážděním, to samé se může stát s dýchacími cestami. Čisticí prostředky ale stačí jen zředit trochou vody. Dojde sice ke snížení koncentrace, ale nijak to neovlivní čisticí výkon. Chemii při úklidu můžete nahradit například použitím parního čističe SC1 Premium Floor Kit firmy Kärcher, který je ideální pro hygienickou čistotu tvrdých povrchů.

TIP 3

Prach ve vzduchu nebo čisticí prostředky, které mají dráždivé účinky, jsou jedny z příčin, které mohou způsobit alergikům velké problémy. Při úklidu by tedy alergici měli mít okna a dveře otevřené dokořán. V pylové sezóně je pak potřeba větrat co nejdříve ráno, kdy pylu ve vzduchu není tak mnoho jako v dalších částech dne. Také se doporučuje mít v místnostech účinné čističky vzduchu nebo pylové sítě v oknech tak, aby se pyl nedostal do místností.

TIP 4

Ustlaná postel sice vypadá hezky, ale také je útočištěm roztočů, protože právě v posteli je jejich přežití snazší. Důvodem je, že většina vlhkosti produkované nočním pocením zůstane uvězněna pod peřinou. Doporučuje se proto složit přikrývku a vyvětrat vzduch v místnosti. V hubení roztočů také pomáhá, když polštáře a pokrývky pověsíte venku na čerstvý a svěží vzduch. Zbývající roztoče poté zničíte praním ložního prádla na 60 až 95 stupňů. Lidé alergičtí na prach mohou použít i obaly, které prokazují přítomnost prachu – vyrábějí se na matrace, polštáře i povlečení.

TIP 5

Ideálním řešením pro alergiky jsou vysavače s vodním filtračním systémem, kdy se vysáté nečistoty dostanou do vody. Vysavač DS 5.800 od firmy Kärcher zajistí nejen dokonale čisté podlahy díky vodnímu filtru, ale i čistý vzduch. Nečistoty, které nejsou zachyceny ve vodním filtru, se následně shromažďují v přístroji s HEPA filtrem 12, který zachytává malé prachové částice , jakož i 99,99 % exkrementů z roztočů spouštějících alergie. Výsledek: už žádné svědění nosu, pouze příjemné vnitřní klima. Jaro může přijít!


32-jaro

Další zajímavé články

24-cistimeparou

Ekologická domácnost, část III – Čistíme párou

Pára je v ekodomácnosti vlastně takový nadstandard. Mnozí váhají kvůli vyšším pořizovacím nákladům, jiní mají pocit, že si.... více
42-uklidvdomacnosti

Úklid v domácnosti

Jaké jsou nejčastější dotazy při běžném úklidu?více
terrasse dans un jardin aux couleurs de l'automne

ČISTĚME ZAHRADNÍ NÁBYTEK I PO SEZONĚ!

V minulém článku jsme se rozloučili s létem- slzavé to bylo údolí… Nuže, co naplat?! Nejsme přeci malé děti, abychom to tak prožívali.... více