Na našem blogu najdete vše o čištění domácnosti a úklidu

Sprng Cleaning

VÝHODY PARNÍHO ČIŠTĚNÍ

Úklid domova26.Duben 2018Autor: Petra Procházková

Každý rok si na jaře říkám, že bych měla udělat jeden pořádný mega gruntuňk. Víte jaký myslím… Takový ten, jak uklidíte celý dům a pak nemusíte třeba půl roku uklízet. Ha ha ha! Tak to je spíš science fiction, ne? Nevím jak u vás, ale u nás se jeden den naklidí a druhý to tu zase vypadá jako po mírné explozi. ☺ Ale je pravda, že každý rok na jaře beru vše a skoro naprosto vše parním čističem. A proč že vlastně?

Zjistila jsem, že co se čištění parou týče, rozděluje se naše „úklidová populace“ na dva tábory. Členové jednoho z nich parní čištění prostě milují a nedokážou si ho vynachválit, a ti z toho druhého zase tvrdí, že je to naprostá zbytečnost, protože se to od běžného mytí nijak neliší. Já musím říct, že tak trochu chápu oba tyto názory. Já totiž věřím tomu, že pokud někdo doma parní čistič nemá, může si říkat, že je to k ničemu. To, že si ho nekoupil, pak jednoduše vysvětluje tím, že ho prostě k životu nepotřebuje. A má pravdu, nepotřebuje. Ale co si budeme povídat, když můžeme něco pro sebe, svou rodinu a svůj domov udělat, tak proč proboha ne? Tak třeba já. Parní čistič doma mám. Neříkám, že s ním uklízím každý den, ale několikrát za rok ho vytáhnu a „paření“ si užiju. Parní čistič úplně nejvíce upotřebím v kuchyni a v koupelnách. Tam mám totiž pro čištění parou největší prostor. Používám parní čistič Kärcher (jak jinak? ☺), který mám doma však už několik let a „pařila“ jsem s ním dávno před tím, než jsem se společností Kärcher vůbec začala spolupracovat. Je pravda, že je to stroj starší a vedle současných novinek společnosti Kärcher už vypadá spíše jako historický stroj, ale stále funguje a tak ho není třeba měnit. No, a to je právě to. Po takové „dlouhověkosti“ samozřejmě všichni spotřebitelé touží. Koupí si stroj a doufají, že jim vydrží pokud možno co nejdéle. U sebe však poslední dobou pozoruji, že už to začínám brát jako takovou menší nevýhodu. Jedním očkem už pošilhávám po novějším typu (konkrétně SC 4 Iron kit…), ale ten můj „senior“ se pořád ne a ne odebrat do věčných lovišť. ☺ A tak zvesela „pařím“ dál s mým věrným a absolutně nezničitelným starým, ale stále ještě dobrým parním čističem. 

Jak už jsem se zmiňovala, já zastáncem čištěním parou jsem. Popravdě mi to připadá takové hódně hygienické. Jak nejlépe zničit nečistoty s případnými bakteriemi? Co děláte, když chcete něco pořádně vyčistit? Třeba kojenecké lahvičky? Správně, necháte je vyvařit. Takže všechno nezdravé, špinavé a závadné ničíte varem. A přesně to nám nabízí i parní čistič. A pokud si na svém parním čističi ještě můžete nastavit teplotu páry, tak pak už je to naprosto ideální. Nic totiž nedokáže vyčistit zanesenou kuchyňskou linku, nebo spáry kolem vany lépe, než horká pára. Další výhodou čištění parou je to, že pokud něco vyčistíte parou, vydrží to déle čisté. Všimli jste si? To proto, že pára čistí do hloubky a ne jen tak „na oko“. A ještě k tomu bez zdraví škodlivých čistících prostředků… Takové plošné mytí kachliček například v koupelně můžete bohatě udělat jednou, maximálně dvakrát za rok. Stačí jen mít ten správný přístroj. 

Pokud byste se někdy v budoucnosti rozhodovali, jestli si parní čistič koupit, či nikoliv, řekla bych vám: „Já jsem pro“. Za prvé je to celkem pohodlný a efektivní způsob jak se poměrně rychle a snadno zbavit nečistot a za druhé si můžete „zapařit“ bez nepříjemných následků- bez kocoviny a bez výčitek. Garantuji vám, že za tuhle „pařbu“ se nikdy stydět nebudete! ☺ 

Vaše Petra

Číst článek
Sprng Cleaning

VÝHODY PARNÍHO ČIŠTĚNÍ

Úklid domova 26.Duben 2018 Autor: Petra Procházková

Každý rok si na jaře říkám, že bych měla udělat jeden pořádný mega gruntuňk. Víte jaký myslím… Takový ten, jak uklidíte celý dům a pak nemusíte třeba půl roku uklízet. Ha ha ha! Tak to je spíš science fiction, ne? Nevím jak u vás, ale u nás se jeden den naklidí a druhý to tu zase vypadá jako po mírné explozi.

couple embracing in front of new big modern house, outdoor rear view back looking at their dream home

Multivysavač pro multiženu (i multimuže)

Úklid domova 12.Duben 2018 Autor: Jana Potužníková

Znáte ten pocit, kdy nevíte, kam dřív skočit, přejete si naklonovat se, abyste všechno doma stihla? Vlastně už si nic takového přát nemusíte. Multifunkční vysavač Kärcher WD 6 Premium je velmi povedený klon toho nejvíc nadupaného vysavače na světě a spoustu věcí zvládne místo vás!

SC_3_EasyFix_Bathroom_Floor_app_3_CI15_96 dpi (jpg)

Jak často je normální uklízet?

Úklid domova 15.Únor 2018 Autor: Jana Potužníková

Někdo úklid miluje, jiný nenávidí. Ale věnovat se mu musíme všichni, pokud se nechceme doma brodit špínou. Jak často uklízíte vy? A jak často doporučují uklízet odborníci a vědci?

VC_5_Cordless_Kärcher

VC 5 Cordless – energie ve vašich rukou

KärchrovinyÚklid domova 8.Únor 2018 Autor: Matyáš Čistotný

V minulém roce jsme vám představili vysavač VC 5, který na první pohled upoutal svými kompaktními rozměry. Ačkoliv se mezi vysavači jedná o trpaslíka, strčí do kapsy daleko větší a dražší stroje. Zákazníci si ho oblíbili nejen pro nepoměr mezi velikostí a sílou, ale také pro snadnou ovladatelnost, kterou umožňuje jeho nízká váha a ergonomický tvar.