Na našem blogu najdete vše o čištění domácnosti a úklidu

Kärcher čistá kamna

Kamna (i kotelna) jako ze škatulky

O čištěníÚklid domova2.Říjen 2017Autor: Jana Potužníková

Udržet v relativní čistotě prostor plný uhlí, dříví nebo pelet není žádná legrace. O kamnech a kotlích ani nemluvě. Když k tomu ale pustíte Kärcher, bude to hotové dřív, než řeknete… no třeba zase Kärcher!

Jestli něco nezávidím všem, kteří vytápějí kotlem na dřevo či uhlí nebo si doma hýčkají třeba krb nebo litinová kamna, je to právě ten nekonečný úklid. Třeba můj táta: topí dřívím a nejen, že je obrovská dřina ho připravit na celou topnou sezonu, v kotelně to pak pořád vypadá jako po výbuchu a kotel je třeba pravidelně čistit. Opakovanou péči potřebují pochopitelně ale i ta nejobyčejnější kamna. A nepořádku je kolem toho opravdu nekonečně. Dokud u táty v kotelně neparkoval Kärcher, nedalo se to. Prach, třísky, špína z kotle, zbytky popela, kam se podíváte. Teď už i on, klasický chlap s negativním vztahem k pořádkumilovnosti, zvládá tyhle bitvy vyválčit ve svůj prospěch. Protože s Kärcherem to myslím dokáže asi každý. A zvlášť během topné sezony z něj můžete být v tom nejlepším smyslu slova „paf“ i vy! Proč?

Nablýskaná kamna

Vezměme to od samotných kamen a kotlů: aby dobře „táhlo“, potřebuje každé takové zařízení pravidelně čistit. Odstranit naškvařené zbytky uvnitř kotle, vymést ho, vysypat popel, omést to všude kolem, abyste u topení „netancovali“ v nepořádku. Některé kotle a kamna musíte bezmála denně, novější kousky vydrží týden i víc, aniž byste je museli čistit. Ale když na to pak dojde, chce to někoho nebo něco k ruce. Kärcher něco takového má. Jmenuje se to Vysavač popela a suchých nečistot a na výběr máte tři varianty: AD3 Fireplace, AD3 Premium Fireplace a AD 4 Premium.

Od základu skvělý

Základní verze vysavače, AD3 Fireplace, má na nečistoty robustní kovovou, 17litrovou nádobu, kterou po úklidu úplně bez námahy vysypete, protože její zavírání funguje systémem „Pull & Push“. Sám vysavač se pohybuje po kolečkách a popojede kamkoliv, aniž by bylo třeba ho tahat (i když, zvládli byste to – váží jen šest kilo!). S výkonem 1200 W pak pohltí opravdu veškerý jemný popel, prach, jemné piliny… Nenechá nic v kamnech, kotli, udírně ani v domácím krbu, který s ním můžete čistit samozřejmě také. Má i vynikající příslušenství, jakým je například extra dlouhá, zkosená sací hubice, která se dostane do všech potřebných zákoutí. Je samozřejmě nehořlavá, přesto: na úklid kamen, kotle i domácího krbu je čas vždycky až tehdy, když dostatečně vychladne!

Ohromující nadstandard

AD3 Premium Fireplace a AD 4 Premium se předchozímu modelu takřka ve všem podobají. Pořád je tu snadná možnost vysypání nečistot díky systému zavírání a otevírání „Pull & Push“. Ale jsou přece jen ještě o kus lepší. Může za to široká nabídka doplňkového příslušenství, které vám dovolí využít tento vysavač k mnohem většímu spektru úklidových činností. S odpovídajícím nástavcem si poradí i s většími nečistotami: hobliny, třísky, ale i nánosy kusů bláta z kotelny jsou pro něj hračka. Variantu Premium můžete s klidem použít dokonce také venku: když vám dovezou uhlí a okolo domu z toho zůstane nepořádek. Můžete s ním uklidit v truhlářské dílně, garáži, dát do pořádku přívěs, na kterém si přivezete dříví do krbu… Se speciální podlahovou hubicí s ním můžete vyluxovat pro změnu i doma v obýváku (když ho zvládnete udržet celý dost čistý po „orgiích“ v kotelně a okolí). A samozřejmě se hodí i na úklid místa, kde budete dříví nebo uhlí či pelety skladovat, protože než navezete zimní zásoby budoucího tepla, musíte vědět, že je navezete do čista a sucha. Ze špinavé kůlny pak přepravíte do kotelny špinavé dříví, ze zaneseného sklepa zase zatopíte uhlím se spoustou „bordelu“, a o to větší problém pak bude představovat pro změnu následné čištění kamen, kotlů nebo domácích krbů. Je to jeden takový kolotoč. Ale úplně logický. Takže si vezměte Kärcher k ruce hned na začátku topné sezony a uvidíte, že ho na jaře ani nebudete chtít dát z ruky!

…nabídka ještě nekončí

Na úklid kolem domu – až skončíte s těmi zásobami dříví a uhlí na celou zimu – můžete vzít také zametací stroj Kärcher. Když to umí s úklidem terasy nebo chodníčků v zahradě, nerozhází ho ani nepořádek, který udělá pár metráků uhlí ve vjezdu k vám do dvora. Zamete, smete, odmete. I nepořádek poté, co vám před barákem vysypou náklaďák dříví. Pokud byste to chtěli vzít hodně důkladně, vezměte na čištění vysokotlaký čistič Kärcher, který pouhým tlakem vody uklidí po uhlí i dříví tak, že vám bude líto po chodníčcích před domem chodit, abyste je zase neušpinili (a že vám na ně vysypali uhlí, nebude vidět ani omylem!). Tak… pěkně čistou topnou sezonu přeju!

Číst článek
Kärcher čistá kamna

Kamna (i kotelna) jako ze škatulky

O čištěníÚklid domova 2.Říjen 2017 Autor: Jana Potužníková

Udržet v relativní čistotě prostor plný uhlí, dříví nebo pelet není žádná legrace. O kamnech a kotlích ani nemluvě. Když k tomu ale pustíte Kärcher, bude to hotové dřív, než řeknete… no třeba zase Kärcher!

Bateriové koště Kärcher

Úklidová spása pro upracované matky

O čištěníÚklid domova 7.Září 2017 Autor: Jana Potužníková

Pokud vám po bytě běhá alespoň jeden pár malilinkatých nožiček, víte to: uklízet po dětech je nekonečná Odysssea. Sotva doluxujete, dovytíráte, někde se něco rozlije, rozbije a vy začínáte znovu. Jak na ten kolotoč vyzrát, abyste konečně netrávila denně x hodin úklidem?

Kärcher úklid pro důchodce

Snadný úklid v důchodovém věku

Úklid domova 31.Srpen 2017 Autor: Matyáš Čistotný

Udržování pořádku s přibývajícím věkem bývá čím dál náročnější. Péče o domácnost bere v důchodovém věku čím dál víc času a sil a může být i nebezpečná. Někdy je lepší se trochu „podcenit“ a nechat si pomoct od příbuzných či využít placené služby. Některé úkony si ale člověk můžete výrazně ulehčit sám. Kärcher vám přináší tipy, jak zůstat dlouho nezávislý a pohodlně a bezpečně pečovat o svůj domov.

Jak na úklid pro rodiče s kärcher

Úklidové tipy pro rodiče

O čištěníÚklid domova 28.Srpen 2017 Autor: Matyáš Čistotný

Jakmile se v rodině objeví dítě, dosavadní způsob života vezme za své. I když žebříček priorit zažije zemětřesení, rodiče chtějí stále žít v pěkném a čistém prostředí. Kde na to ale v každodenní rutině vzít čas, navíc když je člověk rád za každou čtvrthodinu spánku, kterou mu jeho nový středobod vesmíru dopřeje? Kärcher má pár úklidových tipů, které vám pomůžou toto nelehké období zvládnout.

Kärcher domácnost

Místo domova „průchoďák“

KärchrovinyÚklid domova 17.Srpen 2017 Autor: Petra Procházková

„Tady je to jako v průchoďáku!“ Tuhle větu si jistě alespoň jednou v životě vyslechl každý z nás. Někdy se situace zvaná „průchoďák“ ovlivnit dá, jindy zase ne. Tak třeba u nás… Náš dům se totiž v létě přesně na jeden takový velký „průchoďák“ mění, takže věřte, že vím o čem je řeč .

úklid v dílně s multifunkčním vysavačem

V dílně (nebo garáži) jako v pokojíčku!

O čištěníÚklid domova 3.Srpen 2017 Autor: Jana Potužníková

O chlapech se říká, že jsou bordeláři. Ale jsou místa, kde i oni milují pořádek. V jejich dílnách a garážích je často tak čisto, že zrak jen přechází. A když ne? Tak je nejvyšší čas na žlutočernou armádu úklidových pomocníků Kärcher, kteří dokážou zatočit s nepořádkem i v nejzanedbanějším koutě (mužského) světa!

kärcher tlakovka a děti

Latté za milion

O čištěníÚklid domova 31.Červenec 2017 Autor: Petra Procházková

Myslím, že prázdniny jsou pro rodiče nejnáročnějším obdobím roku. Málokdo má to srdce své ratolesti postupně poslat na tábor, příměstský tábor a k prarodičům, aby měl alespoň pár dní klid. Já mezi tyto rodiče rozhodně nepatřím a snažím se svým dvěma dětem věnovat.

úklid v kuchyni_zavařování

Ani zavařování vám na úklid nezavaří!

O čištěníÚklid domova 24.Červenec 2017 Autor: Jana Potužníková

Není nad domácí zavařeniny, že? Jenže… ten strašný nepořádek, který pak v kuchyni zůstává, mnoho z nás od zavařování nakonec odradí. Zbytečně. Když si totiž vezmete k ruce pomocníky od Kärcheru, ani celodenní zavařování vám nezavaří na únavný úklid.

Kärcher výrobky ve žluté barvě

Žlutá přitahuje nejen hmyz

O čištěníÚklid domova 20.Červenec 2017 Autor: Petra Procházková

Co si jako první představíte, když vám někdo řekne slovo „žlutá“? Ano, v tuto chvíli by pravděpodobně bylo úplně nejlepší, kdybyste sborovým hlasem odpověděli „Kärcher“. To by bylo bájo! Ale co si budeme povídat, žlutá není jen barvou jednoho z předních světových dodavatelů účinných, ekologicky šetrných čisticích systémů. Stačí se jen pořádně rozhlédnout kolem sebe a zjistíte, že žlutá je všude kolem nás.

děti a úklid s karcher výrobky

Úklid za odměnu

KärchrovinyO čištěníÚklid domova 29.Červen 2017 Autor: Matyáš Čistotný

Čas od času dostaneme email, ve kterém nám píšou spokojení zákazníci, že se jim díky Kärcheru podařilo do úklidu zapojit své děti. Velmi nás těší, že si děti s naší čisticí technikou rozumí, byť je primárně určena pro dospělé. Zamysleli jsme se a dali dohromady pár důvodů, proč byste měli své děti se žlutými pomocníky seznámit: