Na našem blogu najdete vše o čištění domácnosti a úklidu

AD 4 Premium

Vysavač pro kazisvěta

KärchrovinyRecenzeÚklid domova7.Leden 2019Autor: Matyáš Čistotný

Moje návštěvy rodičů probíhají vždycky stejně. Nejdřív se zeptají, jak se mají jejich vnuci a snacha a jestli už jsem přestal kouřit. Pak si na sebe až do konce návštěvy stěžují, co kdo udělal, neudělal nebo řekl. Obvykle to jsou banality, které po čtyřiceti letech manželství oba jen udržují v kondici. O tátův poslední kousek se s vámi ale musím podělit.

Máma po tátovi chtěla, aby si uklidil v dílně, protože všude po baráku roznáší nepořádek. Když odešla do města, vzal si do dílny vysavač a vyluxoval kromě prachu i piliny, odřezky, železné špony, rezavé hřebíky a nedopalky. Jak byl v ráži, tak šel ještě do obýváku a vyluxoval krb, aby se nemusel „otravovat s lopatkou a smetáčkem“. Když pak máma chtěla luxovat a vysavač zapnula, ozvala se rána, zhasla světla v celém domě a v pokoji to zasmrdělo. Co je na tom nejlepší? Že máma okamžitě vysavač odnesla na reklamaci, kde jí prodavač, kterého hned preventivně sprdla, ukázal obsah pytlíku. Mámin kardiostimulátor si musel docela máknout.

Chtěl jsem koupit nový vysavač a dát ho tátovi k narozeninám, ale máma řekla, ať mu raději zařídím eutanázii nebo alespoň seženu svěrací kazajku. Vysavač do bytu si nakonec vybrala sama, ale dostal jsem nápad, jak podobné situaci předejít. Před časem jsem si totiž na chalupu pořídil vysavač AD 4 Premium od firmy Kärcher, se kterým pravidelně vysávám popel z krbu i grilu, verandu, auto a vůbec všechno, co by obyčejnému vysavači ublížilo. Hubice, hadice i sběrná nádoba jsou totiž kovové, takže toho vydrží opravdu hodně.

Oblíbil jsem si hlavně tlačítko na vrchní straně vysavače, jehož prostým stisknutím můžu vyčistit filtr a okamžitě tak zvýšit výkon stroje, aniž bych se umazal. Překvapila mě taky jeho cena, protože byl levnější než mámin vysavač na koberce.

Táta měl z dárku velkou radost a dílna, garáž a krb jsou teď prý nejčistší místa v domě. Jsem zvědavý, jak dlouho takovému kazisvětovi vydrží. Díky jeho bytelnosti, záruční lhůtě a šikovným servisním pracovníkům v Kärcheru by mu měl nějaký ten pátek posloužit.

Číst článek
47377821_447369162463237_5895188371512229888_n

Co se v mládí…..

RecenzeÚklid domova 6.Prosinec 2018 Autor: MatKa Tka

Ta posedlost úklidem kolem těch větších svátků, jako jsou Velikonoce a Vánoce…to je prostě věc, která je asi zakořeněná v DNA. Nevím, někdo je vůči tomu dost rezistentní (jako třeba já), ale pak jsou tací, kteří to svým nadšením přenášejí i na nás..! Většinou to teda bývají rodiče, konkrétněji matky. A tomu se neubráníte! Už […]

Vcp

Malý…Díky Bohu!

KärchrovinyRecenzeÚklid domova 12.Listopad 2018 Autor: MatKa Tka

Tak schválně..Kolik si myslíte, že se do jednoho malého panelákového bytu vejde lidí..? No dobře..Je to hodně subjektivní otázka a když se chce,všechno jde, že jo. Ale nás je v tom bytě 5. A teda musím Vám říct, že jsme rozměřování nábytku a vměstnávání věcí do prostorů menších, než jsou rozměry daného předmětu, dovedli k […]

SC_3_floor_kitchen_app_11_96 dpi (jpg)

Jak na rýmu, tak na špínu

O čištěníRecenzeÚklid domova 11.Říjen 2018 Autor: Svět Čištění

Minulý pátek jsem přišla z práce dřív. Ne, že bych byla tak šikovná a všechno zvládla rychleji, ale můj nos se proměnil v odpadní jímku a hlava mě bolela jak střep. Věděla jsem, že víkendovou chatu s kamarády nedám. Imunitu mám slabší než vůli, takže toho přes rok pochytám víc než Dominik Hašek za celou kariéru. Při takhle […]

Young couple dressed in white shirts and jeans standing together outdoors on the terrace of the modern house

Vesnická idyla

Recenze 1.Říjen 2018 Autor: Matyáš Čistotný

Každý normální chlap chce pro svou rodinu to nejlepší a já nejsem žádná výjimka. S manželkou jsme se shodli na tom, že rušné centrum města není úplně ideální prostředí pro zdravý vývoj našich dvou malých dětí, a tak jsme prodali byt a pořídili si domek na venkově. Začátky nebyly úplně medové. První měsíce jsme bydleli prakticky […]

čerpadla kärcher

Kdo je připraven, není zaskočen

KärchrovinyRecenzeZahrada 11.Květen 2017 Autor: Matyáš Čistotný

Když jsme se stěhovali z centra krajského města na venkov do domu s téměř tisícimetrovou zahradou, mluvil manžel pořád o tom, jak se těší, až se bude starat o zahradu. Netušila jsem, že „starat se o zahradu“ znamená nakupovat nejrůznější přístroje a pomocníky a hrát si s nimi jako malé dítě.

POD TLAKEM

O čištěníRecenze 27.Duben 2017 Autor: Petra Procházková

Tentokrát byl u nás doma pod tlakem konečně někdo jiný než já! A kdo že? No přeci špína! ☺

aku stěrka WV 5 Premium

Pilná včelka akustěrka Kärcher WV5 premium

O čištěníRecenzeÚklid domova 24.Duben 2017 Autor: Petra Procházková

Svoje dojmy z testování akustěrky bych zakončila asi takhle: Děti už se těší, jak budou o velikonocích zase malovat na okna, prý krásně barevnými křídovými fixami a já jako klidná matka, s novým žlutým pomocníkem po ruce, se jen klidně usmívám a kývám hlavou, že to bude super! A proč ne? Možná se k nim i přidám. Pilná včelička přežila můj zátěžový test prostě na jedničku.

Kärcher _Teleskopicky vysavac Kärcher VC 5_4790 Kc (5)

Trpaslík se sílou obra

Recenze 12.Únor 2017 Autor: admin

Nedávno byl na trh uveden pozoruhodný vysavač Kärcher VC 5. Teleskopický pomocník, který při svém trpasličím vzhledu sliboval slušný výkon, nás zaujal. Rozhodli jsme se, že se téhle nádheře podíváme na sáček.