Tímhle se bude uklízet v roce 2017

Recenze5.Únor 2017Autor: admin

Kärcher před několika dny představil čtyři novinky pro domácí čištění. My jsme byli u toho a všechny si vyzkoušeli. Než ale vykärcherujeme naše konta, tak se s vámi podělíme o naše poznatky a dojmy.

Budoucnost vytírání podlah

Nejvíce nás zaujala podlahová myčka Kärcher FC 5, která je v podstatě kombinací vysavače a mopu. V jednom kroku tedy vysává i vytírá. Ve spodní části rotují dva válce rychlostí až 500 otáček za minutu, takže namáhavé drhnutí zaschlých skvrn už u vás nebude na pořadu dne. Díky navlhčení povrchu při práci ihned vidíte, kde jste už uklidili. Myčka je vhodná k čištění nejrůznějších tvrdých podlah – dřevo, dlažba, laminát, lino. Na výměnu čistících válců navíc nepotřebujete titul z VUT. Zvládnete to jednou rukou.

Vysávací transformer

Kompaktní teleskopický vysavač Kärcher VC 5 je dokonalým kompromisem mezi běžným podlahovým a ručním vysavačem. Skvělé je na něm to, že se dá zmáčknutím jednoho tlačítka zmenšit natolik, že se vám vejde prakticky kamkoliv. Ve spodní části je vysavač vybaven nečekaně flexibilním kloubem pro lepší přístup hubice do úzkých a těžko přístupných míst pod nábytkem. I když vysavač vypadá jako tintíko, saje jak blázen. VC 5 má bezsáčkový filtrační systém. To znamená, že nebudete muset neustále myslet na to, že je potřeba vyměnit či koupit nové sáčky. Díky speciálnímu HEPA filtru je navíc vysavač vhodný pro alergiky.

Vylepšení nevylepšitelného

Že je akustěrka super věc, to už všichni víme. Kärcher ji navíc rok co rok vylepšuje a nyní přichází s řadou WV 5 Premium, která je vhodná nejen na velké skleněné plochy, ale i na hůře dostupná špaletová okna. Stejně dobře si poradí s údržbou nejrůznějších hladkých povrchů v koupelně i kuchyni. Pomocí šikovného teleskopického nástavce umyjete i střešní okna. Akustěrka je nečekaně velice lehká a dobře sedí v ruce. Na jedno nabití se s ní dá umýt až 105 m2. Pokud se ale hodláte vrhnout na okna celého paneláku, oceníte druhou samostatnou baterii a dokovací stanici.

Kladivo na špínu

Další vyšperkovanou záležitostí je nová generace tlakových myček Kärcher K 7 Premium Full Control Plus Home. Kromě běžného znečištění si poradí i s velmi silnou a dlouhodobě usazenou špínou. Regulací tlaku (až do 180 barů) v šesti stupních si zajistíte, že myčka využije na konkrétní povrch ten nejvhodnější tlak. Přes svůj výkon spotřebovává relativně malé množství vody (360 – 600 l/h). Na pistoli lze snadno ovládat nejen přisávání čistící chemie, ale i regulovat požadovaný tlak pomocí tlačítka + nebo -. S touto tlakovou myčkou překvapivě nepotřebujete tlakovou vodu. Je možné použít vodu z barelu nebo dokonce z potoku či rybníka. Naprostá nezbytnost pro ty, kdo chtějí dokonale čisté auto, zahradní nábytek, plot, fasádu nebo třeba chodník.

My zahazujeme mopy, hadry a kartáče a jdeme si pořídit nové hračky na úklid. Co vy?


Kärcher _Teleskopicky vysavac Kärcher VC 5_4790 Kc (5)

Další zajímavé články

47038480_1169978773154862_607092764001173504_n

Více je někdy více

Víte, já jsem vlastně proti takovým těm genderovým poučkám a stereotypům. Takže se u nás snažíme o rovnoměrné rozložení rolí.více
Kärcher

V sedlovně jako v pokojíčku

Také máte nějakou sedlovnu, zahradní domek, nebo prostě jen prima „zašívárnu“? Tak šup šup do podzimního úklidu! Zima bude prý letos.... více
VC_5_Kärcher

VC5 aneb I s malým „kašpárkem“ se dá uklízet ve velkém!

Všechny to víme. Na luxování je skvělé, jak je po něm dům či byt úplně nabitý čistotou. Ale to tahání těžkých luxů, to bychom si.... více