Vysavač pro kazisvěta

KärchrovinyRecenzeÚklid domova7.Leden 2019Autor: Matyáš Čistotný

Moje návštěvy rodičů probíhají vždycky stejně. Nejdřív se zeptají, jak se mají jejich vnuci a snacha a jestli už jsem přestal kouřit. Pak si na sebe až do konce návštěvy stěžují, co kdo udělal, neudělal nebo řekl. Obvykle to jsou banality, které po čtyřiceti letech manželství oba jen udržují v kondici. O tátův poslední kousek se s vámi ale musím podělit.

Máma po tátovi chtěla, aby si uklidil v dílně, protože všude po baráku roznáší nepořádek. Když odešla do města, vzal si do dílny vysavač a vyluxoval kromě prachu i piliny, odřezky, železné špony, rezavé hřebíky a nedopalky. Jak byl v ráži, tak šel ještě do obýváku a vyluxoval krb, aby se nemusel „otravovat s lopatkou a smetáčkem“. Když pak máma chtěla luxovat a vysavač zapnula, ozvala se rána, zhasla světla v celém domě a v pokoji to zasmrdělo. Co je na tom nejlepší? Že máma okamžitě vysavač odnesla na reklamaci, kde jí prodavač, kterého hned preventivně sprdla, ukázal obsah pytlíku. Mámin kardiostimulátor si musel docela máknout.

Chtěl jsem koupit nový vysavač a dát ho tátovi k narozeninám, ale máma řekla, ať mu raději zařídím eutanázii nebo alespoň seženu svěrací kazajku. Vysavač do bytu si nakonec vybrala sama, ale dostal jsem nápad, jak podobné situaci předejít. Před časem jsem si totiž na chalupu pořídil vysavač AD 4 Premium od firmy Kärcher, se kterým pravidelně vysávám popel z krbu i grilu, verandu, auto a vůbec všechno, co by obyčejnému vysavači ublížilo. Hubice, hadice i sběrná nádoba jsou totiž kovové, takže toho vydrží opravdu hodně.

Oblíbil jsem si hlavně tlačítko na vrchní straně vysavače, jehož prostým stisknutím můžu vyčistit filtr a okamžitě tak zvýšit výkon stroje, aniž bych se umazal. Překvapila mě taky jeho cena, protože byl levnější než mámin vysavač na koberce.

Táta měl z dárku velkou radost a dílna, garáž a krb jsou teď prý nejčistší místa v domě. Jsem zvědavý, jak dlouho takovému kazisvětovi vydrží. Díky jeho bytelnosti, záruční lhůtě a šikovným servisním pracovníkům v Kärcheru by mu měl nějaký ten pátek posloužit.


AD 4 Premium

Další zajímavé články

Very old wooden house in nice summer weather

Už máte chatu připravenou na léto?

Já vím, ptát se, když nás horké dny letos doslova zaskočily už během dubna, je možná trochu passé. Ale tak trochu tuším, že jste.... více
žluté kvítí

Mezinárodní den Ž…?

Přestože karafiáty už dnes dojmou málokterou, Mezinárodní den žen má v kalendáři stále své místo. více
KB_5_yellow_livingroom_app_2_CI15_300 dpi (jpg)

Ani koště, ani vysavač

KB 5 není vlastně ani koště, ani vysavač. Právě to z něj dělá skvělého pomocníka, který je vždycky po ruce. Doporučuji!více